Jedzenie, które powinieneś chować przed swoim kotem

Często nie reagujemy, gdy nasz kot podskubuje różne pokarmy ufając, że kot instynktownie wie, co jest dla niego dobre. Nie bierzemy pod uwagę tego, że wiele pokarmów dobrych dla nas, może być niebezpieczna dla zdrowia naszego kota. Dlatego to my musimy pilnować, co może znaleźć się w zasięgu kociego pyszczka, aby uchronić go przed potencjalnym zatruciem.
Dowiedz się więcej

Jak wybrać jedzenie dla kota w 5 krokach

Aby świadomie wybrać sposób żywienia i rodzaj karmy dla swojego kota, niekoniecznie trzeba skończyć wyższe studia weterynaryjne. Zawsze możesz poprosić o poradę otaczających Cię specjalistów, jednak każdy może mieć inną opinię na ten temat. Tymczasem żywienie zdrowego kota pełnowartościowymi posiłkami, nie jest takie trudne i większość z nas może z łatwością samemu je dobrać. Zobacz, czy wybierając sposób żywienia swojego kota bierzesz pod uwagę wszystkie kwestie, które pomogą Twojemu kotu i Tobie razem żyć lepiej.
Dowiedz się więcej

Jak ważna jest woda w życiu kota

Mimo, że większość kotów nie przepada za kąpielami, woda w życiu kota niezwykle ważna. Dlatego każdy opiekun powinien nauczyć się, jak skutecznie dostarczać kotu wodę każdego dnia. Żeby nasz kot, chodząc własnymi ścieżkami, nie omijał przygotowanych przez nas wodopojów…
​Dowiedz się więcej

Jak żyć z więcej niż jednym kotem w 3 krokach

Życie z kotem może być źródłem mruczącej satysfakcji, a także sposobem na odgonienie codziennych trosk i stresu. Decydując się na więcej niż jednego kota, musimy wziąć pod uwagę co jest kluczowe dla zapewnienia nam szczęśliwego współżycia. Jak żyć z wieloma kotami, aby wszyscy czuli się bezpiecznie i szczęśliwie?
Dowiedz się więcej

Dlaczego warto czesać każdego kota

Pielęgnacja i codzienny rytuał samoczyszczenia jest dla kota kluczowym elementem rozkładu dnia. Mówi się, że brudny kot, to chory kot - i jest to prawda, bo przy wielu chorobach oznaką pogorszenia stanu zdrowia będzie stan sierści kota. Jeśli jednak nie każdy kot lubi czesanie, jak i nie każdy ma długie, kołtuniące się włosy, to dlaczego czesanie jest ważne dla każdego kota i jego opiekuna?
​Dowiedz się więcej

Nasz kot i jego zwierzaki czyli kiedy i jak odrobaczać kota

Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz domowy ulubieniec sam może być domem dla innych zwierząt i mikroorganizmów. Przeważnie z trudem możemy te żyjątka zobaczyć na własne oczy, ale niestety świadectwo ich obecności już tak. Obecność pasożytów może objawiać się pogorszeniem samopoczucia naszego kota, a nawet innych członków rodziny. W jaki sposób chronić naszego kota przed pasożytami i jak często stosować odrobaczanie?
​Dowiedz się więcej

Drapak, a sprawa kocia

Każdy kochany kot zasługuje na swoje miejsce w domu. Wcale nie musimy przemeblowywać całego mieszkania, aby mu je zapewnić. Jednak o jednym kocim meblu nie wolno zapominać – o drapaku. Podpowiemy, czym kierować się wybierając koci drapak, który spełni oczekiwanie i nasze, i naszego ulubieńca.
​Dowiedz się więcej

Dlaczego koty kopią w doniczkach?

Czy posiadanie kota jest równoznacznie z rezygnacją z kwiatów doniczkowych? Czy każda doniczka wzbudza potrzebę kopania? Jakie triki pomogą uchronić nasze kwiaty przed dewastacją, a kota przed zatruciem?
Dowiedz się więcej

Sekrety dobrze dobranej kuwety

Mało kto wie, że dobranie odpowiedniej kuwety dla kota jest proste jak liczenie do trzech. A mimo to, nie wszystkie koty chętnie wybierają dostarczoną przez nas toaletę. Na co zwrócić uwagę, żeby Twój kot zaakceptował wybrany model?
​Dowiedz się więcej