Sandra

Pet Welfare Manager @Purina

Sandra

Zdrowie czworonoga

Czytaj więcej >

Purina nie uczestniczy w żadnych inwazyjnych testach powodujących kontuzje lub choroby lub takich, które prowadzą do eutanazji psów lub kotów. W Purina kochamy zwierzęta i przeciwstawiamy się jakimkolwiek przejawom okrucieństwa wobec nich. Przeprowadzamy tylko te procedury badawcze, które są bezpieczne dla psów i kotów, zgodnie z zaleceniami najwyższej jakości opieki weterynaryjnej.

Purina posiada Ośrodki Badań i Rozwoju, gdzie sprawujemy opiekę nad zwierzętami, aby lepiej zrozumieć ich naturalne preferencje, potrzeby żywieniowe i związane z nimi zachowania. Wszystkie nasze zwierzęta mają imiona, indywidualną opiekę i są traktowane z należytym im szacunkiem i uczuciem przez dobrze wyszkolony personel. Socjalizacja i codzienne interakcje są częścią naszego programu zawierającego trening, zabawę w grupach i dostęp do zabawek. Badania prowadzone przez lub dla Purina, gromadzą wiedzę wspomagającą proces poprawy zdrowia i dobrostanu psów i kotów na całym świecie. Przeprowadzamy tylko te badania, które są dopuszczone do zastosowania w przypadku psów i kotów, oraz nie kłócą się z dobrą praktyką opieki weterynaryjnej.

Zgodnie z legislacją lokalną i legislacją Unii Europejskiej, nasze badania są sprawdzane przez Komitet Etyki. Członkostwo w komitecie przyznawane jest osobom niezależnym, które posiadają ekspercką wiedzę na temat opieki nad zwierzętami. Osoby te mają kompetencje i możliwość kwestionowania każdego elementu naszych badań.

Nie uczestniczymy w żadnym inwazyjnym programie badawczym, który mógłby powodować kontuzje, urazy lub choroby skutkujące eutanazją psów lub kotów.

Jak testujemy nasze produkty?

Po całym procesie budowy receptury, produkcji i testach, gdy jesteśmy pewni, że produkty mają odpowiedni profil żywieniowy, przeprowadzamy badania żywieniowe. Pozwalają nam one lepiej zrozumieć potrzeby zwierząt domowych oraz zaobserwować ich zadowolenie wynikające ze zdrowych wyborów żywieniowych.

Jak to robimy? Przekazujemy karmę kotom i psom w naszych centrach badawczych, a nasi eksperci obserwują dwa główne czynniki w przypadku psów, a trzeci w przypadku kotów.

- pierwszy parametr dotyczy konsystencji stolca w celu oceny tolerancji produktu.

- drugi czynnik to strawność. Strawność produktu to wskaźnik, który określa, jak wiele składników odżywczych zostało przyswojonych przez organizm. Określa się go, porównując zawartość składników odżywczych w karmie i w oddanych odchodach.

- trzeci czynnik stosowany jest dla wszystkich suchych produktów dla kotów - to pH moczu pozwalające zbadać prawdopodobieństwo wytrącania się kamieni w drogach układu moczowego kotów.

Testy te są również przeprowadzane w domach konsumentów. Dzięki nim dowiadujemy się jakie oceny otrzymuje dany produkt i czy konsumenci są z niego zadowoleni.

Zapraszamy Cię do obejrzenia filmu, w którym pokazujemy, jaką opieką otaczamy nasze koty i psy w centrach badawczych: