Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
Animowane logo Growing Pup
Szczeniak biegający w ogrodzie

Utrzymanie prawidłowego stanu skóry szczenięcia

Sucha skóra może być u szczeniąt niezwykle dotkliwym problemem. Gdy tylko zaczyna stawać się sucha, zaczyna również swędzieć. Szczenięta nie mogą oprzeć się temu swędzeniu i będą drapać dniami i nocami.

Drapanie tych swędzących miejsc może być bardzo szkodliwe i destrukcyjne. Prowadzi do uszkodzenia skóry i krwawienia, co z kolei może prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów dermatologicznych.

Dobrą informacją jest to, że istnieje szereg sposobów, dzięki którym możesz minimalizować ryzyko suchej skóry i utrzymać sierść swojego szczeniaka w idealnym stanie.

Czesanie

Czesanie sierści to jedna z najlepszych metod zapobiegania suchości skóry u szczeniąt. Podczas każdego czesania usuwasz wszelkie fragment złuszczonej skóry pozostające na jej powierzchni. Gromadząc się w nadmiarze, mogłyby one doprowadzić do podrażnienia, a ono z kolei prowokowałoby drapanie się psa.

Czesanie działa również wspomagająco na rozwój gruczołów łojowych w skórze szczenięcia. Odgrywają one ważną rolę w utrzymaniu skóry Twojego psa w zdrowiu i optymalnej kondycji.

Szczotkowanie sierści szczenięcia od małego pozwoli mu przyzwyczaić się do zabiegów pielęgnacyjnych, które na zawsze będą dla niego rozrywką.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek zawiera mnóstwo korzystnych kwasów tłuszczowych, które pomogą odżywić skórę psa. Kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3, są niezbędne dla rozwoju skóry i sierści Twojego szczenięcia. Dodatek jedynie kilku kropel to dziennej porcji karmy może przynieść istotną poprawę, szczególnie gdy zwierzę cierpi już na suchość skóry.

Szampon dla szczeniąt

Szampon dla szczeniąt może wspomagać Stan sierści szczenięcia w okresie dorastania. Większość szamponów zawiera gamę różnych olejów i składników poprawiających elastyczność skóry psa. Te specjalne składniki pomogą także w regerenarcji i odżywieniu skóry nieco suchej.

Myjąc psa szamponem, zadbaj o to, aby był to szampon dla szczeniąt, a nie produkt przeznaczony dla ludzi. Szampony dla ludzi nie zostały opracowane z myślą o szczeniętach, a ich stosowwanie u nich może przynieść więcej szkód, niż korzyści. Poproś lekarza weterynarii o to, aby polecił Ci najlepszy szampon dla rozmiarów i rasy Twojego psa.

Nawodnienie

Utrzymywanie właściwego nawodnienia organizmu Twojego psa jest ważne z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że Odwodniony szczeniak jest podatny na suchość skóry. Problemy skórne, takie jak utrata elastyczności i jej pomarszczenie są oznakami odwodnienia. Gdy zauważysz takie objawy, zapewnij psu stały dostęp do świeżej, czystej wody. Jeśli zwierzę nadal odmawia picia, powinieneś zabrać je do lekarza, gdyż może za tym stać poważniejszy problem.

Wybór właściwej karmy

Karma, którą otrzymuje Twój pies może mieć wpływ na Stan zdrowia jego skóry i sierści. Jeśli szukasz pełnoporcjowej karmy dla psów o udowodnionej zdolności do wspierania zdrowia prawidłowego stanu skóry, rozważ zastosowanie PURINA® PRO PLAN® Dog Puppy Sensitive Skin z OPTIDERMA®. Dieta została opracowana specjalnie z myślą o szczeniętach z problemami skórnymi.

Dzięki wyselekcjonowanym źródłom białka (w ponad 90% pochodzącego z łososia) i dodatkowi wspierających skórę składników odżywczych, takich jak cynk, niezbędne Kwasy tłuszczowe i witaminy A, E i B, każda miska pomaga w ograniczaniu ewentualnych problemów skórnych związanych z nadwrażliwością pokarmowa.

Więcej o karmie dowiesz się tutaj.