Wybór szczeniaka - Kwestie do rozważenia | PURINA
Dowiedz się więcej o producencie marki Purina Friskies®.
Purina

Wybór szczeniaka - Kwestie do rozważenia

Wybór szczeniaka - Kwestie do rozważenia

Każdy szczeniak jest wyjątkowy. Masz duży wpływ na to, aby zagwarantować sobie wybór szczeniaka, który będzie najbardziej odpowiedni właśnie dla Ciebie. Jaka rasa będzie najlepsza dla Ciebie i Twojego otoczenia? Czy powinieneś zaadoptować szczeniaka poszukującego domu, czy kupić psa od renomowanego hodowcy? Dowiedz się tego i o wiele więcej, przechodząc do poniższej sekcji.

Każdy szczeniak jest wyjątkowy. Masz duży wpływ na to, aby zagwarantować sobie wybór szczeniaka, który będzie najbardziej odpowiedni właśnie dla Ciebie. Jaka rasa będzie najlepsza dla Ciebie i Twojego otoczenia? Czy powinieneś zaadoptować szczeniaka poszukującego domu, czy kupić psa od renomowanego hodowcy? Dowiedz się tego i o wiele więcej, przechodząc do poniższej sekcji.

Choisis une option...

Kwestie do rozważenia

Jeśli chodzi o wybór nowego przyjaciela rodziny, najpierw musisz zdecydować, czy chcesz kupić szczeniaka od zarejestrowanego hodowcy, czy dać drugą szansę na pełne miłości życie rodzinne starszemu zwierzęciu, odwiedzając organizację zajmującą się poszukiwaniem nowych domów dla zwierząt.

Wspólnie omówiliście to w rodzinie i podjęliście decyzję o tym, aby stać się posiadaczami psa. Teraz nadszedł czas, aby pojechać po nowego towarzysza, ale jak się do tego zabrać?

Decyzja o wzięciu Waszego nowego przyjaciela rodziny ze schroniska dla psów może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem. Możliwość pokochania psa, który mógł wcześniej doświadczyć wiele zła i obserwowanie jego rozwoju pełnego zaufania i radości życia to prawdziwy zaszczyt dla całej rodziny.

Jednak w ośrodkach tych zwykle szczególnie poszukiwane są szczenięta. Jeżeli więc zdecydujecie się na przygarnięcie starszego psa, koniecznie spędźcie czas z pracownikami ośrodka adopcyjnego, aby dopilnować, że wybierzecie psa, który jest odpowiedni dla Waszej rodziny.

Wybór szczeniaka od zarejestrowanego hodowcy może być łatwiejszym rozwiązaniem, ale koniecznie należy to wszystko najpierw dokładnie przeanalizować. Pamiętaj, aby wybierać renomowanych hodowców, którzy należą do Związku Kynologicznego.

Psy i suczki mają bardzo różne charaktery i osobowości. Jeśli chodzi o wybór płci psa, który ma stać się członkiem Twojej rodziny, pomyśl o tym, która z nich najlepiej dopasuje się do Waszego życia.

Jeśli chodzi o wybór płci Twojego nowego zwierzaka, macie całą rodziną ważną decyzję do podjęcia.

Niektórzy właściciele mówią, że psy są bardziej niezależne od suczek. Istnieją też pewne dowody na to, że psy może być trudniej szkolić (może być to szczególnie prawdziwe w przypadku psów ras stróżujących).

Z kolei suczki mogą być bardziej kochające (chociaż niektórzy utrzymują, że są one bardziej powściągliwe niż samce).

W rzeczywistości problem stanowić mogą niewysterylizowane psy obydwu płci, dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję, w celu uzyskania porady lub informacji skontaktuj się z weterynarzem lub psim behawiorystą.

Niezależnie, czy szukasz dla swojej rodziny psa rasowego, czy wesołego mieszańca, pamiętaj o tym, że różne rodzaje psów wymagają różnego poziomu zaangażowania w opiekę nad nimi. A podjęcie właściwej decyzji jest ważne dla Was obojga.

Istnieje wiele rodzajów i rozmiarów psów, począwszy od łagodnych i troskliwych gigantów jak berneński pies pasterski po entuzjastyczne i wiecznie podekscytowane teriery Jack Russell — a każdy z nich ma swój własny charakter i temperament. Bez względu na to, czy szukasz dla swojej rodziny dumnego psa rasowego czystej krwi, czy radosnego kundelka, musisz wiedzieć, że różne psy wymagają różnego poziomu zaangażowania w opiekę nad nimi.

Podjęcie właściwej decyzji jest ważne dla Was obojga. Twój pies będzie ważną i bardzo kochaną częścią waszego życia rodzinnego przez długie lata.

Przed podjęciem decyzji o wyborze psa, poświęć trochę czasu na przeanalizowanie, który pies będzie najbardziej odpowiedni dla Waszej rodziny.

Wybór rodowodowego, rasowego psa do domu może być rozwiązaniem, którego wynik łatwiej przewidzieć. Decydując się na konkretną rasę, możesz być prawie pewien tego, jak duży będzie pies, a nawet tego, jaki będzie miał charakter, kiedy dorośnie. Ale uwaga — niektóre psy rasowe są bardziej podatne na choroby dziedziczne.

Z drugiej strony psy rasy mieszanej są wyjątkowe, wesołe i jedyne w swoim rodzaju. Właśnie ta odrobina nieznanego może stanowić największą atrakcję poznawania Twojego nowego towarzysza.

Lojalny, inteligentny i oddany pies to wspaniały ulubieniec rodziny i cudowny towarzysz zabaw dla dzieci. Decyzja o wprowadzeniu szczeniaka do domu rodzinnego to bardzo poważny krok. Oto kilka spraw, które warto rozważyć.

Psy to cudowne zwierzęta dla rodziny. Lojalny, inteligentny i całkowicie oddany rodzinie pies jest najlepszym przyjacielem dzieci, z którym będą w miłości dorastać, jak również stałym towarzyszem, który każdego dnia wita Cię w domu, energicznie machając ogonem i przytulając się do Ciebie, zostawiając wszędzie pełno futra i wprowadzając zamęt. Jednak przebywanie z psami to nie tylko świetna zabawa — ich bezwarunkowa miłość daje ciepło każdemu domowi. Już niedługo nie będziesz sobie w stanie wyobrazić Twojej rodziny bez psa! Pomyśl tylko o tych wszystkich długich, pełnych przygód rodzinnych spacerach, gdy skaczecie po piaszczystych wydmach, aby potem radośnie chlapać się w morzu. Nie ma się co dziwić, że właściciele psów są często szczęśliwsi i zdrowsi niż osoby, które nie mają w domu zwierzaka!