Zwierzęta domowe

USUWANIE SZTUCZNYCH BARWNIKÓW Z PRODUKTÓW

Nasze cele

Do 2020 roku całkowicie zrezygnujemy z używania sztucznych barwników z karm pełnoporcjowych.

Do 2023 roku całkowicie zrezygnujemy z używania sztucznych barwników w przekąskach i przysmakach.

45

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

Zredukowaliśmy o 32,8% wykorzystanie sztucznych barwników w naszych produktach w ciągu roku 2018. Czyli ze 125,2 ton w roku 2017, zmniejszyliśmy wykorzystanie do 84 ton w roku 2018.

Dokonaliśmy olbrzymiego postępu w zakresie eliminacji sztucznych barwników z naszych karm pełnoporcjowych. Wszystkie nasze karmy pełnowartościowe są wolne od sztucznych dodatków kolorystycznych. A oto niektóre z naszych karm w których na pewno nie znajdziecie sztucznych dodatków kolorystycznych: Bakers®, Beneful®, Felix®, Fido®, Friskies®, Gourmet®, Purina ONE® i oczywiście Purina Dog Chow®, Purina Cat Chow® oraz Purina ProPlan®. W sumie, od 2016 roku do końca 2018 roku, usunęliśmy z receptur wszystkich naszych produktów 70 ton sztucznych barwników, co oznacza, że usunęliśmy prawie połowę z nich. Jesteśmy pewni, że cele założone na 2020 i 2023 rok zostaną osiągnięte, a nasze produkty staną się wolne od sztucznych barwników zapewniając poczucie bezpieczeństwa opiekunom psów i kotów.

foto1

Nasz punkt widzenia - Sztuczne barwniki w karmie dla zwierząt

Wiemy, że wybierając karmę dla zwierząt domowych większość ich właścicieli chce, aby wybrany produkt wyglądał apetycznie. Podczas procesu produkcji karma może stracić kolor, stąd sztuczne barwniki dodawane są w celu utrzymania bardziej pożądanego wyglądu oraz zachowania konsystencji. Naturalne barwniki z kolei to substancje występujące w przyrodzie o podobnych właściwościach. Podczas pozyskiwania ich z natury pozostają 'naturalne' i w procesie przetwórstwa nie są uznawane za sztuczne.

Zdajemy sobie sprawę, że podobnie jak ludzie nie chcą sztucznych barwników w swoim jedzeniu, nie chcą ich w pokarmach, które jedzą ich zwierzęta.

Od lat nie dodajemy sztucznych barwników do wielu naszych produktów segmentu super premium, jak sucha karma Purina ProPlan®, Purina Dog Chow® i Cat Chow® oraz nasze mokre karmy dla kotów: jak Felix® czy Gourmet®. Produkty tych marek stanowią nawet połowę naszej sprzedaży.

Przeformułowanie receptur produktów wymaga dużo czasu, jednak zrobiliśmy duże postępy w realizacji tego zobowiązania. Zakończyliśmy właśnie ocenę naszych produktów z segmentu karm suchych premium, która pozwoli nam opracować plan usunięcia wszystkich pozostałych sztucznych barwników także z przekąsek na całym świecie.

Marka BAKERS to pierwsza marka, z której usunięto sztuczne barwniki z całej palety produktów dostępnych w Wielkiej Brytanii, składającej się z suchej i mokrej karmy dla psów oraz przekąsek.

Naszym fundamentem jest Tworzenie Wspólnej Wartości w Nestlé.

Tak jak my zobowiązaliśmy się do poprawy jakości życia zwierząt domowych, oraz ludzi którzy je kochają, nasza firma-matka, Nestlé, również angażuje się w budowanie zdrowszej przyszłości dla ludzi oraz ich rodzin, naszych społeczności oraz całej planety.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie

INNE ZOBOWIĄZANIA