Dlaczego CAT CHOW? Nasze Dziedzictwo | PURINA
 1. 1894

  Nasze dziedzictwo

  Korzenie Purina sięgają drugiej połowy XIX wieku, kiedy to biznesman William H. Danforth wraz z partnerami: George Robinsonem i William Andrewsem, założyli firmę produkującą pasze dla zwierząt pod szyldem Robinson-Danforth Commission Company. W 1902 roku nazwę spółki zmieniono na Ralston Purina. W tym okresie firma koncentrowała się głównie na sprzedaży pasz dla zwierząt gospodarskich oraz domowych, a ich prawidłowe żywienie wyraźnie wpływało na poprawę wyników np. produkcji mleka, jaj czy skuteczności w zaganianiu bydła. Od Pig Chow do Dog Chow!

  Paczka suplementu Purina Hog Chow

 2. 1926

  Specjaliści Purina

  Purina, jako pierwsza w historii, założyła Centrum Badawcze mające na celu tworzenie receptur karm dla zwierząt. Wtedy zaczęła się długa historia kontroli jakości karm Purina, mająca na celu utrzymanie wysokiej jakości i odpowiedniej wartości odżywczej naszych raceptur, przy jednoczesnym zachowaniu ich wyjątkowego smaku. Centrum badawcze pracuje do dziś i szczycimy się tym, że wykonujemy wyłacznie bezinwazyjne obserwacje zwierząt, zapewniając im odpowiednie warunki dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

  Samochód dostawczy z 1926 roku

 3. 1950

  Pokarm dla myśli

  We wczesnych latach 50. XX wiekuPurina postanawia skupić się na produkcji karm dla zwierząt domowych, wykorzystując swoją wiedze i doświadczenia zdobyte przy opracowywaniu pasz dla zwierząt gospodarskich. Po pierwszym w historii zastosowaniu procesu ekstruzji w produkcji karmy dla psów, na przestrzeni 5 lat karma Dog Chow staje się najpopularniejszą marką karmy na świecie, zapewniającą zbilansowane żywienie ponad 5 milionom psów.

  Artykuł z 1950 roku

 4. 1962

  Purina® CAT CHOW®

  Wraz z naszą rosnącą wiedzą i wsparciem badawczym sięgnęliśmy po tę samą nowoczesną technologię produkcji, by stworzyć linię karm Purina Cat Chow. W ten sposób Purina staje się wiodącą marką karmy dla kotów w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

  Paczka karmy Cat Chow z 1962 roku

 5. 1970

  Coraz silniejsi

  Purina Cat Chow zostaje wiodącą marką suchej karmy dla kotów w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Przez kolejne 20 lat wykorzystuje swoje rozległe zaplecze badawcze i wiedzę, by stworzyć nowe rodzaje karm Purina: dla kociąt – Kitten, kotów dorosłych – Adult, kotów dojrzałych – Mature oraz linii dla kotów o specjalnych potrzebach żywieniowych – Special Care Chow.

  Paczki karmy Purina Cat Chow z 1970 roku

 6. 2002

  Europa wita Cat Chow

  Od 2002 roku suche karmy Purina Cat Chow zaczynają być oficjalnie dystrybuowane na terenie Europy (w ramach Nestlé Purina), jako marka premium specjalistycznej karmy dla kotów.

  Paczki karmy Purina Cat Chow z 2002 roku

 7. 2005

  Odnowienie marki

  Wykorzystując rozpoznawalność marki i zaufanie wśród klientów w całej Europie, z końcem 2005 roku Cat Chow przechodzi odnowienie marki mające na celu podkreślenie korzyści, jakie koty czerpią z naturalnych właściwości naszych karm.

  Paczki karmy Purina Cat Chow z 2005 roku

 8. 2016

  Wspierając naturalną wspaniałość kotów.

  Wierzymy w to, że koty zasługują na dietę, która będzie wspierać ich naturalnie niesamowite zachowanie i kompleksowo odżywi je od wewnątrz. Dlatego dopracowaliśmy naszą recepturę suchych karm Cat Chow, aby jeszcze bardziej całościowo i odżywczo, spełniać potrzeby Twojego kota utrzymując jego ciało w zdrowiu i pozwalając na rozkwit jego osobowości. Teraz Cat Chow zawiera Naturium, kompozycję pochodzącą z naturalnych składników, która zaspokaja unikalne potrzeby pokarmowe kotów – aby mogły korzystać z tego co najlepsze z natury każdego dnia.

  Paczki karmy Purina Cat Chow w 2016 roku

Przyszłość

zarządzanie plikami cookies