Interaktywne żywienie, czyli zabawa w trakcie jedzenia


Jeśli Twój kot ma nadwagę lub ma tendencję do pochłaniania całej porcji karmy w trakcie jednego posiłku, powinieneś rozważyć użycie zabawek i akcesoriów do karmienia kotów. Pobudzają one naturalną kocią ciekawość, pozwalając na rozładowanie naturalnych instynktów.

Gdzie znaleźć interaktywne zabawki?

Możesz je znaleźć w sklepach dla zwierząt albo wyszukać w Internecie sposoby na ich skonstruowanie we własnym zakresie. Nawet pudełko po pizzy może zamienić się w sprytny karmnik dla kota. Wystarczy że wytniemy w nim okienka na wielkość łapki i kot będzie musiał łapką przesuwać ukryty w pudełku pokarm.

Różne rodzaje

Wszystkie rodzaje zabawek do karmienia stymulują kocią potrzebę polowania i aktywności w celu zdobycia pożywienia. Jest to aktualnie zalecane przez międzynarodową organizację lekarzy weterynarii postepowanie, pozwalające na poprawę dobrostanu kota i obniżenie poziomu frustracji i nudy, związanej ze zmianą stylu życia kotów domowych.

Zalety zabawek do karmienia

Nagradzanie wyliczoną odpowiednio mniejszą porcją karmy wysiłku, jaki kot wkłada w jej zdobycie, zapobiega prostemu zjadaniu przez niego całej dziennej racji żywieniowej gdy ta jest wyeksponowana w misce. Pamiętaj jednak o sprawdzaniu zabawek do karmienia i upewnij się, że Twój kot rzeczywiście zjada odpowiednią zalecaną dzienną dawkę karmy.

Mamy nadzieję, że Twój kot dobrze się bawi zdobywając jedzenie z zabawek do karmienia.