Amerykański Szorstkowłosy

American Szorstkowłosy
Jak sama nazwa wskazuje to futro charakteryzuje rasę kota Amerykański Szorstkowłosy. Amerykański Szorstkowłosy jest kotem dużych rozmiarów. Posiada twardą, sprężystą i szorstką sierść. Wszystkie, krótkie i średnie włosy są cienkie i kręcone lub zakrzywione. Wąsy często też są skręcone. Pełen zakres zakręcenia sierści staje się widoczny dopiero, gdy kot osięgnie wiek dojrzały. Kociaki rasy Amerykański Szorstkowłosy, u których sierść jest bardzo kręcona w młodości, gdy dojrzeją, zwykle staje się zaledwie falująca, a nie kręcona. I odwrotnie. Ich futra mogą mieć różne kolory umaszczenia, wzory i plamy.
  • Spokojny kot
  • Towarzyski i przywiązany kot
  • Cichy kot
  • Większa i masywniejsza rasa kotów
  • Wymaga czesania raz na tydzień
  • Rasa standardowo alergizująca
  • Potrzebuje spędzać trochę czasu na zewnątrz
  • Może potrzebować więcej czasu na przyzwyczajenie, zanim zaakceptuje życie z dziećmi

Pochodzenie

Jak sama nazwa wskazuje to futro charakteryzuje rasę kota Amerykański Szorstkowłosy. Amerykański Szorstkowłosy jest dużych rozmiarów i ma twardą, sprężystą i szorstką sierść. Wszystkie, krótkie i średnie włosy są cienkie i kręcone lub zakrzywione. Wąsy często też są skręcone. Pełen rozmiar zakręcenia sierści staje się widoczny dopiero, gdy kot osięgnie wiek dojrzały. Kociaki rasy Amerykański Szorstkowłosy, u których sierść jest bardzo kręcona w młodości, gdy dojrzeją zwykle staje się zaledwie falująca, a nie kręcona. I odwrotnie. Ich futra mogą mieć różne kolory umaszczenia, wzory i plamy.

Kraj pochodzenia

Ameryka

Osobowość

Kot Amerykański Szorstkowłosy jest przyjacielski i zrównoważony, spokojny, słodki z natury, łagodny i żywy. Lubi zabawki i zabawy ze swoim właścicielem. Nie jest to szczególnie miaukliwa rasa kotów.

Zdrowie

Amerykańscy hodowcy twierdzą, że amerykański wirhair jest zdrową rasą, rzadko miewającą problemy zdrowotne. Nie można tego potwierdzić w Wielkej Brytanii z powodu braku populacji tej rasy.

Odżywianie

Każdy kot jest inny i ma różne preferencje smakowe oraz odmienne potrzeby żywieniowe. Jednakże, koty należą do mięsożerców i każdy musi otrzymywać w karmie 41 różnych i konkretnych składników odżywczych. Proporcje tych składników będą się różnić zależnie od wieku, stylu życia i stanu zdrowia kota. Nic więc dziwnego, że dorastający, energiczny kociak potrzebuje innych proporcji składników odżywczych w swojej diecie niż mniej aktywny starszy kot. Należy też pamiętać o właściwych ilościach karmy, by utrzymać idealną sylwetkę i postępować zgodnie z zaleceniami oraz indywidualnymi preferencjami co do karmy mokrej lub suchej.

Czesanie

Futro kota rasy Amerykański Szorstkowłosy jest nieco wymagające i szczotkowanie może mu nawet zaszkodzić. Jak wszystkie koty, ta rasa również wymaga regularnych szczepień, odrobaczania i corocznych kontroli zdrowia.

Najlepsze rasy kotów dla dzieci

Chociaż rasa ta nie jest powszechnie uznawana za najlepszą dla dzieci, wszystkie koty są inne i po odpowiednim oswojeniu mogą dobrze odnajdywać się wśród dzieci.

Cat

Czy to właściwa rasa dla Ciebie?

Wszystkie koty mają swoją własną, niepowtarzalną osobowość oraz pewne instynkty i zachowania, z którymi się rodzą. Skorzystaj z naszej biblioteki ras i dowiedz się, które rasy kotów najbardziej pasują do Twoich preferencji i stylu życia. Jeśli Ty i Twój kot lubicie podobne rzeczy, będziecie mieli większe szanse na wspólne, szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Co dalej

Adopcja

Adopcja i zaoferowanie drugiej szansy kotu ze schroniska może przynieść wiele radości. Wiele kotów czeka na kochającą rodzinę i własny dom. Każdy kot ma swoją historię, a wiele z nich straciło swój pierwszy dom nie z własnej winy i chciałoby stać się częścią Twojego. Sprawdzone ośrodki adopcyjne są bardzo ostrożne w doborze opiekunów do kotów. Pracownicy ośrodków chętnie udzielą Ci również rad i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Znalezienie dobrego hodowcy

Jeśli Twoje serce jest nastawione na kota z rodowodem, to najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie renomowanego hodowcy. Główną zaletą zakupu kociaka lub kota rasowego jest to, że dobrze wiesz, jak będzie wyglądać i jak będzie rozwijać się jego osobowość. Skontaktuj się z lekarzem weterynarii, aby uzyskać więcej informacji na temat chorób zakaźnych, predyspozycji genetycznych lub potrzeb pielęgnacyjnych kotów, dzięki czemu w pełni przygotujesz się do przyjęcia go do swojego domu.

Powitanie kota w domu

Na pewno będziesz bardzo podekscytowany przybyciem nowego kota do domu. Jest wiele rzeczy, którymi należy się zająć przed przybyciem kota do domu.