Zachowanie i trening kota

Behaviour_and_training

Bezpieczne święta dla kota

Jeśli posiadasz kota, okres świąt Bożego Narodzenia może być stresujący i niebezpieczny. Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twój kot jest szczęśliwy i bezpieczny w tym czasie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.
CZYTAJ WIĘCEJ

Mężczyźni wolą koty

Najnowsze badania i trendy pokazują, że coraz częściej mężczyźni, szczególnie millenialsi, wybierają na swojego zwierzaka kota. Opiekunowie kotów są inni i dokonują innych wyborów w życiu. Kot okazuje się świetnym towarzyszem w nowoczesnym stylu życia – zobacz, dlaczego.
CZYTAJ WIĘCEJ

Kocie gadżety- czyli czym mądrze rozpieszczać kota

Witamy w świecie pełnym kocich gadżetów i zabawek. Jest tu wszystko, czego kocia dusza zapragnie. Oryginalne drapaki. elektryczne myszy i obroże wysadzane kamieniami szlachetnymi- wszystko po to, aby twój koci przyjaciel mógł bez przeszkód i wygodnie wieść swoje królewskie, leniwe życie (przynajmniej w naszym mniemaniu).
CZYTAJ WIĘCEJ

5 pomysłów na zabawę z kotem

Regularna zabawa z kotem, to podstawa budowania relacji i dbania o naszego ulubieńca. Aby nasz kot był szczęśliwy, musimy mu zapewnić nie tylko dostęp do wody i jedzenia, czystej kuwety, ale także do interakcji! Nawet kot który ma towarzystwo innych zwierząt, z przyjemnością pobawi się z opiekunem!
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pomóc kotu pokonać fobie?

Instynkt przetrwania zwykle chroni kota przed kłopotliwymi sytuacjami, ale czasem może dojść do rozwinięcia się u niego dość nieracjonalnych fobii. Na szczęście jest kilka sposobów, które mogą pomóc przestraszonemu kotu i zapobiegną rozwinięciu się niepotrzebnych lęków.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wychowanie i szkolenie kota

Wbrew pozorom, koty świetnie się uczą. Wymagają tylko większej precyzji od swoich opiekunów. Warto nauczyć kota kilku przydatnych czynności. Koty można nauczyć rozpoznawania swojego imienia, jak również przychodzenia na komendę.
CZYTAJ WIĘCEJ

Co próbuje powiedzieć Ci Twój kot?

Czasem koty robią rzeczy, które nam – ludziom- trudno zrozumieć. Przyczyna tych zachowań jest często związana z instynktami odziedziczonymi po ich dzikich przodkach.

CZYTAJ WIĘCEJ