Twój ulubieniec, nasza pasja
Dwa koty jedzą z czerwonej miski

Jak wspierać trawienie Twojego kota

Prawidłowe trawienie to jeden z kluczy do doskonałego zdrowia. Trawiąc i wchłaniając dobroczynne składniki pokarmu, Twój kot może przyswajać wszystkie składniki potrzebne mu do tego, aby pozostawał w idealnej kondycji.

Oznaki złego trawienia

Jeśli Twój kot nie trawi pokarmu właściwie, jednym z najczęstszych objawów będzie słabo uformowany kał, a nawet biegunka. Kot może wymiotować, tracić wage, mieć matową sierść lub wydawać się apatyczny. Gdy zauważysz którykolwiek z tych objawów i niepokoisz się o trawienie swojego kota, poproś o poradę lekarza weterynarii.

Co koty powinny jeść?

Koty są mięsożercami; ich organizmy są w pełni przystosowane do diety opartej na mięsie. Ich zęby są przystosowane do chwytania i rozszarpywania ofiary, a układ pokarmowy i Metabolizm nastawione są na przetwarzanie dużych ilości białka i tłuszczu z tkanek zwierzęcych.

Koty potrzebują pewnych składników, których dostarczyć moga jedynie tkanki zwierzęce, takich jak aminokwas tauryna i kwas tłuszczowy arachidonowy. Dlatego właśnie koty nie mogą być żywione dietą wegetariańską.

Dobrej jakości Białko pomaga kotom w utrzymaniu masy mięśniowej, wspiera zdrowie skóry i prawidłowy Stan sierści i jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego. Zrównoważona dieta dla kotów zawierać powinna także optymalny poziom wysokiej jakości tłuszczów, w tym kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, jak również wyselekcjonowane włókno pokarmowe dla trawienia oraz witaminy i składniki mineralne dla ogólnego zdrowia. Wysoce strawne węglowodany stanowią również użyteczne źródło energii.

Jak wspierać trawienie Twojego kota

Podawanie Twojemu kotu najlepszej jakości karmy pomoże zoptymalizować jego trawienie. Jeżeli jednak ma on wrażliwy Przewód pokarmowy- lub nawet lekki rozstrój- możesz pomóc mu karmiąc go karmą o następujących właściwościach:

  • Wysokiej jakości strawne składniki dla zmniejszenia obciążenia jelit
  • Wyselekcjonowane źródła białek dla ograniczenia ryzyka niepożądanych reakcji żołądkowo- jelitowych
  • Wysoce strawne białko, aby zwiększyć tolerancję pokarmową
  • Prebiotyki dla zwiększenia równowagi mikroflory jelitowej
  • Włókno dla wsparcia komórek jelita i ułatwienia pasażu jelitowego

Odkryj dobroczynne działanie pożytecznych bakterii

Pomocne w poprawie trawienia u kotów mogą być również Probiotyki (żywe, pożyteczne bakterie). Zapytaj lekarza weterynarii o PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS Feline FortiFlora® o udowodnionym działniu wspierającym Stan jelit i równowagę mikroflory u kotów (szczególnie w okresach stresu). Udowodniona także, że poprawia konsystencję kału u kociąt.