Jak pomóc psu schudnąć - Problem z otyłością u psa

Purina zaprosiła do współpracy dwie osoby, które chciały pomóc swoim pupilom zrzucić zbędne kilogramy. Dowiedz się, jak zmienił się stan zdrowia obu psów. Znajdź źródło inspiracji i popraw stan zdrowia własnego zwierzęcia!
Problem z otyłością u psa. Jak pomóc psu schudnąć?
Problem z otyłością u psa. Jak pomóc psu schudnąć?
Problem z otyłością u psa. Jak pomóc psu schudnąć?

Pewnie twój pies kocha smakołyki. Dla wielu psów jedzenie jest ważnym źródłem motywacji. Kiedy okazujesz zwierzakowi czułość albo zabierasz go na psie szkolenie, może się zdarzyć, że przesadzisz z nagrodami, których dzienna porcja nie powinna przekraczać 10% dziennej porcji. Takie zachowania mogą spowodować, że twój pies z czasem przytyje.

Przygotowania do odchudzania psa

Nasi ochotnicy to labradorka Ellie i jej właścicielka Carol oraz cocker spanielka Kali i jej właścicielka Alison. Przez dziewięć miesięcy oba psy brały udział w programie Rozmiar ma znaczenie. Opracowaliśmy dla nich zdrową dietę. Właścicielki słuchały porad naszego lekarza weterynarii i zwierzęcego behawiorysty, a także wskazówek zespołu ekspertów Purina Pet Care.

Jeśli Ellie i Kali zainspirują cię do pracy nad wagą twojego psa, już dziś skontaktuj się z zespołem PURINA PetCare! Odchudzenie psa nie musi przecież być ciężkim zadaniem. Wkrótce zobaczysz, jak twoje zwierzę się zmienia.

Jak każdy z nas, Carol Musgrave uwielbiała częstować swoją ośmioletnią labradorkę Ellie smakołykami. Kiedy Carol zapisała Ellie do programu Rozmiar ma znaczenie, suka ważyła 38,1 kg. To znaczy, że była otyła - masa jej ciała przekraczała normę o 36%. U przeciętnych rozmiarów kobiety, oznaczałaby taka waga, że zamiast 65 kg, ważyłaby ona 90 kg. Carol zwróciła się po pomoc do Purina, bo Ellie straciła dawny entuzjazm i podupadła na zdrowiu z powodu otyłości.

Na szczęście zmiana była możliwa - tak jak w przypadku każdego zwierzęcia z nadwagą. Dzięki zdrowej diecie, Ellie i Carol szybko zaczęły dostrzegać dużą różnicę w wyglądzie i zachowaniu odchudzanych psów. Sprawdź, co zmieniło się przez dziewięć miesięcy!


Sukces labradorki Ellie

Pod koniec programu labradorka Ellie ważyła 29,8 kg, a wskaźnik kondycji jej ciała BCS wynosił 5,5 - czyli był bliski ideału! Dzięki kontrolowaniu wagi, specjalnie dostosowanemu pożywieniu i dużej ilości entuzjazmu, suka Ellie szybko zaczęła cieszyć się największą nagrodą - poprawą stanu zdrowia.

Twój pies ma problem z otyłością, jak psy Elli i Carol? Szukasz darmowych porad jak pomóc psu schudnąć? Skontaktuj się z naszym zespołem Purina Pet Care.

Czteroletnia cocker spanielka Kali jest psem Alison Olsen. Przed przystąpieniem do programu Rozmiar ma znaczenie suka Kali ważyła 14,3 kg, czyli 44% więcej niż wynosi waga docelowa dla psów tej rasy. Alison wiedziała, że musi zacząć działać. Chciała, żeby spanielka Kali schudła i znów była zdrowym, szczęśliwym psem. Zwróciła się po pomoc do Purina.

Dzięki specjalnie dostosowanej diecie i odpowiedniej ilości ruchu stan zdrowia Kali szybko zaczął się poprawiać. Sprawdź, jak zmienił się po dziewięciu miesiącach!

Sukces spanielki Kali

Pod koniec programu suka Kali ważyła 11,6 kg, a wskaźnik stanu jej ciała wynosił 6, co stanowiło znaczną poprawę. Kali udowodniła, że psy mogą schudnąć. Teraz jest zdrowsza i bardziej aktywna niż kiedykolwiek przedtem!

Masz takie problemy jak psy Kali i Alison? Szukasz darmowych porad? Skontaktuj się z naszym zespołem Purina Pet Care.