Utrzymanie skóry i sierści psa w dobrym zdrowiu

Jego pierwszą ochroną jest zdrowa skóra.

Skóra psa pełni kilka kluczowych funkcji zdrowotnych niezależnie od jego wieku, rasy czy płci. Stanowi 24 proc. wagi szczenięcia i ok. 13 proc. wagi dorosłego psa. Tworzy niezbędną warstwę ochronną, która jest pierwszą barierą zabezpieczającą go przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego. Gładka i zdrowa skóra utrzymuje sierść w lepszej kondycji i szybciej się goi po zadrapaniach. Najważniejsze to utrzymać ją w dobrej kondycji aby pies był zdrowy.

Objawy wrażliwej skóry

Wygląd zewnętrzny psa jest jedną z najbardziej miarodajnych oznak jego dobrego samopoczucia. Kiedy coś nas niepokoi w jego wyglądzie, powinniśmy najpierw zabrać go do weterynarza, który pomoże znaleźć przyczynę dolegliwości. Jednak obserwowanie reakcji psa na różne czynniki zewnętrzne może pomóc określić przyczynę wrażliwości skóry lub odkryć alergię.

Być może to alergia

Swędząca skóra to częsty objaw alergii. Mogą one wynikać z kontaktu z różnymi alergenami, wdychaniem ich lub przyjmowaniem ich wraz z pokarmem. Przyczynami alergii mogą być ukąszenia pcheł, roztocza, a także konkretne pożywienie. Weterynarz będzie w stanie określić typ alergii.

Czynniki, które mogą powodować wrażliwość skóry

Czynniki sezonowe: słońce, wiatr, śnieg, deszcz, zimno, gorąco
Czynniki środowiskowe: brud, kurz, zanieczyszczenia.
Inne czynniki: stress, sucha skóra, otyłość.

Nasza innowacja

Produkty podobne


PURINA® PRO PLAN® Large Athletic  Adult Sensitive Digestion z OPTIDIGEST®, sucha karma bogata w jagnięcinę

Pełnoporcjowa karma dla psów dorosłych z wrażliwym układem trawiennym należących do ras małych i mini.

PURINA® PRO PLAN® Medium Puppy Sensitive Skin z OPTIDERMA®, sucha karma bogata w łososia

Pełnoporcjowa karma dla szczeniąt ze skórą wrażliwą należących do ras średnich. Odpowiednia także dla suk ciężarnych/karmiących.