Zara

Senior Veterinarian @Purina

Zara

Proces produkcji

Czytaj więcej >

Karma gotowa wysokiej jakości jest najlepszym i najprostszym sposobem na zaspokojenie wszystkich potrzeb żywieniowych Twojego ulubieńca, na każdym etapie jego życia, co stanowi podstawę do tego, aby było długie i zdrowe.

Potrzeby żywieniowe kotów i psów bardzo różnią się od ludzkich, a proporcje rozmaitych składników muszą być odpowiednio dopasowane. Na przykład koty potrzebują dostarczać organizmowi białko (także pochodzenia zwierzęcego) w odpowiedniej ilości, dlatego nie mogą przejść całkowicie na dietę opartą na składnikach roślinnych. Dodatkowo zarówno psy jak i koty, w zależności od rodzaju prowadzonej aktywności jak i wieku, mają różne zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Zaspokajanie tych potrzeb przy użyciu domowego jedzenia jest bardzo trudne, ponieważ trzeba znać specyficzne potrzeby żywieniowe swojego zwierzęcia. Nie ma pewności, że karmiąc swojego ulubieńca pokarmem przygotowywanym w domu dostarczysz mu składników odżywczych, niezbędnych dla jego prawidłowego rozwoju czy życia, co może powodować w dłuższej perspektywie konsekwencje zdrowotne, takie jak np. deformacja kości czy zaburzenia ich gęstości.

Mając ponad 90 lat doświadczenia w zakresie badań i rozwoju obszaru żywienia zwierząt i ponad 500 specjalistów ds. żywienia, lekarzy weterynarii, naukowców i specjalistów zachowania zwierząt domowych na pokładzie, przygotowujemy dla zwierząt pożywienie zapewniające im właściwy stosunek składników odżywczych i energetycznych, niezależnie od tego jak indywidualne są ich potrzeby żywieniowe.

Ponadto jesteśmy producentem diet weterynaryjnych, dostępnych po konsultacji z lekarzem weterynarii, które wspomogą poprzez dostarczanie odpowiednich składników, leczenie innych schorzeń. Dla przykładu: jeśli Twój kot lub pies reaguje alergicznie na określone składniki pożywienia, możemy mu zaproponować specjalny rodzaj diety poddanej hydrolizie, stworzonej specjalnie, aby zmniejszać ryzyko alergii pokarmowych u zwierząt. Alternatywnie - jeśli Twój kot ma zdiagnozowaną cukrzycę, mamy dla niego produkt, który pomoże zmniejszyć podaż insuliny w zastrzykach.

Używanie wysokiej jakości gotowej karmy zapewnia również inne korzyści - jeden z nich to ograniczenie ryzyka dla zdrowia zwierzęcia. Dzięki bezpiecznemu, zawierającemu kilka stopni kontroli jakości (od etapu pozyskania surowców po produkt końcowy) procesowi produkcji, taka karma jest zdecydowanie bezpieczna dla Twojego ulubieńca.