Dbanie o delikatny układ trawienny Twojego psa

Zadbaj o jego komfort trawienny.

Czy układ trawienny Twojego psa jest tak zdrowy, jak to tylko możliwe? Czy jedzenie sprawia mu przyjemność? Czy dobrze się rozwija, rośnie i czerpie radość z życia? Każdy pies jest inny i niejeden ma delikatny układ trawienny. Aby pies pozostał zdrowy i mógł w pełni cieszyć się życiem, ważne jest, aby jego układ trawienny pracował jak najlepiej.

Sprawnie działający układ trawienny zapewnia psu ochronę.

Układ trawienny to system chroniący psa przez cały czas. Znajduje się w nim 70 proc. komórek układu odpornościowego, które chronią jego organizm przed toksynami i stanowią barierę między nim a szkodliwymi zarazkami ze środowiska zewnętrznego.

Pełni również istotną rolę, jaką jest wchłanianie składników odżywczych z pożywienia, przekształcanie ich w energię i wydalanie wszystkiego tego, co zostało niestrawione.

Objawy ze strony delikatnego układu trawiennego

Powinno się zwrócić uwagę na dwa główne objawy:

• Stolce są często miękkie i nieuformowane

Sporadycznie występująca biegunka i luźne stolce są oczywistym objawem zakłóceń równowagi mikroflory. Jednak kiedy pojawiają się częściej, może to być objawem nietolerancji pokarmowej lub alergii. Jeśli takie objawy wzbudzają niepokój, warto przebadać psa u weterynarza.

• Pies może źle zareagować na nową dietę

Jeśli chodzi o jej zmianę, najlepiej robić to stopniowo. Jednak jeśli nawet w przypadku stopniowo wprowadzanej diety pies cierpi na wzdęcia i/lub biegunkę, może to oznaczać, że jej nie toleruje.

Zapewnij szczenięciu dobry start w życie

Produkty podobne


PURINA® PRO PLAN® Small & Mini Adult z OPTIBALANCE®, sucha karma bogata w kurczaka

Pełnoporcjowa karma dla psów ras małych i mini.

PURINA® PRO PLAN® Medium Puppy Sensitive Skin z OPTIDERMA®, sucha karma bogata w łososia

Pełnoporcjowa karma dla szczeniąt ze skórą wrażliwą należących do ras średnich. Odpowiednia także dla suk ciężarnych/karmiących.