Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Regulacje prawne dotyczące karm dla psów

Czy Twoja karma wykracza poza standard obowiązujący w branży?
Z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy właścicielem i jednocześnie operatorem zakładu, w którym powstają nasze karmy. Oznacza to, że bierzemy odpowiedzialność za to, aby karmy BEYOND® powstawały zgodnie z ponad 50 aktami prawnymi regulującymi wytwarzenie karm dla zwierząt. Stosujemy się również do wskazówek dobrej praktyki wydanych przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Karm dla Zwierząt Towarzyszących (FEDIAF) dla zapewnienia, że spełniamy, a tam gdzie to możliwe również przekraczamy, wysokie standardy, których oczekujesz.

Regulacje dotyczące Karm dla Psów

Które organy branżowe dbają o
interesy branży karm dla zwierząt towarzyszących?

STOWARZYSZENIE WYTWÓRCÓW KARM DLA ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH (PFMA)

Jesteśmy dumni z naszego członkostwa w tej głównej organizacji handlowej reprezentującej brytyjską branżę karm dla zwierząt towarzyszących. PFMA ma ponad 70 członków stanowiących ponad 90% rynku brytyjskiego i dąży do tworzenia zrównoważonych uwarunkowań prawnych dla produkcji bezpiecznych i odżywczych karm.

Stowarzyszenie Wytwórców Karm Dla Zwierząt Towarzyszących (PFMA)

Europejskie Stowarzyszenie Producentów Karm dla Zwierząt Towarzyszących (FEDIAF)

FEDIAF reprezentuje branżę karm dla zwierząt w 26 europejskich krajach.


Nie tylko działamy zgodnie z oczekiwaniami organów regulacyjnych, ale także, poprzez bogactwo wiedzy naszych specjalistów żywienia, analityków do spraw jakości i zespołu badawczego, mamy aspiracje, aby wykraczać poza regulacje branżowe. Na przykład, wiemy, że przekroczenie minimalnych wymaganych poziomów pewnych składników odżywczych może być korzystne u zwierząt. Zatem, chociaż minimalny wymagany poziom białka w bytowej karmie suchej wynosi 18 % dla psów, BEYOND® utrzymuje minimalną jego zawartość na poziomie 25%. To tylko jeden ze sposobów, w jakie szukamy możliwości pójścia wyżej i dalej poprzez spełnianie, oraz przekraczanie wymogów branżowych.

Moją rolą, jako specjalisty produktu, jest wybranie właściwych składników, opracowanie receptury, ścisła współpraca z zakładem produkcyjnym w zakresie przetwarzania produktu i, oczywiście, zagwarantowanie, że jest kompletny pod względem odżywczym oraz że psy będą go zjadać i że będzie im smakował. Studiowałam naukę o żywności na Uniwersytecie Bordeaux i od zawsze zafascynowana byłam zwierzętami, jak i gotowaniem. W procesie rozwoju produktów z linii BEYOND®, współpracowałam blisko ze Specjalistą do Spraw surówców, Dietetykiem, oraz Specjalistami do spraw Produkcji i Jakości w celu opracowania wysokiej jakości produktu super premium, który będzie lubiany przez psy.

Jestem dumna z pracy dla firmy, która naprawdę troszczy się o jakość swoich produktów i o zwierzęta, którym są one podawane.
Anne Sophie - Specjalista Produktu