Jean Christophe

Senior Pet Nutritionist and Regulatory Affairs Specialist @Purina

Jean Christophe

Składniki

Czytaj więcej >

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego są kategorią surowca stosowanego w karmach, poddawanego kontroli weterynaryjnej i dopuszczonych do spożycia przez ludzi, ale z różnych przyczyn (np. wygląd, rodzaj, niski popyt na dany rodzaj surowca, itd.) dystrybutorzy produktów spożywczych dla ludzi nie wykorzystują ich w produkcji. Nie oznacza to jednak, że produkty te są niskiej jakości. Wręcz przeciwnie - mają wysoką wartość odżywczą dostarczając białko i inne składniki o pozytywnym dla naszych zwierząt działaniu.

Nasze produkty są skomponowane z mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego z przemysłu spożywczego dla ludzi. Może to oznaczać różne rodzaje mięsa, między innymi podroby, takie jak płuca, nerki czy wątroby pochodzące od zwierząt, które zostały zakwalifikowane jako bezpieczne do spożycia przez człowieka.

Produkty pochodzenia zwierzęcego nie tylko służą zdrowiu Twojego czworonoga, on wręcz je uwielbia! Są łatwe w trawieniu zarówno dla kota, jak i psa i jednocześnie dostarczają ogromną ilość wartościowych składników odżywczych. W niektórych krajach te elementy, znane jako podroby, są cenionymi produktami i stałymi składnikami kuchni dla ludzi (np. wątroba, nerki), niejednokrotnie będąc przysmakami.

Żywienie oparte na produktach pochodzenia zwierzęcego jest nie tylko bezpieczne, ale może również dostarczyć Twojemu czworonogowi więcej wysokiej jakości składników odżywczych niż czyste mięso mięśniowe popularne w kuchni dla ludzi. Dla przykładu nerki i wątroby zawierają do dziesięciu razy więcej witaminy B2 (ryboflawiny), niż chude mięso.

Podsumowując - żywienie zwierzęcia produktami pochodzenia zwierzęcego jest nie tylko bezpieczne, ale pozytywnie wpływa na ich zdrowie przyczyniając się do zmniejszenia marnotrawienia pożywienia, sprawiając, że w bardziej zrównoważony sposób wykorzystujemy wszystkie surowce.

Purina używa w produkcji swojej karmy tylko wysokiej jakości produktów pochodzenia zwierzęcego i stosuje się do zaleceń Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych (FEDIAF) oraz regulacji Unii Europejskiej.

Produkty pochodzenia zwierzęcego