Jean Christophe

Senior Pet Nutritionist and Regulatory Affairs Specialist @Purina

Jean Christophe

NAUKA

Czytaj więcej >

Kalorycznosć karmy Purina

Deklaracja energetyczna nie jest obowiązkowym wymogiem regulacyjnym w Europie dla karmy dla zwierząt domowych. W żywności ludzkiej wskazanie zawartości energii (kcal / 100 g lub kcal / porcja) na etykietach żywności pomaga konsumentom lepiej kontrolować pobranie kalorii. Jest to jednak mniej istotne przy wyborze kompletnej i zbilansowanej karmy dla zwierząt domowych, ponieważ wielkość porcji sugerowana przez producenta w wytycznych dotyczących karmienia ma na celu pokrycie 100% dziennego zapotrzebowania zwierzęcia na energię, zapewniając w ten sposób dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dlatego producenci zazwyczaj nie umieszczają tych informacji na swoich etykietach.

 

Jeśli chcesz obliczyć spożycie kalorii na podstawie zalecanej dziennej ilości dostarczonej na opakowaniu karmy dla zwierząt domowych, musisz znać gęstość energetyczną danego produktu (kcal / g). Istnieją pewne oficjalne kalkulacje do obliczania gęstości energetycznej produktu na podstawie deklarowanych na etykiecie informacją o % zawartości składników analitycznych, ale równania te mogą być bardzo złożone i nie tak proste w użyciu. Nasze Serwis obsługi konsumenta Purina dysponuje takimi informacjami i mogą się z Tobą nimi podzielić, jeśli jesteś zainteresowany.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile kalorii potrzebuje dorosły kot lub pies dziennie, możesz skorzystać z „Równań zapotrzebowania na energię” zaproponowanych w wytycznych żywieniowych FEDIAF* (rekomendacjach zatwierdzonych przez niezależny komitet profesorski specjalistów dietetyki weterynaryjnej z wyższych szkół weterynaryjnych UE), które na podstawie masy ciała dla przeciętnego zwierzęcia wynosi:
Pies: dzienne zapotrzebowanie na energię (kcal / dzień) = 110 x (masa ciała w kg)0,75
Kot: Dzienne zapotrzebowanie na energię (kcal / dzień) = 100 x (masa ciała w kg)0,67

* FEDIAF to stowarzyszenie reprezentujące Europejski przemysł karmy dla zwierząt domowych

Gdzie mogę znaleźć kaloryczność waszych produktów? Dlaczego ta informacja nie jest na waszych opakowaniach?