Zwierzęta domowe

USUWANIE SZTUCZNYCH BARWNIKÓW Z PRODUKTÓW

Nasze cele

Do 2020 roku całkowicie zrezygnujemy z używania sztucznych barwników z karm pełnoporcjowych.

Do 2023 roku całkowicie zrezygnujemy z używania sztucznych barwników w przekąskach i przysmakach.

100

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

Osiągnięto 100%

Osiągnęliśmy nasz cel z dużym wyprzedzeniem. Wszystkie sztuczne barwniki zostały usunięte z naszych posiłków i przekąsek

W firmie Purina nie tylko celowo i starannie dobieramy składniki, ale także chcemy, aby były one przejrzyste dla naszych konsumentów. Ostatnie pozostałe ilości sztucznych barwników zostały usunięte w naszej rosyjskiej fabryce Vorsino w czerwcu 2019 r. Możemy również poinformować, że firma Purina nie zakupiła żadnych sztucznych barwników w 2020 roku. Chociaż osiągnęliśmy te cele wcześnie, podejmujemy również kroki w celu zmniejszenia ogólnego zużycie barwników.

Friskies

Nasz punkt widzenia - Sztuczne barwniki w karmie dla zwierząt

Wiemy, że wybierając karmę dla zwierząt domowych większość ich właścicieli chce, aby wybrany produkt wyglądał apetycznie. Podczas procesu produkcji karma może stracić kolor, stąd sztuczne barwniki dodawane są w celu utrzymania bardziej pożądanego wyglądu oraz zachowania konsystencji. Naturalne barwniki z kolei to substancje występujące w przyrodzie o podobnych właściwościach. Podczas pozyskiwania ich z natury pozostają 'naturalne' i w procesie przetwórstwa nie są uznawane za sztuczne.

Zdajemy sobie sprawę, że podobnie jak ludzie nie chcą sztucznych barwników w swoim jedzeniu, nie chcą ich w pokarmach, które jedzą ich zwierzęta.

Od lat nie dodajemy sztucznych barwników do wielu naszych produktów segmentu super premium, jak sucha karma Purina ProPlan®, Purina Dog Chow® i Cat Chow® oraz nasze mokre karmy dla kotów: jak Felix® czy Gourmet®. Produkty tych marek stanowią nawet połowę naszej sprzedaży.

Przeformułowanie receptur produktów wymaga dużo czasu, jednak zrobiliśmy duże postępy w realizacji tego zobowiązania. Zakończyliśmy właśnie ocenę naszych produktów z segmentu karm suchych premium, która pozwoli nam opracować plan usunięcia wszystkich pozostałych sztucznych barwników także z przekąsek na całym świecie.

Marka BAKERS to pierwsza marka, z której usunięto sztuczne barwniki z całej palety produktów dostępnych w Wielkiej Brytanii, składającej się z suchej i mokrej karmy dla psów oraz przekąsek.

Naszym fundamentem jest Tworzenie Wspólnej Wartości w Nestlé.

Tak jak my zobowiązaliśmy się do poprawy jakości życia zwierząt domowych, oraz ludzi którzy je kochają, nasza firma-matka, Nestlé, również angażuje się w budowanie zdrowszej przyszłości dla ludzi oraz ich rodzin, naszych społeczności oraz całej planety.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie