A B C D G H I J K L M N O P S T W

P

Pies o atletycznej budowie ciała
Psy dużych ras o atletycznej budowie ciała zużywają więcej energii w swoich codziennych czynnościach, nawet jeśli nie są aktywne fizycznie.W związku z tym potrzebują większej ilości kalorii. Psy o tej charakterystyce mają „stożkowate” ciało z długimi i mocnymi kończynami i chudym, muskularnym ciałem. Typowe jest dla nich, że mają cienki brzuch i głęboką klatkę piersiową. Przykładami ras psów sportowych są chartów, labradorów i dalmatyńczyków
Przewód pokarmowy
Określa żołądek i jelita organizmu zwierzęcego. Zdrowa dieta jest niezbędna dla właściwego procesu trawienia.
Pilobezoar (kula włosowa)
Kula włosów, która zbiera się w żołądkach kotów, kiedy czyszczą swoją sierść liżąc ją. Jeśli ich powstawanie nie jest kontrolowane może doprowadzić do zablokowania przewodu pokarmowego.
Pies średniej wielkości
DOrosły pies ważący między 10 a 25 kg.
Pasożyty
Mikroorganizmy żyjące wewnętrznie i zewnętrznie na zwierzętach. Pasożyty mogą powodować stany od biegunki do skóry drażliwej.
Prebiotyki
Składniki żywności, które stymulują wzrost zdrowych mikroorganizmów, zwłaszcza w jelitach. Niektóre występują naturalnie. Inne niezbędne składniki dostarcza się przez karmę, np. marki PURINA® PRO PLAN®.
Probiotyki
Probiotyki to żywe bakterie i drożdże występujące naturalnie w zdrowym układzie pokarmowym zwierząt domowych. Diety uzupełniające z dodatkiem probiotyków zapewniają równowagę zdrowych mikroorganizmów w jelitach zwierząt.
Pies o masywnej budowie ciała
Psy ras masywnych mają cylindryczną budowę ciała z dużym i mocnym korpusem oraz widocznymi złogami tłuszczu na brzuchu. Mają one więcej tkanki tłuszczowej. Korzystne w ich przypadku jest zredukowanie ilości dostarczanych kalorii co pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi.