Kay

Director of Pet Care Innovation Centre @Purina

Kay

NAUKA

Czytaj więcej >

Zespół tworzenia innowacji Purina składa się z ponad 500 naukowców z całego świata i reprezentuje szeroki zakres dyscyplin: w tym lekarzy weterynarii, dietetyków, behawiorystów zwierząt, mikrobiologów, biochemików żywności, immunologów, naukowców zajmujących się żywnością, ekspertów w zakresie smakowitości i specjalistów genomiki; wszyscy są zaangażowani w dokonywanie odkryć, które poprawiają życie kotów i psów na całym świecie.

Wyjątkowa wiedza tej sieci specjalistów dostarcza wiedzę Purinie pozwalającą reagować na stale zmieniające się potrzeby zwierząt domowych i konsumentów. Nasi naukowcy stale badają, odkrywają i opracowują przełomowe rozwiązania prowadzące do innowacyjnych produktów, które wnoszą znaczący postęp w zakresie zdrowia i dobrostanu zwierząt domowych, przyczyniając się do bogatszego życia zwierząt domowych, zachwytu konsumentów i wzmacniania więzi między opiekunami, a ich zwierzętami domowymi.
W ośrodkach innowacji Purina naukowcy oceniają nowe koncepcje poprzez badania żywieniowe z udziałem kotów i psów. Te badania żywieniowe obejmują takie obszary, jak smakowitość, strawność i gospodarka odpadami. Reakcje zwierząt ich preferencje i upodobania, są kluczem do komponowania przepisów, które trafią na rynek. Badamy, co jedzą, jakie pokarmy wybierają, ich kondycję fizyczną, ich entuzjazm itp. Ich wkład jest bardzo istotny dla atrakcyjności i sukcesu naszych produktów.

W naszych badaniach stosujemy tylko odpowiednie procedury dla zwierząt domowych, zapewniając wysokie standardy opieki weterynaryjnej. Żadne z metod nie wykorzystuje inwazyjnych technik badań ani nie krzywdzi naszych psów i kotów. W naszych obiektach utrzymujemy przyjemne otoczenie, w którym personel i zwierzęta domowe nawiązują więź, pracują i bawią się. Wierzymy, że każde z naszych  zwierząt zasługuje na taką opiekę, jaką daje mu kochający właściciel. Nasi lekarze weterynarii na miejscu oferują kompleksowe usługi zdrowotne, a wszystkie nasze zwierzęta są połączone z oddanymi, dobrze wyszkolonymi opiekunami, którzy doglądają je każdego dnia. Każde z naszych zwierząt ma imię, ma przypisane indywidualne podejście i jest traktowane z szacunkiem i sympatią przez cały personel. Socjalizacja i codzienne interakcje są integralną częścią naszych programów wzbogacania życia zwierząt, które obejmują: szkolenie, zabawy grupowe i stały dostęp do zabawek. Kiedy nasz zwierzak osiąga wiek emerytalny, nasz program adopcyjny Purina Pet Care Center umieszcza go w starannie dobranej rodzinie, gdzie spędza kolejne wiele lat wzajemnie satysfakcjonującego związku.

Nasze innowacje nie kończą się na żywieniu. Dysponując ekspertami w zespole, w dziedzinie produkcji, inżynierii i procesów technologicznych oraz naukowcami specjalizującymi się w smakowitości, stale inwestujemy w nowe technologie i zastrzeżone procesy efektywnej produkcji karmy dla zwierząt domowych, aby tworzyć karmę wiodącą w żywieniu, smakowitości, jakości i bezpieczeństwie dla psów i kotów .

Lata badań zaowocowały liczbą ponad 2 500 przyznanych lub oczekujących patentów na całym świecie.

W 2018 r. powstał Purina Institute, który reprezentuje społeczność badawczo-rozwojową Purina. Jego celem jest umieszczenie żywienia na pierwszym miejscu w rozmowach na temat zdrowia zwierząt. Instytut Purina dzieli się badaniami Purina i najnowszymi odkryciami naukowymi dotyczącymi żywienia zwierząt domowych. Ma to na celu umożliwić lekarzom weterynarii i innym profesjonalistom zajmującym się zwierzętami domowymi, sprawić aby żywienie stało się fundamentalnym elementem ich rozmów z właścicielami zwierząt domowych. Purina Institute także łączy najbardziej innowacyjne umysły w dziedzinie zdrowia zwierząt domowych, promując współpracę na całym świecie i ułatwianie wymianę wiedzy.

Zawsze szukamy nowych sposobów, aby rzucić wyzwanie tradycyjnemu myśleniu i wprowadzić więcej innowacji w opiece nad zwierzętami. Patrzymy w przyszłość, ucząc się na podstawie najnowszych trendów i spostrzeżeń, aby zapytać, co dalej? Wymaga to świadomości i udziału w najnowszych osiągnięciach naukowych, aby przewidzieć, w jaki sposób odżywianie może wpływać na zdrowie na przestrzeni 10-15 lat lub dłużej.

Dzięki unikalnym i wyjątkowym możliwościom sieci kontaktów Purina Innovation Network, mamy bogate dziedzictwo w nauce o żywieniu i jesteśmy istotną częścią szerszej sieci badawczo-rozwojowej Nestlé.

kot