Cztery kroki do osiągnięcia optymalnej masy ciała

Starania o osiągnięcie przez niego optymalnej masy ciała mogą czasami przytłaczać. Ale można tego dokonać! Wystarczy kierować się następującymi czterema wskazówkami, aby wspólnie z psem cieszyć się większą energią.

  1. Zdrowe i racjonalne żywienie psa

Kiedy pies jest na diecie redukującej masę ciała, powinien dostawać dwa lub trzy mniejsze posiłki zamiast jednego dużego. Posiłki podawane w równych odstępach czasu przez cały dzień sprawią, że pies nie będzie głodny.

Dokładnie odmierzone posiłki zapobiegają przekarmieniu psa. Na opakowaniu produktów Purina® PRO PLAN® znajdują się szczegółowe wskazówki dotyczące wielkości porcji. Psa nie powinno się karmić resztkami jedzenia, ponieważ zwiększa to liczbę niepożądanych kalorii z niewłaściwych dla niego pokarmów. Rodzina i przyjaciele mogą mieć takie złe nawyki, zatem warto poinformować ich, że pies jest na zdrowej diecie redukującej wagę.

Wskazówki dotyczące nagradzania

Smakołyki są częścią Twojej relacji z psem. Jednakże, dostarczają mu pustych kalorii, więc przestrzegaj kilku prostych wskazówek:

• Nie podawaj tłustych przekąsek
• Spóbuj smakołyków o mniejszym rozmiarze
• Stwórz pudełko z dzienną porcją smakołyków. Za każdym razem, gdy podajesz swojemu psu przekąskę, wkładaj drugą przekąskę do pudełka. Zorientujesz się w ten sposób, ile przekąsek dziennie mu podajesz.
• Jeśli Twój pies prosi o przekąski, spróbuj podarować mu chwilę uwagi zamiast tego. Zabawa odciągnie go od pokarmu i pozwoli spalić kalorie podczas zabawy.

2. Ćwiczenia pomagające zwiększyć poziom energii

Aktywność fizyczna, np. spacer w lesie, i zabawa, np. nauka aportowania w parku, są niezbędne do budowania dobrych relacji ze swoim czworonogiem. Jest to przyjemny sposób utrzymania jego optymalnej wagi i wspaniała szansa na budowanie z nim silnej więzi, a także wspólną zabawę na świeżym powietrzu. Różnorodność jest esencją życia, dlatego warto urozmaicać aktywność fizyczną na następujące sposoby: Korzystaj z zabawek, aby spacer z psem był jeszcze lepszą zabawą.

Jeśli aportuje piłkę, pomyśl o rakiecie tenisowej, by wysłać piłkę jeszcze dalej i dać mu jeszcze więcej radości.-

Spróbuj spacerów z innymi właścicielami

Psy i właściciele w grupie częściej wybierają się na dłuższe spacery. Twój pies może także znaleźć przyjaciela do zabawy. Psy, które bawią się razem spalają więcej kalorii.

4step

Rozważ zmianę rutyny podczas spaceru.Może to być zmiana trasy lub tempa spaceru do biegu.

Pamiętaj, jeśli Twój pies jest stary lub ma problem ze stawami, jego potencjał do spacerów może być ograniczony. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii, aby obrać najlepszą drogę działania.

3. Kontrolowanie wagi

Wyznaczenie celów związanych z kontrolowaniem masy ciała psa ułatwia ich osiągnięcie i pozwala traktować to w kategoriach zabawy. Przydaje się w tym celu wykres postępów w redukowaniu wagi, na którym znajdą się pomiary obwodów w pasie, a także system oceny kondycji psa, który pozwoli kontrolować jego formę.

Dobrze jest dążyć do spadku wagi rzędu 2 proc. tygodniowo. Osiągnięciem celu można się cieszyć razem z psem, nagradzając go nową miską lub zabawką. Bardziej dokładną i fachową ocenę postępów można otrzymać podczas wizyty u weterynarza.

4. Nie należy się poddawać

Utrata wagi zarówno u psa, jak i ludzi jest procesem stopniowym. Nie powinno to zniechęcać ani właściciela, ani jego psa. Stopniowe odchudzanie jest sposobem skutecznym, ponieważ istnieje większa szansa, że waga dłużej utrzyma się na tym samym poziomie. Dzięki pomocy weterynarza, karmie PRO PLAN® i nowemu programowi treningowemu pies będzie dłużej cieszył się zdrowiem i otaczającym go niezwykłym światem.

SZYBKIE WSKAZÓWKI kontrolujące masę ciała

• Dawaj miłość i uwagę, nie pokarm
• Przysmaki są dobre w przedziale kalorycznym
• Nie spiesz się w odchudzaniu
• Baw się i ćwicz. Im więcej, tym lepiej.

Pokaże Ci różnicę

W czasie trwania odchudzania Twoja więź z psem będzie jeszcze silniejsza, gdyż spędzicie ze sobą więcej czasu.

Twój pies:

• Będzie miał zwiększoną ruchomość, więc będziecie mogli więcej wspólnie robić.
• Będzie bardziej chętny do zabawy.
• Będzie mniej się męczył i miał więcej energii do życia.
• Rzadziej odczuje zadyszkę i będzie mógł częściej bawić się i odkrywać.
• Będzie miał szczupłą sylwetkę, więc będzie się czuł tak dobrze, jak wygląda.

Gryzienie i przeżuwanie u szczeniąt

Produkty podobne


PURINA® PRO PLAN® Medium Adult z OPTIBALANCE®, sucha karma bogata w kurczaka

Pełnoporcjowa karma dla dorosłych psów średniej wielkości.

PURINA® PRO PLAN® Large Robust Adult Sensitive Digestion sucha karma z OPTIDIGEST®, sucha karma bogata w jagnięcinę

Pełnoporcjowa karma dla psów dorosłych z wrażliwym układem trawiennym należących do ras małych i mini.