Zdrowy Kociak, zdrowy Kot


Kociak wkraczając w Twoje życie dosłownie wywraca je do góry nogami. Nie ma chyba bardziej rozkosznego obrazu niż jego mierzenie się z codziennością i poznawanie świata. Jest to źródło szczęścia, jak i głębokiego stresu, które odbijają się na naturalnych mechanizmach obronnych organizmu Kocięcia.

Dlatego sięgnij po karmę Purina® ONE® Junior, który codziennie będzie wspierał Cię nie tylko w budowaniu lepszej relacji z kocięciem, a także zagwarantuje mu zdrowy, zrównoważony rozwój w szczęśliwego kota.

Z górki na pazurki

Życie kocięcia to ciągłe wzloty i upadki. I to dosłownie. Przekona się o tym każdy nowy właściciel, którego kociak postrąca figurki z regałów, przekopie doniczki oraz zjedzie z karnisza na zasłonce. Jako jego opiekun, wprowadzasz go w nowe otoczenie jednocześnie ubezpieczając możliwe wypadki i przewidując potencjalne niebezpieczeństwa. Ale nigdy do końca wszystkiego nie przewidzisz... Kocię jest źródłem przesłodkich obrazków oraz małym - wielkim utrapieniem. Za to je tak bardzo kochamy i chcemy zadbać o jego widoczne zdrowie i prawidłowy rozwój.

Karmiąc kotka, uczysz dużego kota

Ponieważ Kocięta rozwijają się bardzo dynamicznie, potrzebują większej koncentracji składników odżywczych w mniejszej porcji. Kociak rodzi się wielkości małej puszki jedzenia dla Kota i rośnie jak na drożdżach. Suchą karmę może zacząć pogryzać już między 4 a 6 tygodniem, kiedy jeszcze karmi go kocia mama. Natomiast już między 6 a 8 tygodniem warto aby miał wydawane małe posiłki co 3-4 godziny. W nowym domu rekomenduje się podział na przynajmniej 4 posiłki.

Przeważnie uznajemy Kota za Kociaka do 12 miesiąca życia (niezależnie od tego czy jest poddawany zabiegowi kastracji / sterylizacji, którym po zabiegu po prostu podajemy o 10% mniej jedzenia dla Kociąt). Ogromnie ważnym elementem jest wyrabianie w Kocięciu od najmłodszych lat dobrych nawyków. Zaleca się aby kotom podawać jedzenie o stałych porach i podziału na kilka mniejszych posiłków. Stały niekontrolowany dostęp do pokarmu, przyczynia się do przekarmiania Kotów oraz wielu chorób. Dlatego uczmy Kocięta odpowiedniej rutyny od małego.

O prawidłowy zrównoważony rozwój Twojego Kociaka zadba zbilansowana i pełnoporcjowa karma Purina® ONE® Junior, która gwarantuje:

  • Zdrowy rozwój funkcji życiowych wspierany przez profil odżywczy dostosowany do fazy wzrostu, wyższe zagęszczenie energetyczne w mniejszej porcji,
  • Zdrowy rozwój masy mięśniowej i szkieletu dzięki wysokiemu poziomowi białka i zrównoważonej zawartości składników mineralnych, aby chronić rozwijający się układ wydalniczy Kocięcia,
  • Wysoce strawna dzięki wysokiej jakości składnikom, z użyciem surowców takich jak w produkcji żywności dla ludzi,
  • Ochrona jamy ustnej zapewniona dzięki niezbędnym składnikom mineralnym i chrupiącym kawałkom, uczenie dobrych nawyków pomagających dłużej zdrowo funkcjonować kocim zębom,
  • Zawiera niezbędny kwas tłuszczowy Omega 3 pochodzący z ryb (DHA), który też jest obecny również w mleku kociej matki i stanowi ponad połowę frakcji tłuszczowej w mózgu Kocięcia. DHA ma udowodniony wpływ na pobudzanie rozwoju układu nerwowego i wspomaga prawidłowy rozwój narządu wzroku. Obecność tego składnika w diecie rosnących zwierząt, przekłada się na budowanie lepszych relacji z właścicielem.

Ważnym elementem jest kontrolowanie podaży wszystkich pokarmów w ciągu dnia. Należy wyrobić prawidłowe nawyki i ustalić optymalną wielkość porcji między 6-8 miesiącem życia Kota. Będą one już mniej więcej takie same przez resztę życia naszego Kota. Dlatego ze wsparciem Purina® ONE® Junior zadbajmy o prawidłowy wzrost naszego kociaka dziś, abyśmy w przyszłości cieszyli się widocznym zdrowiem naszego Kota.