Jenifer

Technical Communication Manager and Veterinarian @Purina

Jenifer

Składniki

Czytaj więcej >

Więcej białka niekoniecznie oznacza lepsze odżywianie. Aczkolwiek poziom białka jest jednym z kluczowych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze karmy dla zwierząt. Istotne jest zapewnienie optymalnej ilości białka dla określonych potrzeb zwierzęcia (biorąc pod uwagę etap życia i / lub choroby, na które zwierzę może cierpieć). Inną ważną kwestią do rozważenia jest strawność białka, ponieważ musimy zapewnić zwierzęciu możliwość efektywnego wykorzystania białka. W Purina współpracujemy z ekspertami w dziedzinie żywienia w celu opracowania naszych produktów oraz zapewniamy jakość i strawność białka poprzez wyczerpujące kontrole jakości.

Gdy białka są spożywane w nadmiarze, organizm nie będzie w stanie ich ani magazynować ani wykorzystać na ruch, a zatem nadmiar białka nie zostanie wykorzystany do wytworzenia większej masy mięśniowej (czy nadpobudliwości). W konsekwencji nadmiar białka prawdopodobnie skończy w moczu lub kale, co nie jest szkodliwe dla zwierząt domowych, o ile są one zdrowe. Jednak uporczywe karmienie zwierząt domowych nadmierną ilością białka, jest problemem dla środowiska w wyniku niezrównoważonego wykorzystania i ze względu na ilość wydalanego azotu pochodzącego z metabolizmu białka.

W związku z tym karmienie nadmierną ilością białka, w ilości przekraczającej ilość wymaganą przez zwierzę domowe wynikającą z jego zapotrzebowania pokarmowego, nie zapewnia mu żadnych korzyści zdrowotnych i potencjalnie przyczynia się do problemów środowiskowych związanych z niezrównoważonym wykorzystaniem kurczących się zasobów.