karmienie szczeniaka

karmienie szczeniaka

karmienie szczeniaka
09/03/2019

Karmienie szczeniaka - jak często i ile karmy potrzebuje szczeniak?

Wyrobienie prawidłowych nawyków w pierwszym okresie karmienia szczeniąt jest kluczowe, dla ich prawidłowego rozwoju i zrównoważonego wzrostu. Wiele problemów zdrowotnych szczeniaków wynika z nieprawidłowych nawyków żywieniowych i braku kontroli podawanych pokarmów przez właściciela.

Tak więc codzienne powtarzanie pewnych schematów podczas karmienia, pozwala nam wyuczyć zwierzę przewidywalnych zachowań w dalszym życiu.

Jak często karmić szczeniaka? Ile karmy podawać szczeniakowi?

Szczególnie w pierwszym okresie, szczenięta rzucają się na jedzenie jakby były wiecznie głodne. Jest to czasami efekt konkurencji do miski w jakiej uczestniczyły z rodzeństwem. Powinniśmy podzielić dzienną porcję jedzenia naszych szczeniąt na 3-4 posiłki i podawać je regularnie w stałym momencie naszego rytmu dnia (najlepiej po spacerze). Dzięki temu szczeniak przyzwyczai się do stałych pór i wielkości posiłków. Pamiętaj, aby ostatni posiłek był podawany nie później niż około godziny 18:00, aby Twój szczeniak nie najadał się na noc.

Wiele problemów zdrowotnych psów wynika z nieprawidłowych nawyków żywieniowych i braku kontroli podawanych pokarmów przez właściciela.

Nie zostawiaj jedzenia w misce psa

Podając posiłek swojemu szczeniakowi, pamiętaj aby zabrać resztki, które zostały w misce po średnio 15-20 minutach. Pozostawianie jedzenia w misce jest bardzo niekorzystne, bo podjadając poza porami jedzenia pies niepotrzebnie pobudza przewód pokarmowy i w efekcie gorzej trawi. Poza tym pokarm już po paru godzinach leżenia w misce może się zepsuć, wystawiony na działanie czynników zewnętrznych.

Interaktywne jedzenie

Poszukajmy zabawki interaktywnej, w której możemy ukryć jeden z posiłków naszego szczeniaka. Pojedynczo wypadające granulki dadzą mu olbrzymią radość i zachęcą do aktywniejszego jedzenia, dzięki czemu lepiej będzie znosił samotne czekanie na nasz powrót z pracy.

Udostępnij znajomym

ShareEmailtwitterFB