Zara

Senior Veterinarian @Purina

Zara

Proces produkcji

Czytaj więcej >

Absolutnie tak! Pełnoporcjowy i zbilansowany pokarm, dostarczany w odpowiedniej ilości, jest niezbędny dla zapewnienia naszym ulubieńcom długiego i szczęśliwego życia.

Badania, rozwój i innowacje, które towarzyszą nam od 90 lat, pozwoliły nam ulepszyć receptury naszych karm w celu osiągnięcia jak najlepiej zbilansowanej diety, dopasowanej do złożonych potrzeb naszych zwierzaków. Jesteśmy jedynym producentem karmy dla zwierząt, który przeprowadził obserwacje grupy zwierząt przez całą długość ich naturalnego życia (około 14 lat). Badanie to wykazało, że utrzymywanie idealnej masy ciała psa, może wydłużyć jego życie nawet o 15% (około 1,8 roku dla psów rasy Labrador Retriever), podnosząc jednocześnie jego jakość. Na podstawie tego badania powstała 9-stopniowa skala oceny kondycji ciała (Body Condition Score – BCS), która została zaadoptowana globalnie przez Światowe Stowarzyszenie Weterynaryjne dla Małych Zwierząt (WSAVA reprezentowana w Polsce przez PSLWMZ). Prawidłowa dieta jest oficjalnie uznana przez wszystkich lekarzy weterynarii 5 najważniejszym wskaźnikiem dla utrzymania zdrowia psów i kotów.

W dzisiejszych czasach możemy zaoferować naszym zwierzętom karmy zawierające dodatki funkcjonalne mające pozytywny wpływ na różne potrzeby kotów i psów. Niektóre z naszych karm współdziałają z prowadzonym równolegle leczeniem weterynaryjnym. Nieustannie pracujemy też nad wzmocnieniem odporności i zdrowia naszych zwierząt.