Pinczer Małpi

Affenpinscher
Przypomina terriera, ale ma uroczy małpi pyszczek. Pinczer został zakwalifikowany jako miniaturka i mierzy od 24 do 28 cm w kłębie (wysokość od łapy do łopatek) dorosły pies waży od 3 do 4 kg. Sztywna sierść jest zazwyczaj czarna, lub w odcieniach szarości.
 • Pies odpowiedni dla niedoświadczonych właścicieli
 • Wymagana podstawowa wiedza
 • Lubi aktywne spacery
 • Wystarczą mu półgodzinne spacery
 • Mały pies
 • Mało się ślini
 • Wymaga czesania raz na tydzień
 • Rasa mniej alergizująca
 • Szczekliwy i głośny pies
 • Pies niestróżujący
 • Może wymagać czasu, żeby przyzwyczaić się do innych zwierząt domowych
 • Może wymagać czasu, żeby przyzwyczaić się do dzieci

Pochodzenie

Komiczny pinczer małpi to jedna z najstarszych ras. Pierwszy raz pojawiła się w XVII wieku w Niemczech. Pinczer to potomek dwóch innych ras: gryfonika belgijskiego i gryfonika brukselskiego, który także ma pyszczek podobny do małpy. Pinczery są bardzo podobne do terrierów, ale nie są psami pracującymi ze względu na mały rozmiar, dlatego służą jako psy do towarzystwa.

Osobowość

Pinczery to bardzo żywe i pewne siebie psy. Potrafią wykazać się silną wolą i odwagą. Bardzo przywiązują się do właścicieli. Do obcych podchodzą z dystansem, więc warto od szczeniaka przyzwyczajać je do innych ludzi.

Zdrowie

Pinczer małpi to zdrowa rasa, ale tak jak inne małe psy może cierpieć z powodu przesuwających się rzepek kolanowych, problemów z biodrami i tchawicą.

Ćwiczenia

To mały ale aktywny pies. Nie wymaga dużo ruchu (od 20 do 40 minut dziennie). Uwielbia zabawy ruchowe i umysłowe, ale nie należy z nimi przesadzić.

Odżywianie

Psy miniaturki mają szybki metabolizm, spalają energię w krótkim czasie, i potrzebują jeść często ale mało. Karma dla małych ras zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych i została podzielona na małe kawałki, dostosowane do niewielkiego pyska. To zachęca do gryzienia i wspomaga trawienie.

Czesanie

Sztywna i gruba sierść naturalnie wygląda na rozczochraną, więc jedno szczotkowanie w tygodniu w zupełności wystarczy.

Najlepsze Rasy Psów dla Dzieci

Mimo, że większość ras psów jest postrzeganych jako łatwo akceptujące dzieci, wszystkie zwierzęta powinny zostać przysposobione do obecności małego dziecka. Dzieci powinny zostać przygotowane do obecności zwierzęcia, nauczyć się szacunku dla jego natury oraz poznać zasady bezpieczeństwa w codziennych kontaktach. Niezależnie od tego małe dzieci nigdy nie powinny być pozostawione z psami bez opieki dorosłych, którzy powinni nadzorować ich każdą interakcję.

Dog

Czy to właściwa rasa dla Ciebie?

Wszystkie psy mają swoją własną, niepowtarzalną osobowość oraz pewne instynkty i zachowania, z którymi się rodzą. Skorzystaj z naszej biblioteki ras i dowiedz się, które rasy psów najbardziej pasują do Twoich preferencji i stylu życia. Jeśli Ty i Twój pies lubicie podobne rzeczy, będziecie mieli większe szanse na wspólne, szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Co dalej

Adopcja

Adopcja psa ze schroniska dla zwierząt lub domu tymczasowego jest niezwykle satysfakcjonująca. Często oznacza to zaoferowanie mu drugiej szansy w życiu. Wiele psów czeka na kochającą rodzinę, na swój dom. Sprawdzone ośrodki adopcyjne są bardzo ostrożne w doborze opiekunów do psów. Personel dowiaduje się wszystkiego o psach, które przyjmują, i poświęca czas na poznanie Ciebie, Twojej rodziny i Twojego stylu życia, zanim dopasuje do Ciebie któregoś z psów. Chętnie udzielą Ci również porad i odpowiedzą na wszelkie pytania, jakie możesz mieć przed adopcją i po niej. Kliknij tutaj , aby uzyskać więcej informacji.

Znalezienie dobrego hodowcy

Jeśli Twoje serce jest nastawione na szczeniaka z rodowodem, to najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie renomowanego hodowcy. Skontaktuj się ze Związkiem Kynologicznym w Polsce, który może mieć dostęp do listy miotów lub może skontaktować się z hodowcami w Twojej okolicy. Postaraj się wybrać hodowcę, który należy do Związku Hodowców Psów Rasowych. Odwiedzaj wystawy, aby osobiście spotkać się z hodowcami i zapytać o dostępność szczeniąt wybranej przez Ciebie rasy.

Powitanie psa w domu

Niezależnie od tego, czy zabierasz do domu malutkiego szczeniaczka, czy przyjmujesz dorosłego psa, jest to niezwykle ekscytujący czas dla każdego. Czekając na ten wielki dzień, może Ci być trudno skupić uwagę na zwykłych rzeczach. Na szczęście jest kilka aspektów, którymi musisz się zająć, zanim przywitasz nowego psa.