Środowisko

WDROŻENIE ODPOWIEDZIALNEGO POZYSKIWANIA SUROWCÓW

Nasze cele

Do 2020: 100% ryb i owoców morza będzie pozyskiwanych w sposób zrównoważony*

53

NASZE DOTYCHCZASOWE OSIĄGNIĘCIA

Do 2018 roku: obejmiemy audytami kontroli odpowiedzialnego zaopatrzenia 65% surowców i 64% opakowań.

Do 2018 roku osiągnęliśmy:

100% naszej soi jest identyfikowalne - 79% naszej soi pochodzi z odpowiedzialnych źródeł, z wyłączeniem Rosji (oceny trwające w 2020 r.)

43% naszych składników do owoców morza pochodziło z odpowiedzialnych źródeł - wzrost z 27% w 2017 roku.

Do 2019 roku:

53% ryb i owoców morza pochodziło ze zrównoważonych odpowiedzialnych połowów*

* zgodnie z wytycznymi Nestlé odpowiedzialnego pozyskiwania surowców (Nestlé Responsible Sourcing Guidelines).

Nasz punkt widzenia: Purina i odpowiedzialne Pozyskiwanie Surowców

Niezależnie od tego czy chodzi o właściciela zwierząt domowych, supermarket czy lekarza weterynarii - każdy chce wiedzieć skąd pochodzą nasze surowce i jaki wpływ na środowisko ma sposób ich pozyskiwania. Chcą również wiedzieć, w jaki sposób śledzimy pozyskiwanie i identyfikowalność surowców.

W Purina nieustannie podnosimy kryteria odpowiedzialnego pozyskiwania surowców z których przygotowujemy nasze karmy oraz przekąski dla zwierząt. Zobowiązaliśmy się do dbania o to, aby nasi dostawcy dostarczali wysokiej jakości surowce produkowane i pozyskiwane w zrównoważony i odpowiedzialny sposób. Pracujemy z nimi na rzecz pełnej identyfikacji pochodzenia produktów w naszym łańcuchu dostaw, poprzez angażowanie w ten proces zewnętrznych partnerów. Dla przykładu współpracujemy między innymi z organizacjami Profesek oraz Sustainable Fisheries Partnership, aby pomogły nam ocenić czy nasze praktyki w tym zakresie są prowadzone w sposób odpowiedzialny. Wysiłek, który realizujemy stawia nas na czele wszystkich działań, które całe Nestlé podejmuje, aby zapewnić zrównoważony i odpowiedzialny proces pozyskiwania surowców.

Dowiedz się więcej o standardach Nestlé w zakresie odpowiedzialnego pozyskiwania surowców, opakowań i usług.

Nie tylko na co dzień współpracujemy z wyżej wymienionymi organizacjami, ale również spotykamy się z dostawcami i odwiedzamy ich zakłady produkcyjne. Dzięki temu mamy pewność dobrej znajomości operacji prowadzonych przez naszych partnerów biznesowych. Ze względu na złożoność łańcucha dostaw niektórych naszych produktów, trudno jest nam dotrzeć do każdego z naszych partnerów, dlatego wprowadziliśmy rozmaite inicjatywy. Jedną z nich są regularne oceny gospodarstw, które pozwalają nam zdobyć pewność, że nasz łańcuch dostaw już na poziomie pojedynczego gospodarstwa, wspiera nasz program odpowiedzialnego pozyskiwania surowców.

Inicjatywa pozyskiwania surowców w sposób odpowiedzialny jest dla marki Purina bardzo ważna. Zbudowaliśmy długofalową strategię dla składników, z których produkujemy nasze produkty dla zwierząt, aby nasi konsumenci i inni interesariusze mieli zaufanie do sposobu, w jaki pozyskujemy surowce.

Dowiedz się więcej o standardach Nestlé w zakresie odpowiedzialnego pozyskiwania surowców, opakowań i usług.

OD 2017 PRZEPROWADZILIŚMY KONTROLĘ PRZESZŁO 300 GOSPODARSTW, Z KTÓRYCH POZYSKUJEMY SUROWCE.

Naszym fundamentem jest Tworzenie Wspólnej Wartości w Nestlé.

Tak jak my zobowiązaliśmy się do poprawy jakości życia zwierząt domowych, oraz ludzi którzy je kochają, nasza firma-matka, Nestlé, również angażuje się w budowanie zdrowszej przyszłości dla ludzi oraz ich rodzin, naszych społeczności oraz całej planety.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie

INNE ZOBOWIĄZANIA