Plaże dla czworonogów, gdzie pies może popływać | PURINA
Dowiedz się więcej o producencie marki Purina Friskies®.
Purina

Plaże dla czworonogów, gdzie pies może popływać

Plaże dla czworonogów, gdzie pies może popływać

Odkryj radość z posiadania psa dzięki poniższym wskazówkom PURINA® Friskies®.

Odkryj radość z posiadania psa dzięki poniższym wskazówkom PURINA® Friskies®.

Jeśli chcemy zobaczyć, jak wygląda pełnia szczęścia, wystarczy zabrać naszego psa na nadmorską plażę. Mnogość zabaw i wrażeń zmysłowych dostarczy mu wiele radości. Gdzie wobec tego znajdziemy nad Bałtykiem plaże przeznaczone dla czworonogów?

Mądre plażowanie

Zanim wybierzemy się nad morze z psem, musimy pamiętać, że nie bez powodu wiele plaż jest zamkniętych dla czworonogów. Za wpuszczenie ich na nie można otrzymać nawet mandat w wysokości 500 zł. To dlatego, że plaże są wspólnym dobrem i nie każdemu hasający po piasku pies musi odpowiadać. Rozradowany pluskaniem się wśród fal pupil może na przykład zaczepiać obcych ludzi oraz inne zwierzęta obecne na brzegu, takie jak mewy czy foki. Jeśli jest samcem, zapewne zechce znaczyć teren – a do tego rozłożone na piasku parawany plażowiczów będą idealnym "celem".

Dlatego, jeśli nawet plaża oferuje wstęp dla naszych czworonogów, powinniśmy cały czas mieć je na oku. Przebywajmy blisko psa, trzymając smycz w dłoni. Powinniśmy też zadbać o to, aby w upalny dzień zwierzak miał na plaży odrobinę cienia i miskę ze świeżą wodą (ważne, żeby nie z morską!) . Przyda się także miejsce, by mógł wysuszyć sierść. Słona woda nie jest dla niej korzystna – sprawia, że włosy psa stają się kruche i łamliwe. Dlatego po plażowych wojażach spłuczmy koniecznie sierść czworonoga letnią wodą z prysznica. A więc pamiętamy już o środkach bezpieczeństwa. Teraz przyjrzyjmy się miejscom nad Bałtykiem, gdzie możemy plażować z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi.

Welcome to Hel

Nasze zestawienie zaczniemy od Półwyspu Helskiego. Z psem możemy tu wejść na plażę Kuźnica (wejście nr 29, od strony Chałup) oraz Jastarnia (wejście 55, od strony Juraty). Zwłaszcza ta pierwsza jest dobrze znana wśród "psiarzy", więc na pewno spotkamy ich tutaj niemało w sezonie.

Psie plaże w Trójmieście

Wśród miast nadbałtyckiej metropolii szczególnie przyjazna dla posiadaczy czworonogów jest Gdynia. Znajdziemy tu plaże dla psów** Babie Doły oraz Kolibki**. W obydwu jest ok. 100-metrowy, oznakowany odcinek plaży, na który możemy wejść z czworonogiem. Kursują tam autobusy, znajduje się również parking, tak więc z dojazdem nie powinno być problemu. Władze i mieszkańcy Gdyni od lat starają się ułatwić życie właścicielom psów. Starania gdynian sprawiły, że inne miasta metropolii poszły w ich ślady. Od 2013 r. możemy wpuścić nasze czworonogi na plażę sopocką. Pamiętajmy jednak, że możemy to zrobić jedynie w godzinach od 18.00 do 24.00, na odcinku od wejścia 43 do wejścia 45 na samej granicy z Gdańskiem. To ostatnie miasto udostępnia dla psów plażę w Brzeźnie (wejście 34). Znajdziemy tu dyspozytor torebek na odchody oraz ogrodzony wybieg o powierzchni aż 2000 m kw.

Czworonogi na Pomorzu

Jeśli pragniemy spędzić z psem wakacje daleko od wielkich miast, polskie wybrzeże oferuje nam aż nadto alternatyw. I tak (od wschodu) psy możemy wprowadzić na plaże: Karwieńskie Błoto Drugie, Dębki, Białogóra i Łeba. We wszystkich czterech miejscach musimy jednak pamiętać o prowadzeniu psów na smyczy i w kagańcu! Na Pomorzu Środkowym możemy również odwiedzić z czworonogami plaże wschodnią i zachodnią w Darłowie (okolice Darłówka). Jadąc bardziej na zachód, w stronę Wolina, znajdziemy kolejne takie obiekty. W okolicach Kołobrzegu mamy plaże Radzikowo i Podczele – obydwa miejsca położone są w malowniczych okolicach i obficie wyposażone w udogodnienia dla właścicieli psów. Na Pomorzu Zachodnim nasze czworonogi mogą skorzystać również z fragmentów plaż w Pogorzelicy (wejście nr 2), Niechorzu (wejście nr 18), dwóch plaż w Rewalu (wschodniej i zachodniej). Do tego mamy jeszcze plażę w Pustkowie (wejście nr 31) oraz dwa obiekty dla psów w Pobierowie. Jak widać, okolice Pogorzelicy wprost roją się od plaż dla naszych pupili!

Wolin i okolice

Nasze zestawienie kończymy w pobliżu największej polskiej wyspy. Tętniące w sezonie turystycznym życiem Międzyzdroje posiadają plażę dla psów o długości ok. 2 km (sektory od L do M). Na sąsiedniej wyspie, blisko granicy z Niemcami, napotkamy najstarszą plażę dla psów w Polsce (powstała w 2006 r.). Jest nią obiekt w Świnoujściu w pobliżu ulicy Uzdrowiskowej. Jak widzimy, na brak plaż dla psów nad polskim Bałtykiem narzekać nie możemy. Śmiało więc możemy wybrać się na wakacyjne wojaże razem z naszym ukochanym czworonogiem.