NPPE Breed Library Info Page

Pies Australian silky terrier - Opis i charakterystyka rasy

Australian silky terrier

Te psy mają piękną, długą sierść z przedziałkiem wzdłuż grzbietu w kolorze niebieskim z podpalaniami, szaro-niebieskim z podpalaniami, srebrzystym z podpalaniami lub srebrzysto-niebieskim z podpalaniami. Więcej szczegółów dostępnych we wzorcu rasy. Dorosły osobnik osiąga 23 cm w kłębie i waży od 3,5-4,5 kg. Wygląda elegancko, nie sprawia wrażenia zbyt delikatnego.

Australian silky terrier
  • Wielkość: Miniaturowa
  • Wymagane czesanie: Codziennie
Australian silky terrier
  • Linienie: Brak
  • Alergie: Tak
  • Hałas: Głośny
  • Kategoria rasy: Teriery
Australian silky terrier
  • Czas bez opieki: Mniej niż 1 godzina
  • Tolerancja wobec innych zwierząt: Dobra
  • Przydatność do stróżowania: Słaba

Opis

Te psy mają piękną, długą sierść z przedziałkiem wzdłuż grzbietu w kolorze niebieskim z podpalaniami, szaro-niebieskim z podpalaniami, srebrzystym z podpalaniami lub srebrzysto-niebieskim z podpalaniami. Więcej szczegółów dostępnych we wzorcu rasy. Dorosły osobnik osiąga 23 cm w kłębie i waży od 3,5-4,5 kg. Wygląda elegancko, nie sprawia wrażenia zbyt delikatnego.

Pochodzenie

Pies znany również pod nazwą sydney silky, powstał w wyniku krzyżówki yorkshire teriera z terierem australijskim. Pod koniec XIX wieku, w celu ustabilizowania rasy teriera australijskiego, hodowcy skrzyżowali ją z yorkshire terierami, co dało błękitną sierść z podpaleniami. Szczenięta o jedwabistym włosie zapoczątkowały rasę, którą znamy obecnie.

Charakter

Mimo, że należy do psów miniaturek i został stworzony jako pies do towarzystwa, posiada cechy charakterystyczne dla terierów. Co, zważywszy na przodków, nie stanowi zaskoczenia. Jest czujny, żwawy, energiczny i cechuje się charakterystycznym dla terierów instynktem łowieckim. Jego przodkowie polowali na szczury a nawet węże.

Zdrowie

Australian siky terier, jak inne małe psy, może cierpieć z powodu przesuwających się rzepek kolanowych, problemów z biodrami i tchawicą.

Ruch

Zaleca się kilka 20-minutowych spacerów w ciągu dnia oraz zabawę w domu lub ogrodzie. Pies nie wymaga dużej aktywności fizycznej, chętnie spędza czas z właścicielem. Aby uniknąć znudzenia ważna jest stymulacja umysłowa.

Żywienie

Małe psy mają szybki metabolizm, spalają energię w krótkim czasie, i potrzebują jeść często ale mało. Karma dla małych ras zawiera odpowiednią ilość składników odżywczych i została podzielona na małe kawałki, dostosowane do niewielkiego pyska. To zachęca do gryzienia i wspomaga trawienie.

Pielęgnacja

Długa jedwabista szata wymaga codziennego szczotkowania i wyczesywania. W ten sposób włos nie będzie splątany, tylko błyszczący i zdrowy. Po spacerze należy oczyścić sierść, włos o długości 13-15 cm ma tendencję do gromadzenia zanieczyszczeń.

dog-breed image missing

Czy pies tej rasy jest odpowiedni dla Ciebie?

Każdy pies ma jedyną w swoim rodzaju osobowość, ale niektóre instynkty i zachowania towarzyszą im wszystkim od urodzenia. Skorzystaj z naszej biblioteki ras, aby wybrać rasę odpowiednią do Twoich preferencji i stylu życia jaki prowadzisz. Jeśli zarówno Ty jak i Twój pies będziecie lubić te same rzeczy macie największą szansę na pełne radości życie razem.

Asystent Doboru Rasy - dostępny wkrótce>

Jakie są następne kroki?

Adopcja

Adopcja psa ze schroniska dla zwierząt oznacza dla niego zwykle drugą szansę, a dla Ciebie może być niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem. Bardzo dużo psów czeka na kogoś kochającego, kto zapewni im dom już na zawsze. Centra adopcyjne są bardzo ostrożne podczas dopasowywania kota do nowego właściciela. Ich personel wie na temat swoich podopiecznych prawie wszystko. Zanim dopasują do Ciebie i Twojej rodziny psa o odpowiednim profilu będą chcieli poznać Was i Wasze preferencje spędzając z Wami więcej czasu. Pracownicy centrów adopcyjnych będą również pomocni odpowiadając na wszystkie Twoje pytania.

Znaleźć odpowiedniego hodowcę

Jeśli szukasz psa rasowego dobrym pomysłem jest znalezienie hodowcy cieszącego się dobrą reputacją. Skontaktuj się z lokalnym stowarzyszeniem hodowców, wybierz kilku z nich i spotkaj się z nimi. Pozwoli Ci to poznać osobiście ich oraz dostepność szczęniąt wybranej rasy w ich hodowlach.

Witaj w domu!

Świadomość, że nasz mały piesek pojawi się w domu lada dzień może być bardzo ekscytująca. W dniach poprzedzających jego przybycie jest bardzo wiele czynności, które pozwolą właściwie przygotować dom na ten moment. Aby dowiedzieć się więcej przejdź do kolejnego artykułu.