5 najpopularniejszych ras psów | PURINA
Dowiedz się więcej o producencie marki Purina Friskies®.
Purina

5 najpopularniejszych ras psów

5 najpopularniejszych ras psów

5 najpopularniejszych ras psów

5 najpopularniejszych ras psów

Od tysięcy lat pies jest najlepszym przyjacielem rodziny. W zasadzie to już w czasach Imperium Rzymskiego możliwa do rozpoznania była większość obecnie znanych ras. Aktualnie na świecie żyje ponad 400 milionów psów należących do przeszło 400 ras, a wszystkie mają odmienne osobowości i charaktery. Wszystkie są także pełne życia i radości!

Jednakże choć mogło upłynąć już wiele tysięcy lat od czasu, kiedy ulubieniec Waszej rodziny przemierzał lasy, nadal zachował wiele ze swoich pierwotnych, naturalnych cech. Psi instynkt nakazuje mu stale badać teren, polować i podporządkować się osobie, którą uzna za rodzica lub przewodnika stada. I to właśnie dzięki temu pies jest tak cudownym przyjacielem rodziny. Jednakże bez odpowiedniego szkolenia i stale okazywanej miłości, te cechy mogą przekształcić się w złe nawyki. Na szczęście dzięki odpowiedniej opiece i uczuciu okazywanemu psu będzie on przyjaznym i wesołym towarzyszem rodziny przez długie lata.

Choisis une option...
jack-russell

Jack Russell

Teriery Jack Russell to po pierwsze i najważniejsze psy pracujące. Są na ogół inteligentne, sprawne i dość odważne. Regularne ćwiczenia z psem tej rasy są dla niego lekarstwem na nudę i poszukiwanie własnych znacznie mniej grzecznych sposobów na zabawę...

shepherd

Owczarek niemiecki

Znane ze swojej lojalności i odwagi owczarki niemieckie są towarzyskimi zwierzętami, które uwielbiają być w pobliżu ludzi i nadają się idealnie do życia w rodzinie!

Labrador

Labrador Retriever

Labradory to najbardziej popularna rasa psów domowych na świecie. Odpowiednio wyszkolone, są idealne dla rodzin. Dojrzewają powoli i przez lata zachowują cechy właściwe dla szczeniaka.


Goldem-retriever

Golden Retriever

Golden retriever będący bardzo popularnym wyborem dla rodziny może być niesforny, ale jest łatwy do wyszkolenia, bardzo przyjazny i inteligentny.

Bernese

Berneński pies pasterski

Ta łagodna i potulna rasa górskich dużych psów może być zaskakująco nieśmiała w stosunku do obcych. Jednak ich żywy, ciągnący na dwór charakter z cała pewnością pomoże utrzymać dobrą formę nie tylko dzieci, ale także dorosłych domowników!