Posokowiec Bawarski

Bavarian Mountain Hound

Ten umięśniony, średniej wielkości pies jest nieznacznie dłuższy od wysokości w kłębie. Dorosły osobnik osiąga wagę 20-25 kg oraz wysokość rzędu 47-52 cm u psów i 44-48 cm u suk. Ma krótką sierść w kolorze czekoladowym, rudym z czarną kufą i uszami, czerwieni jelenia z czarną kufą i uszami lub bez.

 • Pies odpowiedni dla właścicieli z pewnym doświadczeniem
 • Wymagana szeroka wiedza
 • Lubi aktywne spacery
 • Wystarczą mu spacery od godziny do dwóch godzin dziennie
 • Duży pies
 • Mało się ślini
 • Wymaga czesania raz na tydzień
 • Rasa normalnie alergizująca
 • Szczekliwy i głośny pies
 • Pies niestróżujący
 • Może wymagać czasu, żeby przyzwyczaić się do innych zwierząt domowych
 • Pies rodzinny

Pochodzenie

Posokowiec bawarski wywodzi się od średniowiecznych psów gończych, od których pochodzi wiele myśliwskich ras, w tym posokowiec hanowerski. W celu wyhodowania lżejszego psa, skrzyżowano posokowca hanowerskiego z psem gończym alpejskim. W ten sposób w 1870 roku powstał posokowiec bawarski, który potrafił podjąć zimny trop rannej zwierzyny w terenach wyżynnych. Pierwszy klub posokowca bawarskiego powstał w Monachium w 1912 roku.

Osobowość

Posokowiec bawarski jest odważny, łagodny, wierny i oddany właścicielowi. Może być nieufny wobec obcych, dlatego ważna jest wczesna socjalizacja. Zaleca się trening posłuszeństwa oraz aranżowanie sytuacji, w których może wykazać się zdolnością tropienia.

Zdrowie

Posokowiec bawarski, jak większość ras, może cierpieć na dysplazję stawów biodrowych (która może prowadzić do problemów z poruszaniem się ). Przed reprodukcją zaleca się badanie bioder.

Ćwiczenia

Rasa została wyhodowana do tropienia rannej zwierzyny, dlatego ma dużo energii i potrzebuje co najmniej dwugodzinnej aktywności ruchowej dziennie. Sprawdzi się jako pies pracujący oraz zawodnik psich dyscyplin sportowych. Zalecany trening posłuszeństwa, pies puszczony luzem szybko podejmuje ciekawy trop i nie reaguje na przywołanie.

Odżywianie

Pies potrzebuje zbilansowanej diety bogatej w składniki odżywcze i ciągłego dostępu do wody. Aby utrzymać psa w dobrej formie ważne jest jego regularne ważenie oraz badania. Psa należy karmić przynajmniej dwa razy dziennie i zgodnie z zaleceniami producenta karmy. Posokowce bawarskie mają tendencję do wzdęć i problemów żołądkowych, dlatego zaleca się niewielkie ale częste posiłki.

Czesanie

Krótka sierść jest łatwa w pielęgnacji, wystarczy raz w tygodniu psa wyczesać oraz sprawdzić uszy i łapy.

Najlepsze Rasy Psów dla Dzieci

Mimo, że większość ras psów jest postrzeganych jako łatwo akceptujące dzieci, wszystkie zwierzęta powinny zostać przysposobione do obecności małego dziecka. Dzieci powinny zostać przygotowane do obecności zwierzęcia, nauczyć się szacunku dla jego natury oraz i poznać zasady bezpieczeństwa w codziennych kontaktach. Niezależnie od tego małe dzieci nigdy nie powinny być pozostawione z psami bez opieki dorosłych, którzy powinni nadzorować ich każdą interakcję.

Dog

Czy to właściwa rasa dla Ciebie?

Wszystkie psy mają swoją własną, niepowtarzalną osobowość oraz pewne instynkty i zachowania, z którymi się rodzą. Skorzystaj z naszej biblioteki ras i dowiedz się, które rasy psów najbardziej pasują do Twoich preferencji i stylu życia. Jeśli Ty i Twój pies lubicie podobne rzeczy, będziecie mieli większe szanse na wspólne, szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Co dalej

Adopcja

Adopcja psa ze schroniska dla zwierząt lub domu tymczasowego jest niezwykle satysfakcjonująca. Często oznacza to zaoferowanie mu drugiej szansy w życiu. Wiele psów czeka na kochającą rodzinę, na swój dom. Sprawdzone ośrodki adopcyjne są bardzo ostrożne w doborze opiekunów do psów. Personel dowiaduje się wszystkiego o psach, które przyjmują, i poświęca czas na poznanie Ciebie, Twojej rodziny i Twojego stylu życia, zanim dopasuje do Ciebie któregoś z psów. Chętnie udzielą Ci również porad i odpowiedzą na wszelkie pytania, jakie możesz mieć przed adopcją i po niej. Kliknij tutaj , aby uzyskać więcej informacji.

Znalezienie dobrego hodowcy

Jeśli Twoje serce jest nastawione na szczeniaka z rodowodem, to najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie renomowanego hodowcy. Skontaktuj się ze Związkiem Kynologicznym w Polsce, który może mieć dostęp do listy miotów lub może skontaktować się z hodowcami w Twojej okolicy. Postaraj się wybrać hodowcę, który należy do Związku Hodowców Psów Rasowych. Odwiedzaj wystawy, aby osobiście spotkać się z hodowcami i zapytać o dostępność szczeniąt wybranej przez Ciebie rasy.

Powitanie psa w domu

Niezależnie od tego, czy zabierasz do domu malutkiego szczeniaczka, czy przyjmujesz dorosłego psa, jest to niezwykle ekscytujący czas dla każdego. Czekając na ten wielki dzień, może Ci być trudno skupić uwagę na zwykłych rzeczach. Na szczęście jest kilka aspektów, którymi musisz się zająć, zanim przywitasz nowego psa.