Społeczności

PROMOWANIE ADOPCJI ZWIERZĄT DOMOWYCH

Nasz cel

Do 2023 roku 10 najważniejszych rynków w Europie będzie wspierać programy i organizacje adopcyjne w celu poprawy ilości adopcji zwierząt domowych.

90

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

Osiągnięto 90%

W roku 2020 : 15 krajów utworzyło partnerstwa Pet Adoption współpracując z 28 partnerami.

W roku 2019 : 13 krajów utworzyło partnerstwa Pet Adoption współpracujące z 22 partnerami.

W sumie 28 krajów, w tym Francja, Włochy, Polska, Hiszpania, Wielka Brytania, Rosja i wiele innych, utworzyło partnerstwa tzw. Pet Adoption z około 50 różnymi organizacjami. Wszystkie te organizacje są zaangażowane w pomoc jak największej liczbie zwierząt w znalezieniu nowych kochających domów. Pracując razem możemy zapewnić zdrowie, bezpieczeństwo i dobrostan jeszcze większej liczbie zwierząt. Łącznie w latach 2019-2020 nasze organizacje partnerskie pomogły 98.731 zwierzętom.

Oprócz tego podczas epidemii COVID 19 przekazaliśmy ponad 3 miliony posiłków schroniskom i organizacjom zajmującym się opieką nad zwierzętami w ponad 15 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

nasze osiągnięcia

Nasz punkt widzenia - Purina, partnerstwa i współpraca

W Purina kochamy zwierzęta i pełni pasji wierzymy w korzyści, które płyną z faktu ich posiadania zarówno dla jednostki jak i całego społeczeństwa. Wielu miłośników zwierząt, nie jest w stanie funkcjonować bez nich u boku ani chwili. Ich zwierzęta są kochane i mają właściwą opiekę. Niestety każdego roku z powodów ekonomicznych i socjalnych, tysiące psów, kotów i innych zwierząt są porzucane. Liczba ta stale rośnie.

Dostrzegamy swoją wyjątkową rolę i mimo że jesteśmy już zaangażowani w wiele programów i inicjatyw promujących adopcję zwierząt domowych, chcemy dalej wykorzystywać nasze doświadczenie i rozwijać partnerstwa w kolejnych krajach, umożliwiając jeszcze większej liczbie zwierząt znalezienie kochającego opiekuna i domu.

Wspieramy programy adopcyjne w celu podniesienia wskaźników adopcji zwierząt domowych w całej Europie. Dostarczamy do centrów adopcyjnych pożywienie, wspieramy wiele wydarzeń i kampanii edukacyjnych, na rzecz zwiększania świadomości na temat korzyści płynących z adopcji oraz odpowiedzialności ciążącej na osobach podejmujących się adopcji zwierzęcia.

nasz punkt widzenia
WIEMY, ŻE WIĘŹ MIĘDZY CZŁOWIEKIEM A ZWIERZĘCIEM PRZYNOSI WIELE KORZYŚCI, DLATEGO POSZUKUJEMY ROZWIĄZAŃ, KTÓRE POMOGĄ NAM WZBOGACIĆ ŻYCIE ZWIERZĄT I LUDZI, KTÓRZY JE KOCHAJĄ.

ISTNIEJĄCE PROGRAMY

W Purina partnerstwa są ważnym elementem naszego zobowiązania aby pomagać zwierzętom. Możemy zaobserwować jak duże znaczenie mają nasze obecne partnerstwa z organizacjami pozarzadowymi i fundacjami w regionie.

Niektóre z nich to:

Cats Protection w Wielkiej Brytanii;

ENPA we Włoszech;

Fundacje ‘Giving Hope’ oraz RunForDogs w Rosji;

Program Adopciaki.pl prowadzony przez Fundacja Viva!Akcja dla Zwierząt w Polsce;

Guau, Las Nieves i Amigos Del Perro w Hiszpanii;

Dublin SPCA w Irlandii.

Naszym fundamentem jest Tworzenie Wspólnej Wartości w Nestlé

Tak jak my zobowiązaliśmy się do poprawy jakości życia zwierząt domowych, oraz ludzi którzy je kochają, nasza firma-matka, Nestlé, również angażuje się w budowanie zdrowszej przyszłości dla ludzi oraz ich rodzin, naszych społeczności oraz całej planety.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie

Lokalna inicjatywa

Ponieważ czyny mówią głośniej niż słowa, poświęć kilka minut, aby poznać historię i osiągnięcia we wspieraniu programu Adopciaki.pl prowadzonym przez Fundacja Viva!Akcja dla zwierząt.

CASE STUDY: Adopciaki.pl

Polska

Program Adopciaki.pl to unikalny program zainicjowany przez Purina,
w którym proces adopcyjny jest ułożony tak, aby jak najlepiej dopasować zwierzaka do opiekuna i przygotować obie strony do udanej adopcji. Koordynatorzy programu zapewniają wsparcie doradców adopcyjnych, lekarzy weterynarii, behawiorystów i dietetyków zwierzęcych.
Zależy nam, aby nasze Adopciaki znalazły domy na zawsze i nigdy już nie
były bezdomne. W 2020 roku, po 5 latach działaniu programu, podpisano
3 000 umowę adopcyjną.

Purina wspiera Adopciaki.pl! Adopciaki to realizowany przez Fundację Viva! Program odpowiedzialnej adopcji, który ma zapewnić maksymalne bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. Purina zapewnia wsparcie finansowe programu Adopciaki.pl, szczególnie w zakresie opieki weterynaryjnej i żywieniowej zwierząt objętych programem. Eksperci Puriny dobierają karmę dostosowaną indywidualnie do potrzeb zwierzęcia, której zapas stanowi część pakietu na start Adopciaka.

Dowiedz się więcej o programie

adopciaki

CASE STUDY: Platforma do adopcji zwierząt "Friend for Pet"

Rosja

W 2018 roku wraz z wiodącymi organizacjami zajmującymi się ochroną zwierząt uruchomiliśmy naszą wyjątkową internetową platformę adopcyjną „Friend for Pet” w Rosji - kompleksową usługę dla przyszłych właścicieli zwierząt domowych i zwolenników adopcji.

Dowiedz się więcej o programie

adopcja Rosja

Case Study: Adoptuj bezpańskie

Grecja

W Grecji kampania rozpoczęta w Światowy Dzień Zwierząt 2020 miała na celu podzielenie się naszymi zobowiązaniami dotyczącymi adopcji i odpowiedzialnego posiadania zwierząt domowych. Kampania, stworzona we współpracy ze znanym blogerem, mającym tysiące czytelników miesięcznie, obejmowała film nakręcony we współpracy ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt KAZ.

Dowiedz się więcej o programie

adopciaki gracja