NPPE Breed Library Info Page

Bokser

Bokser

Bokser jest średniej wielkości muskularnym, masywnym psem o głębokiej klatce piersiowej. Mają krótką kufę z lekko uniesioną brodą. Umaszczenie jest zazwyczaj płowe z pręgowaniem i białymi znaczeniami. Ale może być też całkowicie białe. Dorosły pies mierzy 57-63 cm i waży 30-32 kg, a suka 53-59 cm i waży około 25-27 kg.

Bokser
  • Wielkość: Duży
  • Wymagane czesanie: Rzadziej niż raz w tygodniu
Bokser
  • Linienie: Niewielkie
  • Alergie: Brak
  • Hałas: Mało hałaśliwy
  • Kategoria rasy: Molosy
Bokser
  • Czas bez opieki: Poniżej 1 godziny
  • Tolerancja wobec innych zwierząt: Dobra
  • Przydatność do stróżowania: Wysoka

Opis

Bokser jest średniej wielkości muskularnym, masywnym psem o głębokiej klatce piersiowej. Mają krótką kufę z lekko uniesioną brodą. Umaszczenie jest zazwyczaj płowe z pręgowaniem i białymi znaczeniami. Ale może być też całkowicie białe. Dorosły pies mierzy 57-63 cm i waży 30-32 kg, a suka 53-59 cm i waży około 25-27 kg.

Pochodzenie

Bokser powstał w wyniku skrzyżowania dwóch psów zbliżonych wyglądem do mastiffa używanych podczas polowań w średniowiecznych Niemczech. Polowały na dziki, niedźwiedzie i jelenie. Przodkowie boksera byli również wykorzystywani do walki z bykami, kiedy ta rozrywka została uznana za sport. W XIX wieku te psy zostały skrzyżowane z buldogiem i tak powstał bokser.

Charakter

Bokser przez całe życie zachowuje się jak szczeniak i zapewnia właścicielowi mnóstwo radości. Jest żywy, silny i wierny, to idealny pies dla rodziny, dorosłych czy dzieci. Może być porywisty, dlatego nie jest odpowiednim zwierzęciem da rodzin z małymi dziećmi. Bokser jest nieustraszony i pewny siebie, nie są skore do konfliktu z innymi psami, ale potrafią się obronić. Zostawione same w domu na długi okres czasu niszczą rzeczy.

Zdrowie

Bokser ma predyspozycje do rozwinięcia niebezpiecznych chorób serca i nowotworów. Zaleca się sprawdzenie, czy pochodzi z hodowli wolnej od tych chorób, co znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo, że na nie zachoruje.

Ruch

Bokser ma dużo energii, która potrzebuje spożytkować. Uwielbia bieganie na otwartej przestrzeni, zabawy z piłka oraz frisbee. Zaleca się dwie godziny ruchu dziennie.

Żywienie

Duże psy mają większy apetyt niż małe rasy. Ponadto potrzebują innego doboru składników odżywczych, w tym minerałów i witamin. Boksery są podatne na wzdęcia i problemy żołądkowe. Mniej obfite, częstsze posiłki mogą zminimalizować to ryzyko.

Sierść boksera jest krótka, przez co łatwa w utrzymaniu. Wystarczy sporadyczne przeczesanie gumowa rękawicą, żeby utrzymać zdrowy wygląd włosa.

dog-breed image missing

Czy pies tej rasy jest odpowiedni dla Ciebie?

Każdy pies ma jedyną w swoim rodzaju osobowość, ale niektóre instynkty i zachowania towarzyszą im wszystkim od urodzenia. Skorzystaj z naszej biblioteki ras, aby wybrać rasę odpowiednią do Twoich preferencji i stylu życia jaki prowadzisz. Jeśli zarówno Ty jak i Twój pies będziecie lubić te same rzeczy macie największą szansę na pełne radości życie razem.

Asystent Doboru Rasy - dostępny wkrótce>

Jakie są następne kroki?

Adopcja

Adopcja psa ze schroniska dla zwierząt oznacza dla niego zwykle drugą szansę, a dla Ciebie może być niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem. Bardzo dużo psów czeka na kogoś kochającego, kto zapewni im dom już na zawsze. Centra adopcyjne są bardzo ostrożne podczas dopasowywania kota do nowego właściciela. Ich personel wie na temat swoich podopiecznych prawie wszystko. Zanim dopasują do Ciebie i Twojej rodziny psa o odpowiednim profilu będą chcieli poznać Was i Wasze preferencje spędzając z Wami więcej czasu. Pracownicy centrów adopcyjnych będą również pomocni odpowiadając na wszystkie Twoje pytania.

Znaleźć odpowiedniego hodowcę

Jeśli szukasz psa rasowego dobrym pomysłem jest znalezienie hodowcy cieszącego się dobrą reputacją. Skontaktuj się z lokalnym stowarzyszeniem hodowców, wybierz kilku z nich i spotkaj się z nimi. Pozwoli Ci to poznać osobiście ich oraz dostepność szczęniąt wybranej rasy w ich hodowlach.

Witaj w domu!

Świadomość, że nasz mały piesek pojawi się w domu lada dzień może być bardzo ekscytująca. W dniach poprzedzających jego przybycie jest bardzo wiele czynności, które pozwolą właściwie przygotować dom na ten moment. Aby dowiedzieć się więcej przejdź do kolejnego artykułu.