Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
psia nuda

Psia nuda – jak dostarczyć szczenieowi rozrywki

Tak jak dzieci w czasie deszczu, Twój szczeniak też może nudzić się w domu.

Potrzeba mu odpowiedniej dawki fizycznej i umysłowej stymulacji, a jeśli Ty lub członkowie Twojej rodziny jej nie zapewnicie, sam poszuka sobie rozrywki – najprawdopodobniej robiąc rzeczy, których nie powinien!

Gdy Twojego psa dopada nuda, jest duża szansa, że będzie próbował:

  • Kopać dołki,
  • gryźć co popadnie, niszcząc Twoje mienie,
  • szczekać lub starać się zwrócić Twoją uwagę w inny sposób,
  • lizać lub gryźć sam siebie.

Miej na uwadze, że lizanie i gryzienie mogą być oznaką pasożytów lub choroby skóry. Jeśli czynności będą się powtarzać, skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

ZDUŚ NUDĘ W ZARODKU

Oto kilka pomysłów, które pomogą Twojemu szczeniakowi uniknąć kłopotów:

Zabawki

Zapewnij swojemu szczeniakowi różnorodne zabawki i wymieniaj je co kilka dni, aby utrzymać jego ciekawość i zainteresowanie. By dostarczyć mu rozrywki wypróbuj zabawki, w których można schować psią karmę lub smakołyki.

Gry i zabawy

Szczenięta uwielbiają się bawić, a gry takie jak aportowanie czy tory przeszkód porządnie zmęczą Twojego ulubieńca, pozwolą pieskowi spalić nadmiar energii i odprężyć się przez resztę dnia.

Sztuczki

Przygotuj listę komend, które chcesz wpoić Twojemu pupilowi i namów domowników, aby codziennie pracowali z nim, póki szczeniak nie opanuje po kolei każdej z nich. Możesz nauczyć go podawania łapy, siadania na zawołanie, przeskakiwania przez przeszkody, szukania ukrytych przedmiotów, itp.

Przed i po

Zanim wyjdziesz z domu na dłużej, zabierz swojego psa na spacer, aby spalił nadmiar energii. Kiedy już wrócisz, spędź z nim trochę czasu, żeby nagrodzić go za dobre zachowanie pod Twoją nieobecnością.

Towarzystwo

Wszystkim nam czasem dokucza nuda. Twój piesek nie jest wyjątkiem! Jeśli Twoja rodzina jest już gotowa na kolejnego czworonożnego przyjaciela, Twój szczeniak z pewnością będzie się mniej nudził, gdy w domu pojawi się towarzysz zabaw poruszający się również na czterech łapach.

Spacery

Codzienne spacery zapewnią Twojemu pieskowi potrzebną dawkę fizycznego i umysłowego pobudzenia. To również świetna szansa dla Ciebie, aby wyjść na chwilę z domu i poznać okolicę!