Co jest głównym składnikiem karm - kurczak, łosoś czy jagnięcina?

Wszystkie receptury naszych karm zawierają kurczaka, łososia lub jagnięcinę jako główny składnik. Jeden z tych składników jest zawsze na pierwszej pozycji w opisie składu każdej pełnoporcjowej karmy PURINA® PRO PLAN®. Produkty dla zwierząt o wrażliwej skórze zawierają łososia, stworzone dla zwierząt o wrażliwym układzie pokarmowym oparte są na jagnięcinie lub kurczaku. Pozostałe produkty zawierają mięso z kurczaka.

Czy którekolwiek z produktów PURINA® PRO PLAN® zawierają składniki z organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) - jaki jest proces kontroli ich jakości?

Od kiedy w 1999 roku Purina w Europie, Środkowym Wschodzie i Północnej Afryce (EMENA) wdrożyła politykę produkcji opartej o składniki nie zawierające GMO, nie kupujemy już surowców GMO. Wszystkie umowy z dostawcami zostały zawarte w oparciu o tę politykę. Dodatkowo nasi dostawcy wdrożyli system śledzenia pochodzenia surowców. Poza tym wszystkie surowce przechodzą dodatkowe testy w naszych laboratoriach.

W EMENA wszystkie zakupy składników bazujących na soi powiązane są z restrykcyjnym procesem kontroli jakości - każda dostawa produktów sojowych musi zostać certyfikowana jako non-GMO zanim w ogóle wjedzie na teren naszych zakładów produkcyjnych.

W związku z wysoką wartością odżywczą soja wolna od GMO jest składnikiem niektórych recepturach karm PURINA® PRO PLAN® (<10%) jako uzupełniające źródło białka wysokiej jakości.

 

Czym jest grys kukurydziany?

Świeżo zmielona kukurydza, częściowo pozbawiona łusek i kiełków

Z czego wynika stwierdzenie ‘OPTINUTRITION® - najbardziej zaawansowane i efektywne połączenie składników odżywczych‘?​

Wynika ono z dwóch czynników (szczegóły w kolejnych odpowiedziach):
1) Karmy PURINA® PRO PLAN® to najbardziej zaawansowane karmy w portfolio Purina
2) Karma PURINA® PRO PLAN® zapewnia doskonałą biodostępność składników odżywczych

Dlaczego świeżo mrożony kurczak / jagnięcina / łosoś jest lepszy?

Purina wykazała, że stosowanie wybranych kawałków świeżo mrożonego kurczaka zapewnia wyższą strawność białka i tłuszczu oraz dostępność aminokwasów niż mączka drobiowa (dane w pliku). Nie wystarczy wiedzieć, ile składników odżywczych znajduje się w pożywieniu, a raczej ile tego składnika odżywczego jest biodostępne.

BIODOSTĘPNOŚĆ to ilość substancji odżywczej, która jest nie tylko wchłaniana w przewodzie pokarmowym w postaci, która może być wykorzystana przez tkanki.

STRAWNOŚĆ to ilość substancji odżywczej zawartej w żywności, która jest wchłaniana przez organizm. Strawność składnika odżywczego uzyskuje się mierząc, jaka jego ilość jest odżywczych jest wydalana z organizmu. Metoda ta nie określa ilości substancji odżywczej, która jest rzeczywiście dostępna do wykorzystania przez tkanki docelowe.

Zarówno strawność i biodostępność są ogólnie przyjętymi technikami określania wartości odżywczej żywności, ale to biodostępność jest uważana za bardziej dokładną miarę. Biodostępność składników odżywczych oznacza maksymalne wykorzystanie ich z żywności. Im wyższa biodostępność, tym więcej składników odżywczych przechodzi przez ścianę jelita i odżywia komórki i tkanki zwierzęcia. Optymalne zdrowie zależy od jak najlepszego odżywienia komórek zwierzęcia.

Badania Purina wykazały, że karmy PURINA® PRO PLAN® dostarczają więcej składników odżywczych o wyższej biodostępności.

Czy są dostępne hipoalergiczne karmy dla zwierząt PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS?

Tak. Mamy dietę hipoalergiczną dla psów i kotów w naszej ofercie PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS. Obecnie są one dostępne tylko w odmianach suchych. Więcej informacji na temat lini PPVD można znaleźć tutaj.

Jaka karma jest właściwa dla mojego czworonoga?

​Zaprojektowaliśmy asystenta doboru karmy, aby pomóc Ci wybrać najbardziej odpowiednią karmę dla Twojego zwierzaka. Jeśli szukasz karmy weterynaryjnej dla określonego, zdiagnozowanego problemu lub zgodnie z zaleceniem weterynarza, skorzystaj z naszego narzędzia. Możesz również skontaktować się z naszym Serwisem Konsumenta ( numer telefonu / adres e-mail), który odpowie na Twoje pytania.

​Jedno z moich zwierząt jest na specjalistycznej karmie. Czy mogę karmić nią mojego drugiego zwierzaka?

Jeśli twoje drugie zwierzę nie potrzebuje specjalistycznej karmy, zalecamy konsultację z lekarzem weterynarii. Możesz również skontaktować się z naszym Serwisem Konsumenta (numer telefonu / adres e-mail). Nie wszystkie karmy PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS będą odpowiednie, jeśli twoje zwierzę nie ma szczególnych wskazań żywieniowych.

​Czy karmy PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS są odpowiednie do żywienia szczeniąt?

​Nie wszystkie karmy PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS mogą być stosowane w żywieniu szczeniąt. Zalecamy konsultację z lekarzem weterynarii lub kontakt z naszym Serwisem Konsumenta (numer telefonu / adres e-mail), który odpowie na Twoje pytania.

Jak dużo karmy powinien dostawać mój szczeniak?

​Wskazówki dotyczące karmienia znajdziesz na opakowaniu, a także na stronach produktowych w tym serwisie internetowym. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące kwot karmienia, skontaktuj się z naszym Serwisem Konsumenta (numer telefonu / adres e-mail), który odpowie na Twoje pytania.

​Gdzie mogę kupić produkty PURINA® PRO PLAN® ?

​Każda strona produktu zawiera przycisk “Gdzie Kupić”, który pozwoli Ci zlokalizować najbliższe sklepy zoologiczne, które posiadają w ofercie karmy PURINA® PRO PLAN® .

Jak mogę zaktualizować moje dane w serwisie?

Otwórz sekcję 'Moje konto' - znajduje się w górnej części serwisu. Możesz również kliknąć tutaj.

Co to jest OPTINUTRITION?

OPTINUTRITION to sposób na dostarczenie Twojemu psu lub kotu najwyższej jakości składników odżywczych wybieranych przez naszych ekspertów. Każdy produkt odpowiada konkretnym potrzebom zdrowotnym psa, na każdym etapie jego życia. Wierzymy, że u podstaw zdrowia i dobrego samopoczucia Twojego psa lub kota leży odpowiednie odżywianie. Dlatego gwarantujemy, że karmy PURINA® PRO PLAN® zawierają 100% wszystkich niezbędnych składników odżywczych w każdej porcji.

Co zrobić, jeśli nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie?

Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedzi na swoje pytania na tej stronie, prosimy o kontakt z naszym serwisem konsumenta (numer telefonu / adres e-mail), który udzieli Ci informacji na interesujący Cię temat.