Społeczności

PROMOWANIE POSTAWY ODPOWIEDZIALNEGO WŁAŚCICIELA WŚRÓD DZIECI

Nasze cele

Do 2023 roku 2 000 000 dzieci weźmie udział w naszym programie promującym postawę odpowiedzialnego właściciela psa lub kota.

40

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

37% realizacji celu.

Do 2018 roku 737 164 dzieci z obszarów Francji, Włoch, Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Rosji i Hiszpanii uczestniczyło w warsztatach uczących zasad odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami. Nasze warsztaty składają się z części teoretycznej, prowadzonej w salach szkolnych, często angażując dobrze wyszkolone i przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi psy oraz z narzędzi online, które umożliwiają nam dotarcie z przekazem do jeszcze większej grupy dzieci.

Nasz punkt widzenia

W Purina wierzymy, że więź wytworzona między zwierzęciem a człowiekiem wzbogaca życie obojga na wielu płaszczyznach. Dzieci to kolejne pokolenie właścicieli zwierząt i bardzo ważne jest, aby zawczasu dostrzegły korzyści płynące z obecności zwierząt takich jak psy lub koty w naszym życiu i jak najwcześniej nauczyły się właściwych zachowań wobec zwierząt. Zwierzęta uczą dzieci odpowiedzialności, okazywania emocji i zaangażowania oraz szanowania wzajemnych granic.

Chcemy, aby jak najwięcej dzieci w Europie poznało postawy odpowiedzialnego właściciela - począwszy od tego jak nawiązywać interakcje ze zwierzęciem, jak interpretować jego reakcje, jak się o niego troszczyć, karmić i opiekować. Wierzymy, że ukształtuje ich to jako przyszłych odpowiedzialnych właścicieli naszych czworonożnych przyjaciół.

Doświadczenie kontaktu ze zwierzęciem budzi wiele emocji oraz ekscytuje.

ISTNIEJĄCE PROGRAMY

Od wielu lat, w wielu krajach na terenie Europy prowadzimy programy promujące postawę odpowiedzialnego posiadania zwierząt.

Na przykład we Włoszech 'Scuola di Petcare' funkcjonuje nieprzerwanie od 10 lat. W tym czasie około 250 000 dzieci i ich rodzin zostało zapoznane z korzyściami związanymi z odpowiedzialnym posiadaniem zwierząt domowych.

Podobne programy prowadzimy między innymi we Francji, Rosji i Niemczech.

Tak jak my zobowiązaliśmy się do poprawy jakości życia zwierząt domowych, oraz ludzi którzy je kochają, nasza firma-matka, Nestlé, również angażuje się w budowanie zdrowszej przyszłości dla ludzi oraz ich rodzin, naszych społeczności oraz całej planety.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie

INNE ZOBOWIĄZANIA