FAQ

JAKIEGO RODZAJU PIELĘGNACJI ZĘBÓW WYMAGA MÓJ PIES?

Podobnie jak u ludzi, płytka nazębna i kamień mogą wpływać na zdrowie psów w trakcie ich życia. To dlatego regularna pielęgnacja psich zębów powinna zacząć się we wczesnym wieku i być uznawana za stały element programu dbania o zdrowie psa. Jest to istotne nie tylko dla zdrowia zębów i dziąseł psa, ale również dla zdrowia ogólnoustrojowego. Schorzenia zębów są bardzo powszechne u zwierząt domowych. Jednak odpowiednio dbając o higienę jamy ustnej można ograniczyć występowanie chorób zębów.

Twój weterynarz może zaproponować szereg różnych sposobów dot. pielęgnacji psich zębów. Pierwszym z nich będzie regularne szczotkowanie. Należy regularnie myć psom uzębienie, aby ograniczyć występowanie schorzeń zębów.

Kolejną czynnością, którą weterynarz może zasugerować, jest regularna zabawa z psem, korzystając z zabawek, które pomagają ograniczyć płytkę nazębną. Sznurki do zabaw są doskonałym przykładem zabawki, która pomaga usuwać płytkę nazębną. Należy regularnie próbować bawić się z psem, korzystając ze sznurka do zabaw, aby wspierać zdrowie jego zębów. Przysmak Purina® DentaLife® także może stać się częścią codziennej pielęgnacji, gdyż naukowe testy skuteczności stomatologicznej wykazały, że pomaga ograniczyć gromadzenie się kamienia na powierzchni psich zębów. Dowiedz się więcej o produkcie Purina DentaLife® oraz jego potencjalnych zaletach dla zdrowia zębów twojego psa tutaj.

W JAKI SPOSÓB PRODUKT DENTALIFE POMAGA TWOJEMU PSU?

Produkt Purina® DentaLife® jest skuteczny dzięki oddziaływaniu mechanicznemu wskutek gryzienia i fizycznego “szczotkowania” powierzchni psich zębów. Połączenie tekstury, kształtu i rozmiaru gryzaka umożliwia czyszczenie trudno dostępnych zębów położonych w tylnej części psiego pyska. Jest to miejsce, w którym zęby są naturalnie bardziej podatne na gromadzenie się płytki nazębnej i kamienia.

Naukowe testy skuteczności stomatologicznej wykazały, że przysmak Purina® DentaLife® pomaga ograniczyć powstawanie kamienia na powierzchni psich zębów, jeżeli jest podawany psu codziennie.

Gryzaki Purina® DentaLife® są dostępne w wielu rozmiarach dla psów małych, średnich
i wielkich. Każdy gryzak ma pyszny smak kurczaka. Dowiedz się więcej o przysmakach dentystycznych Purina® DentaLife® tutaj.

SKĄD BĘDĘ WIEDZIEĆ, CZY GRYZAKI PURINA DENTALIFE SĄ SKUTECZNE?

Przysmaki dentystyczne Purina® DentaLife® ograniczają gromadzenie się płytki nazębnej
i kamienia na zębach twojego czworonoga. Stąd da się zauważyć mniej żółtawego nalotu, kamienia i świeższy oddech.

Badania skuteczności stomatologicznej wykazały korzystne efekty produktów Purina® DentaLife®, gdy jeden gryzak jest podawany codziennie przez okres 28 dni.

W tych badaniach zaobserwowano korzystne rezultaty dla dwóch kategorii zębów położonych w głębi jamy ustnej (przedtrzonowców i trzonowców). Zęby te są trudniejsze do skontrolowania i wyczyszczenia, gdyż znajdują się głęboko w psim pysku. Produkt Purina® DentaLife® mechanicznie oddziałuje na te zęby, gdy jest gryziony przez psa.

SKĄD BĘDĘ WIEDZIEĆ, CZY GRYZAKI PURINA DENTALIFE SĄ SKUTECZNE?

Przysmaki dentystyczne Purina® DentaLife® ograniczają gromadzenie się płytki nazębnej
i kamienia na zębach twojego czworonoga. Stąd da się zauważyć mniej żółtawego nalotu, kamienia i świeższy oddech.

Badania skuteczności stomatologicznej wykazały korzystne efekty produktów Purina® DentaLife®, gdy jeden gryzak jest podawany codziennie przez okres 28 dni.

W tych badaniach zaobserwowano korzystne rezultaty dla dwóch kategorii zębów położonych w głębi jamy ustnej (przedtrzonowców i trzonowców). Zęby te są trudniejsze do skontrolowania i wyczyszczenia, gdyż znajdują się głęboko w psim pysku. Produkt Purina® DentaLife® mechanicznie oddziałuje na te zęby, gdy jest gryziony przez psa.

DLACZEGO PSY POTRZEBUJĄ WITAMIN?

Poniżej prezentujemy kilka różnych witamin potrzebnych dla zdrowia psów. Są to między innymi:

  • Witamina D, wapń i fosfor, które pomagają zachować mocne zęby u psa, gdyż wspierają metabolizm kostny. Silna żuchwa pozwala zachować mocne zęby – obydwa czynniki są ważne dla higieny jamy ustnej psa.
  • Witamina A umożliwia rozrost i odnowę komórek. Jest szczególnie korzystna dla wzrostu i zachowania struktury tkanek w jamie ustnej.
  • Witamina E jest ważnym składnikiem odżywczym, który wspiera zdrowe funkcjonowanie komórek. Jest niezbędna dla psich mięśni oraz pomaga w regeneracji tkanek.


Każdy gryzak Purina® DentaLife® zawiera zarówno witaminę D, jak i wapń, aby wzmacniać zęby. Odkryj pełną listę witamin i składników przysmaków dentystycznych na naszej stronie produktu.

W JAKIM WIEKU PIES MOŻE DOSTAWAĆ GRYZAK DENTALIFE?

Zalecamy, aby zacząć podawać psu gryzaki Purina® DentaLife®, gdy ukończy pierwszy rok życia. Podawanie młodszemu psu jednego przysmaku DentaLife dziennie może doprowadzić do tego, że pies będzie spożywał więcej kalorii dziennie, niż jest to wymagane.

Jeżeli twój pies waży poniżej 7 kg, to nie radzimy podawać mu produktu, gdyż może wystąpić ryzyko przekarmienia. Oznacza to, że dla niektórych ras psów-miniaturek produkt może być nieodpowiedni.

W JAKI SPOSÓB I KIEDY NALEŻY PODAWAĆ PSU GRYZAKI PURINA DENTALIFE?

Przysmaki Purina® DentaLife® zalecamy podawać psu raz dziennie. Nie ma konkretnej pory dnia, w której należy je podawać psu. Należy stosować się do zaleceń i wytycznych
w zakresie zalecanej porcji umieszczonych na etykiecie produktu.

Aby uzyskać więcej informacji o gryzakach dentystycznych Purina® DentaLife®, odwiedź stronę produktu. Zapoznaj się z naszą pełną listą często zadawanych pytań (FAQ), aby znaleźć odpowiedzi także na inne pytania.

CZY JEŚLI PODAJĘ DENTALIFE CODZIENNIE, TO MUSZĘ OGRANICZYĆ ILOŚĆ KARMY SPOŻYWANEJ PRZEZ PSA?

Nasze przysmaki DentaLife® zawierają mniej niż 10% zalecanego spożycia kalorii przez psa. To oznacza, że nie jest konieczne ograniczanie jego posiłków.

Jednakże ważne jest, aby mieć pewność, że podajesz psu gryzak DentaLife® odpowiedni do rozmiaru czworonoga. Podawanie małemu psu wielkiego gryzaka DentaLife® może nie być korzystne dla jego jamy ustnej oraz może dostarczać większą ilość kalorii niż wymaga tego jego rozmiar/rasa. Spójrz na tył opakowania produktu DentaLife®, aby uzyskać więcej informacji o rozmiarze gryzaka właściwym dla twojego psa.

PO PODANIU PSU GRYZAKA PURINA DENTALIFE JEGO DZIĄSŁA ZACZĘŁY KRWAWIĆ – CZY TO NORMALNE?

Jeżeli dziąsła psa krwawią, gdy żuje produkt Purina® DentaLife®, to pies może cierpieć na chorobę zębów. Krwawiące dziąsła są powszechne w schorzeniach takich jak zapalenie dziąseł. Aby uzyskać więcej informacji o zapaleniu dziąseł oraz o tym, jak wpływa na zdrowie zębów twojego psa, przeczytaj nasz artykuł tutaj.

Jeżeli pies doświadcza jakichkolwiek zmian w jamie ustnej, np. krwawienia, to doradzamy, aby u weterynarza sprawdzić, jak bardzo zaawansowane jest zapalenie dziąseł. Weterynarz udzieli porady, czy wymagane jest czyszczenie zębów albo czy możesz nadal podawać gryzaki dentystyczne.

CZY PRODUKT PURINA DENTALIFE JEST ODPOWIEDNI DLA STARSZEGO PSA?

Psy uznaje się za stare po ukończeniu siódmego roku życia. Produkt Purina® DentaLife® jest dla nich odpowiedni, o ile mają silne zęby, które poradzą sobie z jego gryzieniem. Jeżeli pies ma chorobę zębów wpływającą na sposób, w który żuje, to należy skonsultować się z weterynarzem przed podaniem gryzaka Purina® DentaLife®.

W JAKI SPOSÓB PURINA DENTALIFE ZWALCZA NIEŚWIEŻY ODDECH?

Nieświeży oddech u psów jest jedną z pierwszych oznak, że coś może być nie tak ze zdrowiem zębów. Nieświeży oddech występuje, gdy w jamie ustnej gromadzi się kamień nazębny, co prowadzi do metabolizmu złych bakterii wytwarzających substancje zapachowe. Te substancje zapachowe odpowiadają za nieświeży oddech u psa.

W przysmaku dentystycznym Purina® DentaLife® nie ma konkretnych składników odświeżających oddech. Jednakże każdy gryzak pomaga ograniczyć osadzanie się kamienia oraz ilość bakterii w jamie ustnej psa. To właśnie nagromadzenie kamienia sprzyja nieświeżemu oddechowi u psa.

Jeżeli masz wątpliwości co do zdrowia zębów twojego psa lub masz dowolne pytania, porozmawiaj z weterynarzem, aby uzyskać dalsze informacje i porady na temat poprawy stanu uzębienia u czworonoga. Aby uzyskać więcej informacji o produkcie Purina® DentaLife® oraz jego pozytywnym wpływie na zdrowie i dobre samopoczucie psa, odwiedź naszą stronę produktu.

CZY PURINA DENTALIFE TO NAJLEPSZY SPOSÓB NA CZYSZCZENIE PSICH ZĘBÓW?

Nasze gryzaki dentystyczne są obok szczotkowania jednym ze sposobów pomagających wyczyścić psie zęby. To dlatego, że każdy gryzak Purina DentaLife® zachęca psa do żucia
z wykorzystaniem trudno dostępnych zębów. Takie żucie pomaga usuwać płytkę nazębną
i kamień z psiego uzębienia, który pozostawiony może powodować choroby zębów.

Niemniej jednak nasze gryzaki nie powinny być jedyną formą higieny jamy ustnej oferowaną psu. Zalecamy także podjęcie innych środków ostrożności i działań, aby mieć pewność, że stan psich zębów pozostanie nienaganny. Szczotkowanie to najlepszy sposób na zadbanie
o zdrowe zęby psa. Jeżeli szukasz porad na temat szczotkowania zębów psa, sprawdź nasz poradnik na temat szczotkowania zębów.

JAKIE SĄ SKŁADNIKI PRODUKTU PURINA DENTALIFE?

Każdy przysmak Purina® DentaLife® jest pełen zdrowych składników pozyskanych z pszenicy
i kukurydzy. Mają niską zawartość tłuszczu i są bez dodatku cukru. Do naszych gryzaków dentystycznych nie dodajemy również sztucznych aromatów ani barwników. Sprawdź pełną listę składników na naszej stronie produktu.

CZY GRYZAK PURINA DENTALIFE JEST BEZPIECZNY DLA PSA?

Gryzaki Purina® DentaLife® są całkowicie bezpieczne dla psów. Zostały opracowane przez ekspertów tak, aby miały dającą się żuć porowatą teksturę, odpowiednio ukształtowane krawędzie i pyszny smak kurczaka. Jeżeli twój pies ukończył pierwszy rok życia i ma pełne uzębienie, to będzie w stanie żuć przysmaki Purina® DentaLife®.

Istotne jest, by pamiętać, że jeżeli pies ma schorzenie dziąseł lub brakuje mu znacznej liczby zębów, to należy skonsultować się z weterynarzem przed podaniem gryzaka takiego jak DentaLife®.

CZY MOGĘ UZYSKAĆ WIECEJ INFORMACJI O ZOBOWIĄZANIACH FIRMY PURINA?

Jako firma, w skład której wchodzą miłośnicy zwierząt, wierzymy, że warto zaangażować się w coś więcej niż tylko produkcja doskonałych produktów żywieniowych dla zwierząt. Dlatego opracowaliśmy „Zobowiązania społeczne firmy Purina”. Te 10 zobowiązań wprowadza w życie nasze podstawowe przekonanie, że gdy ludzie i zwierzęta się przyjaźnią, to życie staje się lepsze – dla zwierząt, ludzi darzących je miłością oraz społeczności, w których żyją. Te zobowiązania są zakorzenione w badaniach i dowodach na działania, które przynoszą korzystną zmianę. Dotyczą sposobu, w jaki prowadzimy działalność, aby pomagać właścicielom zwierząt dokonywać świadomych wyborów, dostarczając optymalną żywność oraz minimalizując oddziaływanie na naszą planetę i jej zasoby. Nasze zobowiązania są ambitne, lecz w 100% poświęcamy się ciężkiej pracy, aby sprostać każdemu z nich.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych zobowiązań oraz przeczytać nasze sprawozdanie z postępów.

Udostępnij
Packshot

CZYM JEST DENTALIFE?

Purina® DentaLife® to innowacyjny przysmak do codziennego stosowania, który czyści zęby twojego psa, dbając w ten sposób o zdrowe zęby i dziąsła oraz świeży oddech czworonoga.