Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Twój ulubieniec, nasza pasja
kocie gadżety

Kocie gadżety - czyli czym mądrze rozpieszczać kota

Witamy w świecie pełnym kocich gadżetów i zabawek. Jest tu wszystko, czego kocia dusza zapragnie. Oryginalne drapaki. elektryczne myszy i obroże wysadzane kamieniami szlachetnymi- wszystko po to, aby twój koci przyjaciel mógł bez przeszkód i wygodnie wieść swoje królewskie, leniwe życie (przynajmniej w naszym mniemaniu).

Nikogo od dawna już nie dziwią skórzane i podgrzewane sofy czy obroże wysadzane drogimi kamieniami.  Dlatego projektanci robią co mogą, aby właściciele czworonogów byli zachwyceni. W ostatnich latach najbardziej popularne są smart gadżety, bo skoro właściciel ma smartphona, smartwatcha to dlaczego kot nie może mieć smart miski?

Dla kota do zadań specjalnych- smart miska

Kocie akcesoria i misieczki do jedzenia coraz częściej wyglądają, jak działa sztuki. Wszystko dlatego, że projektanci kocich gadżetów starają się połączyć funkcję użytkową ze sztuką i nowymi technologiami. Wiele firm coraz częściej współpracuje ze znanymi specjalistami: projektantami kuwet czy mebli. Na niektórych miskach wygrawerowane są nawet imiona i nazwiska ich twórców.

W sklepach znajdziesz również inne gadżety, które na pewno spodobają się twojemu kociemu przyjacielowi.  Wśród nich bardzo popularna jest "karuzela z przysmakami", czyli urządzenie, które nagradza kota przysmakiem w zamian za kręcenie specjalnym kółkiem. Kocia fontanna również jest ciekawym pomysłem. Sprzęt wygląda nie tylko efektownie, ale także wzbogaca ją w tlen i oczyszcza wodę. Warto wybrać fontannę z wymiennym filtrem, aby gadżet służył nam dłużej. Szczytem nowoczesności są miski wydające karmę automatycznie nie tylko o konkretnej porze, ale także zdalnie przez opiekuna za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu po sieci, który okiem kamery w misce może popatrzeć na kota i wyrzucić mu smakołyk. Właściciel może również zawołać swojego pupila przez miskę, zobaczyć, czy przyszedł i nagrodzić, siedząc jednocześnie w innym pokoju, czy też nawet innym kraju.

Drapaki i zabawki

Z drapakami i zabawkami sprawa wygląda podobnie. Szmatki, piórka i zwykłe piłeczki jak zawsze się sprawdzają. Miłośnikom nowych rozwiązań spodobają się na pewno elektroniczne myszy, które mogą wyglądać albo "futurystycznie", albo całkiem naturalnie. Ale jak działają? Gdy tylko kot dotknie myszy,  zabawka włącza się, mruga oczami, ucieka na bok i wydaje przeróżne dźwięki. Jednak takimi zabawkami kot może bawić się wyłącznie w obecności właściciela. W przypadku zepsucia się zabawki, może istnieć ryzyko zadławienia się kota śmiertelnie niebezpieczną baterią czy też innymi elementami mechanicznymi zabawki.

Kolejną nowoczesną zabawką jest wskaźnik ze światełkiem. Zabawka emituje światło, widoczne w postaci czerwonego punktu (który może być w dowolnym kształcie np. myszki). Gwarantujemy, że obok takiej atrakcji żaden kot nie przejdzie obojętnie. Ze względu na swoja specyfikę, zabawa nie powinna trwać za długo. Maksymalnie 2-3 minuty. Zachęcamy również, aby w trakcie rzucać kotu przekąski (aby nie czuł frustracji podczas bezproduktywnego polowania za niemożliwą do złapania ofiarą jaką jest światło).

Nasi koci przyjaciele bardzo lubią używać swoich pazurków, aby oznaczyć swoją obecność i rewir. Niestety, najczęściej cierpią nasze meble. Rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego drapaka. Jeżeli znudziły nam się standardowe kształty stabilnych drapaków z budką i hamakiem (najlepiej rozporowych), dobrym pomysłem może być drapak w oryginalnym kształcie. To sprzęt, na którym twój kot się wyżyje, ale też odpocznie. Dobrze zaprojektowany drapak może pełnić również funkcję oryginalnego i okazałego mebla.

Miłość do kota nie zna granic. W jej imię właściciele zakładają swoim czworonogom różnorodne "kreacje". Jedni zakładają złote obroże wysadzane kamieniami, inni przebierają koty za gwiazdy rocka czy bohaterów swoich ulubionych filmów i kreskówek. Możliwości jest wiele, a pomysłowość właścicieli wydaje się nie mieć granic.  Czy ubieranie kota to przesada? Jeżeli ma uzasadnienie(np. mamy kota bez włosów lub z bardzo krótką sierścią) to jak najbardziej. Natomiast jeśli naszemu zwierzakowi nie pasują takie pomysły, może powinniśmy kupić i ubrać w ten wymyślny strój pluszową zabawkę, dla której nie będzie to źródło stresu prowadzące często do choroby.