Australian Silky Terrier

Australian Silky Terrier
Te psy mają piękną, długą sierść z przedziałkiem wzdłuż grzbietu w kolorze niebieskim z podpalaniami, szaro-niebieskim z podpalaniami, srebrzystym z podpalaniami lub srebrzysto-niebieskim z podpalaniami. Więcej szczegółów dostępnych we wzorcu rasy. Dorosły osobnik osiąga 23 cm w kłębie i waży od 3,5-4,5 kg. Wygląda elegancko, nie sprawia wrażenia zbyt delikatnego.
 • Pies odpowiedni dla właścicieli z pewnym doświadczeniem
 • Wymagana szersza wiedza
 • Lubi spokojne spacery
 • Wystarczą mu godzinne spacery
 • Piesek miniaturka
 • Mało się ślini
 • Wymaga czesania co drugi dzień
 • Rasa mniej alergizująca
 • Bardzo głośny pies
 • Pies stróżujący. Szczeka i ostrzega
 • Może wymagać czasu, żeby przyzwyczaić się do innych zwierząt domowych
 • Może wymagać czasu, żeby przyzwyczaić się do dzieci

Pochodzenie

Pies znany również pod nazwą sydney silky, powstał w wyniku krzyżówki yorkshire teriera z terierem australijskim. Pod koniec XIX wieku, w celu ustabilizowania rasy teriera australijskiego, hodowcy skrzyżowali ją z yorkshire terierami, co dało błękitną sierść z podpaleniami. Szczenięta o jedwabistym włosie zapoczątkowały rasę, którą znamy obecnie.

Osobowość

Mimo, że należy do psów miniaturek i został stworzony jako pies do towarzystwa, posiada cechy charakterystyczne dla terierów. Co, zważywszy na przodków, nie stanowi zaskoczenia. Jest czujny, żwawy, energiczny i cechuje się charakterystycznym dla terierów instynktem łowieckim. Jego przodkowie polowali na szczury a nawet węże.

Zdrowie

Australian siky terier, jak inne małe psy, może cierpieć z powodu przesuwających się rzepek kolanowych, problemów z biodrami i tchawicą.

Ćwiczenia

Zaleca się kilka 20-minutowych spacerów w ciągu dnia oraz zabawę w domu lub ogrodzie. Pies nie wymaga dużej aktywności fizycznej, chętnie spędza czas z właścicielem. Aby uniknąć znudzenia ważna jest stymulacja umysłowa.

Odżywianie

Małe psy mają szybki metabolizm, spalają energię w krótkim czasie, i potrzebują jeść często ale mało. Karma dla małych ras zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych i została podzielona na małe kawałki, dostosowane do niewielkiego pyska. To zachęca do gryzienia i wspomaga trawienie.

Czesanie

Długa jedwabista szata wymaga codziennego szczotkowania i wyczesywania. W ten sposób włos nie będzie splątany, tylko błyszczący i zdrowy. Po spacerze należy oczyścić sierść, włos o długości 13-15 cm ma tendencję do gromadzenia zanieczyszczeń.

Najlepsze Rasy Psów dla Dzieci

Mimo, że większość ras psów jest postrzeganych jako łatwo akceptujące dzieci, wszystkie zwierzęta powinny zostać przysposobione do obecności małego dziecka. Dzieci powinny zostać przygotowane do obecności zwierzęcia, nauczyć się szacunku dla jego natury oraz i poznać zasady bezpieczeństwa w codziennych kontaktach. Niezależnie od tego małe dzieci nigdy nie powinny być pozostawione z psami bez opieki dorosłych, którzy powinni nadzorować ich każdą interakcję.

Dog

Czy to właściwa rasa dla Ciebie?

Wszystkie psy mają swoją własną, niepowtarzalną osobowość oraz pewne instynkty i zachowania, z którymi się rodzą. Skorzystaj z naszej biblioteki ras i dowiedz się, które rasy psów najbardziej pasują do Twoich preferencji i stylu życia. Jeśli Ty i Twój pies lubicie podobne rzeczy, będziecie mieli większe szanse na wspólne, szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Co dalej

Adopcja

Adopcja psa ze schroniska dla zwierząt lub domu tymczasowego jest niezwykle satysfakcjonująca. Często oznacza to zaoferowanie mu drugiej szansy w życiu. Wiele psów czeka na kochającą rodzinę, na swój dom. Sprawdzone ośrodki adopcyjne są bardzo ostrożne w doborze opiekunów do psów. Personel dowiaduje się wszystkiego o psach, które przyjmują, i poświęca czas na poznanie Ciebie, Twojej rodziny i Twojego stylu życia, zanim dopasuje do Ciebie któregoś z psów. Chętnie udzielą Ci również porad i odpowiedzą na wszelkie pytania, jakie możesz mieć przed adopcją i po niej. Kliknij tutaj , aby uzyskać więcej informacji.

Znalezienie dobrego hodowcy

Jeśli Twoje serce jest nastawione na szczeniaka z rodowodem, to najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie renomowanego hodowcy. Skontaktuj się ze Związkiem Kynologicznym w Polsce, który może mieć dostęp do listy miotów lub może skontaktować się z hodowcami w Twojej okolicy. Postaraj się wybrać hodowcę, który należy do Związku Hodowców Psów Rasowych. Odwiedzaj wystawy, aby osobiście spotkać się z hodowcami i zapytać o dostępność szczeniąt wybranej przez Ciebie rasy.

Powitanie psa w domu

Niezależnie od tego, czy zabierasz do domu malutkiego szczeniaczka, czy przyjmujesz dorosłego psa, jest to niezwykle ekscytujący czas dla każdego. Czekając na ten wielki dzień, może Ci być trudno skupić uwagę na zwykłych rzeczach. Na szczęście jest kilka aspektów, którymi musisz się zająć, zanim przywitasz nowego psa.