Społeczności

PROMOWANIE ADOPCJI ZWIERZĄT DOMOWYCH

Nasz cel

Do 2023 roku 10 najważniejszych rynków w Europie będzie wspierać programy i organizacje adopcyjne w celu poprawy ilości adopcji zwierząt domowych.

80

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

Utworzyliśmy partnerstwa z przeszło 43 różnymi organizacjami zajmującymi się adopcjami psów i kotów w 17 krajach, w tym we Francji, Włoszech, Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji i wielu innych. Wszystkie te organizacje starają się pomóc jak największej liczbie zwierząt domowych znaleźć nowe domy. Pracując razem, możemy zapewnić zdrowie, bezpieczeństwo i dobrostan jeszcze większej liczbie zwierząt.

Spośród 10 naszych największych rynków, 8 nawiązało partnerstwa wspierające to zobowiązanie.

Oprócz tego podczas epidemii COVID 19 w pierwszej połowie 2020 roku, przekazaliśmy ponad 3 miliony posiłków schroniskom i organizacjom zajmującym się opieką nad zwierzętami w ponad 15 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

W 2020 roku Purina Polska przekazała na rzecz bezdomnych psów i kotów 70 ton karmy, co reprezentuje w przybliżeniu 250 tysięcy posiłków.

Nasz punkt widzenia - Purina, partnerstwa i współpraca

W Purina kochamy zwierzęta i pełni pasji wierzymy w korzyści, które płyną z faktu ich posiadania zarówno dla jednostki jak i całego społeczeństwa. Wielu miłośników zwierząt, nie jest w stanie funkcjonować bez nich u boku ani chwili. Ich zwierzęta są kochane i mają właściwą opiekę. Niestety każdego roku z powodów ekonomicznych i socjalnych, tysiące psów, kotów i innych zwierząt są porzucane. Liczba ta stale rośnie.

Dostrzegamy swoją wyjątkową rolę i mimo że jesteśmy już zaangażowani w wiele programów i inicjatyw promujących adopcję zwierząt domowych, chcemy dalej wykorzystywać nasze doświadczenie i rozwijać partnerstwa w kolejnych krajach, umożliwiając jeszcze większej liczbie zwierząt znalezienie kochającego opiekuna i domu.

Wspieramy programy adopcyjne w celu podniesienia wskaźników adopcji zwierząt domowych w całej Europie. Dostarczamy do centrów adopcyjnych pożywienie, wspieramy wiele wydarzeń i kampanii edukacyjnych, na rzecz zwiększania świadomości na temat korzyści płynących z adopcji oraz odpowiedzialności ciążącej na osobach podejmujących się adopcji zwierzęcia.

Wspieramy programy adopcyjne w celu podniesienia wskaźników adopcji zwierząt domowych w całej Europie. Dostarczamy do centrów adopcyjnych pożywienie, wspieramy wiele wydarzeń i kampanii edukacyjnych, na rzecz zwiększania świadomości na temat korzyści płynących z adopcji oraz odpowiedzialności ciążącej na osobach podejmujących się adopcji zwierzęcia.

WIEMY, ŻE WIĘŹ MIĘDZY CZŁOWIEKIEM A ZWIERZĘCIEM PRZYNOSI WIELE KORZYŚCI, DLATEGO POSZUKUJEMY ROZWIĄZAŃ, KTÓRE POMOGĄ NAM WZBOGACIĆ ŻYCIE ZWIERZĄT I LUDZI, KTÓRZY JE KOCHAJĄ.

ISTNIEJĄCE PROGRAMY

W Purina partnerstwa są ważnym elementem naszego zobowiązania aby pomagać zwierzętom. Możemy zaobserwować jak duże znaczenie mają nasze obecne partnerstwa z organizacjami pozarzadowymi i fundacjami w regionie.

Niektóre z nich to:

Cats Protection w Wielkiej Brytanii;

ENPA we Włoszech;

Fundacje ‘Giving Hope’ oraz RunForDogs w Rosji;

Program Adopciaki.pl prowadzony przez Fundacja Viva!Akcja dla Zwierząt w Polsce;

Guau, Las Nieves i Amigos Del Perro w Hiszpanii;

Dublin SPCA w Irlandii.

Naszym fundamentem jest Tworzenie Wspólnej Wartości w Nestlé

Tak jak my zobowiązaliśmy się do poprawy jakości życia zwierząt domowych, oraz ludzi którzy je kochają, nasza firma-matka, Nestlé, również angażuje się w budowanie zdrowszej przyszłości dla ludzi oraz ich rodzin, naszych społeczności oraz całej planety.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie

Lokalna inicjatywa

Ponieważ czyny mówią głośniej niż słowa, poświęć kilka minut, aby poznać historię i osiągnięcia we wspieraniu programu Adopciaki.pl prowadzonym przez Fundacja Viva!Akcja dla zwierząt.

Purina Polska wspiera Adopciaki.pl

Program Adopciaki.pl to unikalny program zainicjowany przez Purina, w którym proces adopcyjny jest ułożony tak, aby jak najlepiej dopasować zwierzaka do opiekuna i przygotować obie strony do udanej adopcji. Koordynatorzy programu zapewniają wsparcie doradców adopcyjnych, lekarzy weterynarii, behawiorystów i dietetyków zwierzęcych. Zależy nam, aby nasze Adopciaki znalazły domy na zawsze i nigdy już nie były bezdomne. W 2020 roku, po 5 latach działaniu programu, podpisano 3 000 umowę adopcyjną.
Dowiedz się więcej o programie.

Inne zobowiązania