Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
Wielki przełom w radzeniu sobie z alergenami kotów

Przełom w radzeniu sobie z kocimi alergenami.

.

Naukowcy z Purina znaleźli sposób na bezpieczne zmniejszenie ilości kocich alergenów, występujących w kociej ślinie.

To ogromny przełom w radzeniu sobie z kocimi alergenami. Od teraz nie musisz już unikać kotów, wystarczy ograniczyć kontakt z alergenem.

Do tej pory alergeny były duża barierą przed posiadaniem kota i mogły ograniczać interakcje pomiędzy miłośnikami kotów i ich ulubieńcami. Nasze odkrycie może zmienić sposób radzenia sobie z kocimi alergenami.

Dr. Ebenezer Satyaraj Immunolog Purina

  • 1 na 5 dorosłych osób na świecie ma uczulenie na kocie alergeny.


Wpływ kocich alergenów

Wiele osób podejmuje dużo wysiłku, by ograniczyć występowanie alergenów w swoim otoczeniu, takiego jak codzienne sprzątanie czy częste mycie. Alergeny mogą zmniejszać ilość interakcje z kotami i bywają przyczyną dla której koty oddawane są do schronisk. Przez to alergeny mogą stanowić kolejną przeszkodę na drodze do adopcji i posiadania kota.

co to są alergeny kotów?
Ekspertyza Purina
Czym są kocie alergeny?
Choć wiele osób myśli, że alergeny pochodzą z sierści kotów, to najpopularnieszym z nich jest Fel d 1. Jest to białko występujące głównie w ślinie. Fel d 1 dostaje się na sierść kotów podczas czesania, a podczas lnienia roznosi się po całym domu.
Cat and owner hypoallergic
Ekspertyza Purina
A co z kotami hipoalergenicznymi?
W przeciwieństwie do popularnej opinii, żaden kot nie jest w pełni hipoalergiczny. Wszystkie koty, również te bezwłose, produkują Fel d 1 niezależnie od rasy, wieku czy płci. Co więcej, poziom Fel d 1 nie jest zależny od umaszczenia czy długości sierści.

Główny koci alergen

Fel d 1

To białko produkowane w kociej ślinie i gruczołach. Dostaje się na sięrść podczas czesania, a następnie roznosi się w otoczeniu w czasie lnienia czy zwierzęcego łupieżu.

Rewolucyjny, przyjazny kotom, sposób na radzenie sobie z kocimi alergenami.

Po ponad dekadzie badań, naukowcom Purina udało się odkryć, że kocie alergeny mogą być zmniejszone poprzez dietę zawierającą antyciała występujące w jajkach. Te antyciała bezpiecznie blokują Fel d 1 w kociej slinie. To bezpieczny, przyjazny kotom sposób, który nie wpływa na produkcję biała i kocią fizjologię.

Nasze badania

Zgodnie z przełomowym badaniem Purina, koty spożywające składniki pochodzące z jajka wykazały 97% spadek aktywności Fel d 1 w sierści. Średnio, aktywność Fel d 1 spadła o 47% wtrzecim tygodniu karmienia dietą.

Wielki przełom w radzeniu sobie z alergenami kotów

Produkt LiveClear
Od

Przełom w radzeniu sobie z kocimi alergenami

Wierzymy, że nic nie powinnon stać pomiędzy Tobą, a Twoim ulubieńcem - nawet alergeny. Odkryj różnicę jaką produkty Pro Plan® Liveclear® mogą zrobić w Twoim radzeniu sobie z alergenami.

Odkryj rewolucyjne podejście Purina
Press Release CatAllergenBreakthru.pdf