Khao manee

Khao manee

Kaho manee to koty gibkie i muskularne z białą, krótką, gładką, przylegającą do skóry sierścią. Uszy średnie lub duże, nos o łagodnej linii. Kolor oczu to jego najbardziej wyróżniająca cecha i mogą występować we wszystkich barwach: od niebieskiego po bursztynowe, żołte czy zielone, lub też mieszane: jedno niebieskie i drugie w innym kolorze. W Tajlandii koty Khao Manee o dziwnych oczach uważane są za najlepsze, i często dawane na szczęście. Czasami białe kocięta rodzą się z małym ciemnym znacznikiem na czóbku głowy, który znika po około roku. Jest to normalne.

Khao manee
  • Długość sierści: krótka
  • Zalecane szczotkowanie: rzadziej niż raz w tygodniu
Khao manee
  • Hałaśliwość: średnia
Khao manee
  • Aktywność: wysoka

Podsumowanie

KKaho manee to koty gibkie i muskularne z białą, krótką, gładką, przylegającą do skóry sierścią. Uszy średnie lub duże, nos o łagodnej linii. Kolor oczu to jego najbardziej wyróżniająca cecha i mogą występować we wszystkich barwach: od niebieskiego po bursztynowe, żołte czy zielone, lub też mieszane: jedno niebieskie i drugie w innym kolorze. W Tajlandii koty Khao Manee o dziwnych oczach uważane są za najlepsze, i często dawane na szczęście. Czasami białe kocięta rodzą się z małym ciemnym znacznikiem na czóbku głowy, który znika po około roku. Jest to normalne.

Pochodzenie

Rasa kotów Khao Manee (wymowa brak tekstu, na stronie UK również)

Kraj pochodzenia

Tajlandia

Inne nazwy

Biały diament, khao plort, Diamond Eye

Charakter

Koty Khao manee uznawane są za aktywne, towarzyskie, komunikatywne, inteligentne i radosne. Kochają ludzi, słodką mruczą i pięknie miauczą.

Zdrowie

Odkryto związek pomiędzy białą sierścią, niebieskimi oczami i głuchotą. Nie wszystkie niebiesko-okie koty będę głuche, ale jest taka ewntualność. Związki hodowców kotów i kluby miłośników rasy kaho manee zalecają, by badać koty rejstrowane jako koty rozrodcze.

Żywienie

Każdy kot jest inny i ma różne preferencje smakowe oraz odmienne potrzeby żywieniowe. Jednakże, koty należą do mięsożerców i każdy musi otrzymywać w karmie 41 różnych i konkretnych składników odżywczych. Proporcje tych składników będą się różnić zależnie od wieku, stylu życia i stanu zdrowia kota. Nic więc dziwnego, że dorastający, energiczny kociak potrzebuje innych proporcji składników odżywczych w swojej diecie niż mniej aktywny starszy kot. Należy też pamiętać o własciwych ilościach karmy by utrzymać idealną sylwetkę i postępować zgodnie z zaleceniami oraz indywidualnymi preferencjami co do karmy mokrej lub suchej.

Pielęgnacja

Sierść kotów rasy khao Manee jest krótka i łatwa w pielęgnacji. Jak przy wszystkich kotach zaleca się regularne szczepienia, odrobaczanie i coroczne kontrole zdrowia.

cat-breed image missing

Czy kot tej rasy jest odpowiedni dla Ciebie?

Każdy kot ma jedyną w swoim rodzaju osobowość, ale niektóre instynkty i zachowania towarzyszą im wszystkim od urodzenia. Skorzystaj z naszej biblioteki ras, aby wybrać rasę odpowiednią do Twoich preferencji i stylu życia jaki prowadzisz. Jeśli zarówno Ty jak i Twój kot będziecie lubić te same rzeczy macie największą szansę na pełne radości życie razem.

Asystent Doboru Rasy - dostępny wkrótce>

Jakie są następne kroki?

Adopcja

Adopcja kota ze schroniska dla zwierząt oznacza dla niego zwykle drugą szansę, a dla Ciebie może być niezwykle satysfakcjonującym doświadczeniem. Bardzo dużo kotów czeka aż ktoś zapewni im kochający dom. Każdy z nich ma swoją, poruszającą historię. Bardzo wiele straciło poprzedni dom nie ze swojej winy i bardzo chciałoby stać się częścią Twojego. Centra adopcyjne są bardzo ostrożne podczas dopasowywania kota do nowego właściciela. Ich personel z przyjemnością odpowie na każde Twoje pytanie.

Znaleźć odpowiedniego hodowcę

Jeśli szukasz kota rasowego, dobrym pomysłem jest znalezienie hodowcy cieszcego się dobrą reputacją. Główną zaletą posiadania kota rasowego jest możliwość zdobycia wiedzy na temat tego jak będzie wyglądać gdy stanie się dorosły oraz cech charakteru, jakie najprawdopodobniej będzie posiadać. Skontaktuj się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania informacji na temat najcześciej pojawiających się u wybranej rasy chorób, wad (w tym genetycznych) czy związanych z opieką nad nią specjalnych wymagań. Pozwoli Ci to w pełni przygotować się, do przyjęcia go pod swój dach.

Witaj w domu!

Świadomość, że nasz kot pojawi się w domu lada dzień może być bardzo ekscytująca. W dniach poprzedzających jego przybycie należy wykonać szereg czynności, aby przygotować dom na ten moment. Aby dowiedzieć się więcej przejdź do kolejnego artykułu.