Społeczności

PROMOCJA OBECNOŚCI ZWIERZĄT W MIEJSCU PRACY

Nasze cele

Do 2020 roku zawiążemy w całej Europie 200 sojuszy wspierających inicjatywę obecności zwierząt w miejscu pracy.

25

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

25% realizacji celu.

Stworzono sojusze otwierające drzwi biur dla psów pracowników z 50 firmami w całej Europie.

Nasz punkt widzenia

Współczesne życie jest coraz bardziej złożone. Czynniki takie jak urbanizacja, dojazdy do pracy i czas spędzony online, utrudniają nam możliwość utrzymywania zwierząt oraz aktywnej, odpowiedzialnej opieki nad nimi.

Jako wiodąca firma w branży pielęgnacji zwierząt domowych, chcemy wspierać ludzi w możliwości korzystania z posiadania zwierząt w tym nieustannie zmieniającym się świecie, w którym żyjemy. Obecność psów czy kotów w pracy jest jednym ze sposobów, które umożliwiają nam czerpanie obopólnej przyjemności z wzajemnego towarzystwa przez cały dzień.

Wiemy, że zwierzęta domowe mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne oraz nasze dobre samopoczucie. Niestety wydłużone godziny pracy, zwiększona konsumpcyjność, migracja ludności z obszarów wiejskich do miast, mogą utrudniać zwierzętom znalezienie swojego miejsca w naszym życiu w 21 wieku.

Nasz Sojusz Pets at Work umożliwia wszystkim pracownikom skorzystania z możliwości, jakie daje obecność naszych czworonożnych przyjaciół w miejscu pracy. Ufamy, że dzieląc się naszymi doświadczeniami zainspirujemy inne firmy, aby również otworzyły podwoje swoich biur dla zwierząt. Aby dowiedzieć się więcej na temat naszego sojuszu na rzecz zwierząt w miejscu pracy kliknij tutaj.

Czy wiesz, że badania wskazują, że pracownicy, którzy mogą przyprowadzić do biura swoje zwierzęta odczuwają w pracy mniej stresu, oraz że obecność zwierząt takich jak np. psy i koty w pracy przyczynia się do polepszenia równowagi między pracą, a życiem prywatnym?

ZWIERZĘTA W BIURACH PURINA

Jesteśmy przekonani, że zwierzętom i ludziom żyje się lepiej, gdy są razem, a obecność psów lub kotów w miejscu pracy jest oczywistą demonstracją pasji, jaką do nich żywimy oraz wartości jakie dzielimy w Purina. Dokładamy wszelkich starań, aby biura Nestlé Purina w całej Europie były jak najbardziej przyjazne dla zwierząt domowych.

W wielu z naszych biur nasi czworonożni przyjaciele są codziennością. W zależności od lokalizacji - w niektórych biurach czworonogi pojawiają się w dowolnym dniu, tygodniu w roku, a coraz częściej - mają w nich swoje stałe miejsce, będąc częścią ich codziennego krajobrazu.

W biurze w Wielkiej Brytanii wprowadziliśmy naszą inicjatywę w życie już w 2003 roku, a nie tak dawno, w 2015 roku stało się ono pierwszym na świecie biurem Nestlé w 100% przyjaznym psom.

Pets at work

Dołącz do sojuszu Pets At Work Alliance. Udzielimy Ci niezbędnej pomocy, aby Twoje biuro (miejsce pracy) stało się przyjazne dla zwierząt.

Chętnie podzielimy się z innymi naszym doświadczeniem na temat programu Pets At Work. Jako rezultat takiej współpracy zapraszamy inne firmy i organizacje do pójścia w nasze ślady. Nasz cel to stworzenie do 2020 roku w całej Europie 200 sojuszy z firmami, które wprowadzają zwierzęta do swoich biur.

Biuro każdej firmy, może stać się przyjazne zwierzętom korzystając z naszej pomocy w przeprowadzeniu niezbędnych adaptacji. Od detali jak tabliczki informujące o strefach przyjaznych i wolnych od psów, po prowadzenie testów zachowania dla psów, pomagamy firmom wdrożyć bezpieczny, udany i trwały program.

Dla firm rozpoczynających transformację przygotowaliśmy specjalny przewodnik, który w sześciu prostych krokach objaśnia, jak wdrożyć inicjatywę w swoim biurze.

Jeśli chcesz dołączyć do sojuszu Pets At Work Alliance lub uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami pod adresem: pets.at.work@pl.nestle.com

Naszym fundamentem jest Tworzenie Wspólnej Wartości w Nestlé.

Tak jak my zobowiązaliśmy się do poprawy jakości życia zwierząt domowych, oraz ludzi którzy je kochają, nasza firma-matka, Nestlé, również angażuje się w budowanie zdrowszej przyszłości dla ludzi oraz ich rodzin, naszych społeczności oraz całej planety.

Dowiedz się więcej o Nestlé w Społeczeństwie

INNE ZOBOWIĄZANIA