Zapoznanie szczenięcia ze światem zewnętrznym

Po przyniesieniu pieska do domu pokaż mu jego legowisko, zabawki i miski z jedzeniem i wodą. To pozwoli mu zapoznać się z jego miejscem w domu.

Ludzie

Zaznajomienie go z innymi członkami rodziny lub gośćmi jest istotne z punktu widzenia socjalizacji. Zmniejsza strach przed obcymi ludźmi i pomaga stać się bardziej przyjaznym psem w dorosłości. Na początku załóż mu obrożę i smycz, co powstrzyma go od skakania. Wydaj mu polecenie „siad” i pomóż mu pozostać w tej pozycji. To pomoże psu zachować spokój. Nauka komend i inne elementy szkolenia szczenięcia bardzo pomogą w interakcjach z innymi ludźmi.

Zwierzęta domowe

Zachowaj ostrożność, zaznajamiając pieska z innymi zwierzętami domowymi. Podczas zaznajamiania szczenięcia ze starszym psem warto oba zwierzęta trzymać na smyczy. Na początku nie zostawiaj ich samych razem. Zaznajamiając szczenię z kotem, warto to zrobić w pobliżu drzwi z kratką lub siatką, tak żeby kot mógł uciec.

Kontrola stanu zdrowia szczenięcia

Produkty podobne


KARMA PRO PLAN® Z FORMUŁĄ OPTIWEIGHT O OBNIŻONEJ ZAWARTOŚCI TŁUSZCZU DLA WYSTERYLIZOWANYCH DOROSŁYCH PSÓW WSZYSTKICH ROZMIARÓW

Pełnoporcjowa karma dla dorosłych psów wszystkich rozmiarów – wysterylizowanych lub z nadwagą.

PURINA® PRO PLAN® Medium Puppy Sensitive Skin z OPTIDERMA®, sucha karma bogata w łososia

Pełnoporcjowa karma dla szczeniąt ze skórą wrażliwą należących do ras średnich. Odpowiednia także dla suk ciężarnych/karmiących.