Społeczności

PROMOWANIE POSTAWY ODPOWIEDZIALNEGO WŁAŚCICIELA WŚRÓD DZIECI

Nasze cele

Do 2023 roku 2 000 000 dzieci weźmie udział w naszym programie promującym postawę odpowiedzialnego właściciela psa lub kota.

40

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

92% realizacji celu.

W 2020 roku 1 846 129 dzieci z obszarów Francji, Włoch, Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Rosji i Hiszpanii uczestniczyło
w warsztatach uczących zasad odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Współpracujemy również z wieloma różnymi organizacji, które pomagają nam w dostarczaniu tych programów do klas i poza nią.


Ponieważ dzieci są kolejnym pokoleniem opiekunów zwierząt domowych, ważne jest, aby zdawały sobie sprawę z korzyści życia
z nimi, ale również aby otrzymały odpowiednią edukację. Celem naszego cyfrowego programu odpowiedzialnego posiadania zwierząt domowych „Szkoła dla zwierząt” jest poprawa życia zarówno młodych właścicieli, jak i ich zwierząt. Uczy dzieci, jak podchodzić do zwierzaka, jak rozumieć jego zachowanie oraz jak się nim opiekować, karmić i pielęgnować. Program działa
w 6 z naszych dziesięciu największych rynków i jest dostępny w wielu językach.

Nasz punkt widzenia

W Purina wierzymy, że więź wytworzona między zwierzęciem a człowiekiem wzbogaca życie obojga na wielu płaszczyznach. Dzieci to kolejne pokolenie właścicieli zwierząt i bardzo ważne jest, aby zawczasu dostrzegły korzyści płynące z obecności zwierząt takich jak psy lub koty w naszym życiu i jak najwcześniej nauczyły się właściwych zachowań wobec zwierząt. Zwierzęta uczą dzieci odpowiedzialności, okazywania emocji i zaangażowania oraz szanowania wzajemnych granic.

Chcemy, aby jak najwięcej dzieci w Europie poznało postawy odpowiedzialnego właściciela - począwszy od tego jak nawiązywać interakcje ze zwierzęciem, jak interpretować jego reakcje, jak się o niego troszczyć, karmić i opiekować. Wierzymy, że ukształtuje ich to jako przyszłych odpowiedzialnych właścicieli naszych czworonożnych przyjaciół.

Doświadczenie kontaktu ze zwierzęciem budzi wiele emocji oraz ekscytuje.

ISTNIEJĄCE PROGRAMY

Od wielu lat, w wielu krajach na terenie Europy prowadzimy programy promujące postawę odpowiedzialnego posiadania zwierząt.

Na przykład we Włoszech 'Scuola di Petcare' funkcjonuje nieprzerwanie od 10 lat. W tym czasie około 250 000 dzieci i ich rodzin zostało zapoznane z korzyściami związanymi z odpowiedzialnym posiadaniem zwierząt domowych.

Podobne programy prowadzimy między innymi we Francji, Rosji i Niemczech.

Naszym fundamentem jest Tworzenie Wspólnej Wartości w Nestlé.

Tak jak my zobowiązaliśmy się do poprawy jakości życia zwierząt domowych, oraz ludzi którzy je kochają, nasza firma-matka, Nestlé, również angażuje się w budowanie zdrowszej przyszłości dla ludzi oraz ich rodzin, naszych społeczności oraz całej planety.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie


CASE STUDY: Narodowy Dzień Zwierząt z dyplomem

Holandia

W Holandii, w Światowy Dzień Zwierząt w 2019 roku, fundacja Met Dieren Meer Mens zorganizowała „Nationale Dierendiploma Dag”: dzień, w którym szkoły mogą przyłączyć się do Dierendiploma, wydarzenia którego sponsorem jest Purina. Dierendiploma to cyfrowe lekcje, które uczą dzieci w wieku 8-9 lat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami.

case study Holandia

CASE STUDY: Rosyjska rozrywka w trakcie lockdownu

Rosja

Program „Jesteśmy Twoimi przyjaciółmi” uruchomiony w 2017 roku, został opracowany dla dzieci w wieku 7–12 lat przez ekspertów Rosyjskiej Akademii Edukacji. W latach 2019–2020 w ramach partnerstwa w programie uczestniczyło 465 000 dzieci w 30 regionalnych wydziałach wraz z ministerstwami edukacji.

case study Rosa