Dbanie o układ trawienny od szczenięcia do psa dorosłego

U psa zdrowe trawienie jest ważne od samego początku. Zwłaszcza młode szczenięta muszą mieć sprawnie funkcjonujący układ trawienny, tak aby przyswajały składniki odżywcze oraz rosły duże i silne. Potrzebują one trzy razy więcej kalorii na kilogram niż psy dorosłe, a także więcej witamin, białka i składników mineralnych.

Karmienie szczeniąt

Obserwuj swojego psa pod kątem wrażliwości na pokarm. Problemy powodowane przez określone składniki mogą być charakterystycznym objawem takiej wrażliwości. Szczególną czujność powinno się zachować przez pięć pierwszych miesięcy życia, kiedy jeszcze nie do końca wykształciła się u niego naturalna odporność. Okres ten nazywa się „luką immunologiczną”, ponieważ w tym czasie szczenię jest bardziej narażone na infekcje i rozstrój układu trawiennego. Optymalne żywienie pomaga likwidować tę „lukę”.

Kiedy pies przekroczy ten wiek, wciąż mogą mu sporadycznie dokuczać problemy ze strony układu trawiennego. Dzieje się tak z dwóch przyczyn: obniżonej wydajności trawienia składników i braku równowagi mikroflory w jelitach. Więcej informacji na ten temat można uzyskać podczas wizyty u weterynarza.

Szkolenie szczenięcia

Produkty podobne


PURINA® PRO PLAN® Medium Puppy Sensitive Digestion z OPTIDIGEST®, sucha karma bogata w jagnięcinę

Pełnoporcjowa karma dla szczeniąt z wrażliwym układem trawiennym należących do ras średnich.

PURINA® PRO PLAN® Large Robust Adult Sensitive Skin, sucha karma dla dorosłych psów z OPTIDERMA®, bogata w łososia

Pełnoporcjowa karma dla psów powyżej 7. roku życia ze skórą wrażliwą należących do ras średnich i dużych.