Pies lekiem na niejedną chorobę

Opiekunowie psów żyją dłużej i zdrowiej. Czy jednak wszystkie przekonania o pozytywnym wpływie psów na zdrowie jest uzasadnione? W jakim stopniu pies będzie wpływał na poprawę naszego zdrowia, a kiedy może stanowić zagrożenie?
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pies budował relację z człowiekiem przez wieki

Pies towarzyszy nam ludziom od około 30 tysięcy lat. Jest najbardziej udomowionym zwierzęciem, w pełnym tego słowa znaczeniu. Patrząc na wierne psie oczy, można by sobie zadać pytanie za co cenimy sobie swoje towarzystwo i dlaczego to właśnie psy darzymy miłością, do tego odwzajemnianą.
CZYTAJ WIĘCEJ

Dlaczego niektóre psy tyją z powietrza?

Tryb życia naszych psów często nie jest zbyt skomplikowany. W większości przypadków, niewiele się ruszają, za to chętnie korzystają z podsuwanych przez nas ludzi przysmaków. Jednak zrozumienie, dlaczego nawet u co 3 psa obserwujemy nadwagę i otyłość, powinniśmy zacząć od przeanalizowania naszego postępowania. Bo to opiekun ponosi odpowiedzialność za tuszę swojego ulubieńca.
CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów na psią nudę w domu

Niestety nie każdy z nas ma własny ogródek, a nasz pies siedząc w domu się nudzi. Leżenie na kanapie nie jest dla psa zbyt atrakcyjne i wcale wtedy nie wypoczywa, a raczej się męczy. Jakich rozrywek dostarczyć naszemu psu, aby czuł satysfakcję i utrzymywał optymalną kondycję psychiczną i fizyczną?
CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a zwierzęta domowe

Wszystkie najważniejsze organizacje ochrony zdrowia ludzi jednogłośnie podają, że nie ma dowodów na przenoszenie przez zwierzęta domowe wirusa SARS-CoV-2 odpowiedzialnego za epidemię COVID-19. Jednak rozumiemy, że mogą pojawić się pytania jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzęciem w tej wyjątkowej sytuacji.
CZYTAJ WIĘCEJ

Energia na zimowe harce z psem

Większość psów utrzymywanych w domach, nie potrzebuje dodatkowej energii w okresie zimowym. Jeśli jednak Twój regularnie i aktywnie spędza dłuższy czas na świeżym powietrzu także zimą, warto w tym okresie dostarczyć mu bardziej odżywczy pokarm.
CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie psa - Porady dotyczące karmienia

Karmienie psa, to najczęściej wykonywana przez właściciela czynność. Od jego zbilansowania i dopasowania do potrzeb psa, będzie zależeć jego długość i jakość życia. A ponieważ jest to także stały koszt utrzymania ulubieńca, warto zapoznać się z podstawowymi wytycznymi związanymi z prawidłowym karmieniem dorosłego psa.
CZYTAJ WIĘCEJ

Czym jest psi Alzheimer - Dysfunkcja poznawcza u psów

Zdarza się, że u starszych psów z wiekiem zaczynają być zauważalne zmiany w zachowaniu, które do tej pory nie występowały lub były niezauważalne. Okazuje się, że przebieg takiego „psiego Alzheimera”, można złagodzić codziennym postępowaniem, lekami, a nawet dietą, aby starszym psom i ludziom z nimi żyjącym, razem żyło się lepiej.
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pomóc psu schudnąć - Problem z otyłością u psa

Purina zaprosiła do współpracy dwie osoby, które chciały pomóc swoim pupilom zrzucić zbędne kilogramy. Dowiedz się, jak zmienił się stan zdrowia obu psów. Znajdź źródło inspiracji i popraw stan zdrowia własnego zwierzęcia!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bezpańskie psy – wszystko co powinniśmy wiedzieć

Co się stanie, gdy znajdziesz bezpańskiego psa i jak możesz pomóc? Dowiedz się co robić, gdy napotkasz zwierzę bez właściciela? W tym artykule przedstawiamy w skrócie co zrobić w sytuacji znalezienia psa bez właściciela.

CZYTAJ WIĘCEJ

Opieka nad psami pasterskimi

Psy pasterskie- znane też jako psy stróżujące są niezależne, spokojne i wytrzymałe. Kochają każdą pogodę i będą mieć oko na ciebie i twoją rodzinę, gdziekolwiek jesteście.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dlaczego pies jest dobrym zwierzęciem domowym?

Psy rzeczywiście zasługują na miano najlepszego przyjaciela człowieka. Są lojalne, inteligentne, wierne i kochające. Są również znane z dobroczynnego wpływy na nasze zdrowie- fizyczne i psychiczne.

Trudno zdecydować jaki pies będzie najwłaściwszy, gdyż to zależy od twojego stylu życia i tego, gdzie mieszkasz. Najważniejsze pytanie: dlaczego wziąć psa?

CZYTAJ WIĘCEJ

Przedstawienie psa innym zwierzętom domowym

Psy zwykle łatwo nawiązują przyjaźnie, więc twoje szczenię z pewnością polubi towarzystwo innych psów. Zapewne będzie chciał bawić się z każdym zwierzęciem – dużym czy małym. Tak jak w przypadku każdego nowego doświadczenia, ważne jest, aby przedstawić go innym zwierzętom ostrożnie, aby początek ich przyjaźni zaczął się możliwie najlepiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak dbać o zdrowie psa - Wskazówki i porady

Niektóre psy lepiej niż inne ukrywają cierpienie i ból, więc mogą liczyć tylko na twoją czujność i to, że zauważysz wszelkie nietypowe oznaki choroby. Skorzystaj z poniższej listy by raz w miesiącu zbadać swojego psa. Dowiedz się co pomoże ci w porę zauważyć objawy potencjalnej choroby czy kontuzji u psa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak uratować lub adoptować psa?

Ofiarowanie zwierzęciu drugiej szansy w kochającym domu to wspaniały gest, a gdy adoptujesz dorosłego psa, korzyści mogą być jeszcze większe. Przy tak dużej ilości dorosłych psów szukających nowych domów, możesz znaleźć takiego, który bardziej niż kupione szczenię będzie pasował do twojego stylu życia. Oto jak znaleźć idealnego ulubieńca!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak poradzić sobie ze stratą ulubieńca?

Śmierć ukochanego zwierzęcia jest ogromnym przeżyciem dla właściciela. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci uśmierzyć ból. Pamiętaj, że nie jesteś sam.

CZYTAJ WIĘCEJ

Amputacja kończyn u psów – jak sobie poradzić

Pewnie wielu z was widziało kiedyś psa z trzema nogami. Jest spora szansa, że był szczęśliwy. Amputacje mogą być skutkiem wypadku albo choroby, zdarzają się dość często, a psy świetnie sobie radzą w nowej sytuacji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sterylizacja i kastracja psów – Najczęściej zadawane pytania

Sterylizacja i kastracja psów to ważne zagadnienie w odpowiedzialnej opiece nad zwierzętami. Jest to główne narzędzie w walce z bezdomnością, a także element profilaktyki zdrowotnej. Zanim podejmiesz decyzję o poddaniu psa zabiegowi sterylizacji, trwale uniemożliwiającemu rozmnażanie - upewnij się, że posiadasz wszystkie niezbędne informacje.

CZYTAJ WIĘCEJ

Opieka nad terierem i jamnikiem

Teriery i jamniki to wyjątkowe psy, które kochają bieganie, eksplorowanie, gonienie i kopanie dołków – może są małe, ale mają w sobie dużo uczuć i wspaniałą zajmującą naturę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Świąteczne przyjęcia - Psy i fajerwerki

Przez cały rok pies jest dla ciebie cudownym kompanem, gdy tylko może uwielbia spędzać z tobą czas. Jednakże, niektóre psy źle się czują przy nieznanych im dźwiękach czy nieznanych gościach, więc jeśli twój pies boi się fajerwerków i hałasu, być może potrzebuje dodatkowej opieki w trakcie świętowania.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak poradzić sobie z nadmiernym szczekaniem psa?

Psy nie polegają na werbalnej komunikacji w taki sposób, jak robią to ludzie. Mimo to jest to główny sposób ich ekspresji, wyrażania uczuć względem innych psów – a także swojej ludzkiej rodziny.

CZYTAJ WIĘCEJ

Szczekanie psa - Dlaczego pies szczeka?

Pomimo tego, że niektóre psy hałasują bardziej od innych, to wszystkie szczekają. Czy masz małego ulubieńca rasy Chihuahua, czy dorosłego owczarka niemieckiego, zapewne słyszałeś, jak szczeka w najróżniejszych sytuacjach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Opieka nad psem zimą - Jak zadbać o psa zimą?

Nasze wskazówki pomogą zapewnić odpowiednią opiekę Twojemu psu w czasie zimy, dzięki czemu będziecie mogli cieszyć się wspólnymi chwilami w te chłodne miesiące.

CZYTAJ WIĘCEJ

Podstawowe psie komendy

​Szkolenie Twojego psa może dawać radość i satysfakcję. Psy szybko się uczą, a w szkoleniu polegają głównie na Tobie. Szkolenie pomaga również pielęgnować Waszą relację i siłę więzi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zrozumienie języka ciała psa

Psy i ludzie żyją wspólnie od tysięcy lat i instynktownie jesteśmy w stanie odczytać wzajemnie większość naszych nastrojów poprzez język ciała, wyraz twarzy i głos.

CZYTAJ WIĘCEJ

Aktywność fizyczna jest dobra dla zdrowia psa

​Ćwiczenie Twojego zwierzaka to świetny sposób dla Was na wartościowe spędzanie wspólnego czasu i wzmacnianie łączącej Was więzi. Oprócz kontrolowania masy ciała psa i pomocy w osiągnięciu przez niego idealnej kondycji sylwetki, rozwijania siły i utrzymania silnego układu krwionośnego i odpornościowego. Także Tobie ćwiczenia te pomogą osiągnąć dokładnie to samo!

CZYTAJ WIĘCEJ

Utrzymanie psa w zdrowiu i dobrej kondycji

​Każdy lekarz weterynarii powie Ci, że zapobieganie jest lepsze od leczenia. Aby zapewnić Twojemu szczeniakowi zdrowy rozwój, obok stosowania odżywczej, zrównoważonej diety, zapewnij mu regularne aktywności, kontrole lekarskie i skuteczną profilaktykę chorób zębów i przyzębia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poród - Jak dbać o zdrowie psa?

Jeżeli Twoja suka będzie wkrótce rodzić, nie wpadaj w panikę! Psy znacznie lepiej od nas radzą sobie z tym wszystkim.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża psa i odchów szczeniaków

​Większość ciąż przebiega bezproblemowo, a suki są na ogół doskonałymi matkami. Chociaż rzadko zdarza się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Karma dla psa - Jak ją odpowiednio dobrać?

Gdy Twój pies osiągnie dojrzałość (co może przypadać w różnym czasie u różnych ras), już czas, aby ustanowić regularny schemat żywienia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Żywienie szczeniąt - Zasady i porady

Szczenięta muszą w krótkim czasie sporo urosnąć: w zaledwie 12 miesięcy (do 24 miesięcy u dużych ras) staną się w pełni rozwiniętymi psami dorosłymi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Stwórz bezpieczny i przyjazny dom dla psa

Gdy już wybrałeś nowego szczeniaka, prawdopodobnie upłynie trochę czasu, zanim będziesz mógł powitać go w domu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nad czym się zastanowić przed przygarnięciem psa?

Pomyśl o podstawowej opiece i szkoleniu, które powinieneś zapewnić swojemu nowemu ulubieńcowi.

CZYTAJ WIĘCEJ