Phil

Sourcing Manager @Purina

phil

Zdrowie czworonoga

Czytaj więcej >

Powzięliśmy zobowiązanie na rzecz poprawy komfortu życia zwierząt gospodarskich w całym naszym łańcuchu dostaw. Rozumiemy relację między dobrostanem a zdrowiem zwierząt hodowlanych i wierzymy, że dobre zdrowie zwierząt gospodarskich w parze z ich komfortem życia, ma bezpośredni i pośredni wpływ na jakość oraz bezpieczeństwo pożywienia.

W ramach naszego zobowiązania na rzecz poprawy komfortu życia zwierząt gospodarskich, współpracujemy z naszymi dostawcami w celu śledzenia drogi surowców pochodzenia zwierzęcego, które trafiają do naszych produktów. Dodatkowo nasz program monitoringu ma na celu dostarczenie nam informacji na temat obecnego poziomu komfortu zwierząt gospodarskich i praktyk stosowanych w gospodarstwach. Pozwala nam to ustalić stan obecny i nakreślić plan dalszych działań dla stałej poprawy sytuacji. W ramach tej współpracy będziemy wspierać wdrażanie aktywności promujących zdrowie i dobrobyt zwierząt, oraz eliminować praktyki stojące w opozycji do „pięciu wolności” – filarów dobrostanu zwierząt:

  • Wolność od głodu, pragnienia i złego żywienia,
  • Wolność od strachu i stresu,
  • Wolność od dyskomfortu termicznego i fizycznego,
  • Wolność od bólu, obrażeń i chorób,
  • Swoboda wyrażania normalnych wzorców zachowań.

W pełni wspieramy pracę Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt (OIE) w promowaniu i wdrażaniu tych pięciu wolności w globalnym łańcuchu dostaw w przemyśle spożywczym.

Ponadto na co dzień kierujemy się również Protokołem Oceny Odpowiedzialnego Pozyskiwania, stworzonym przez naszą macierzystą firmę Nestlé we współpracy ze Światową Organizacją Ochrony Zwierząt (World Animal Protection) w celu ustrukturyzowania sposobu oceny stanu gospodarstw oraz praktyk przez nie stosowanych. Oceniamy, w jakich warunkach zwierzęta przychodzą na świat, żyją, są transportowane i wreszcie jak wygląda sposób ich uboju. Pomaga nam to wybrać właściwych dostawców. Nestlé jako pierwsza wśród największych firm spożywczych świata weszła w taki rodzaj partnerstwa z organizacją pozarządową działającą na rzecz dobrostanu zwierząt.

Couple with two dogs