jak wybrac lekarza

jak wybrac lekarza

jak wybrac lekarza
08/30/2019

Jak wybrać lekarza dla naszego szczeniaka?

Jak wybrać lekarza dla naszego szczeniaka?

 

Wybór lekarza weterynarii jest pierwszym ważnym punktem na liście obowiązków odpowiedzialnego właściciela zwierzęcia. Jeszcze zanim trafi do nas szczenię, powinniśmy sprawdzić jakie małe i duże placówki weterynaryjne znajdują się w naszej okolicy. 

Telefon do najbliższej całodobowej kliniki powinniśmy powiesić w widocznym miejscu mieszkania np. na lodówce lub lustrze w przedpokoju. Nawet jeżeli w dniu przybycia nowego ulubieńca coś się wydarzy, spokojnie będziemy wiedzieli, gdzie dzwonić po pomoc.

Wybrać małą czy dużą lecznicę dla zwierząt?

Powinniśmy wybrać lecznicę blisko naszego domu, do której jesteśmy w stanie dojść spacerkiem. Lekarz „pierwszego kontaktu”, będzie regularnie widywał naszego szczeniaka na wizytach kontrolnych i najszybciej oceni stan jego zdrowia. W lecznicy weterynaryjnej będzie też prowadzona karta naszego ulubieńca, w której odnotowywane są wszystkie zabiegi. Jeżeli coś się wydarzy poza godzinami pracy naszej pobliskiej lecznicy lub konieczna będzie konsultacja specjalisty, wtedy będziemy wybierać się na dalsze wycieczki.

Jak polubić wizyty u lekarza weterynarii?

Jak z każdą nowością, szczenię powinno się oswoić również ze środowiskiem lecznicy weterynaryjnej. Osiągniemy to przychodząc tam często, „towarzysko”, żeby pan doktor zajrzał w uszko, poklepał po boku, dał przysmak. Wtedy odwiedziny w celu przeprowadzenia szczepień, czy innych mniej przyjemnych zabiegów, nie będą tak stresujące. Przyjazne nastawienie do lecznicy przydaje się szczególnie w sytuacjach awaryjnych, gdy nasze zwierzę zachoruje.

Udostępnij znajomym

ShareEmailtwitterFB